Antypolski spisek. Raport o praworządności napisał europoseł, który chciał pomagać opozycji totalnej - zdjęcie
27.05.20, 10:25Fot. GUE/NGL via Flickr, CC BY-SA 2.0 / Martin Lahousse via Wikipedia, CC 3.0

Antypolski spisek. Raport o praworządności napisał europoseł, który chciał pomagać opozycji totalnej

47

1. Od ostatniego poniedziałku głośno jest o projekcie raportu przygotowanego przez hiszpańskiego socjalistę Lopeza Aguilar przewodniczącego komisji LIBE o stanie praworządności w Polsce.

Aguilar to ten europoseł, który tuż przed pandemią koronawirusa, podczas wysłuchania publicznego pytał prowadzącego europosła Radosława Sikorskiego, co jeszcze można zrobić w Parlamencie Europejskim, żeby pomóc opozycji walczącej z polskim rządem.

Sikorski zwrócił mu uwagę, żeby uważał na słowa, bo spotkanie rejestruje Telewizja Polska, jego pytanie przedostanie się do opinii publicznej w Polsce i na pewno nie zostanie dobrze przyjęte.

Rzeczywiście tak się stało, cały ten fragment został zaprezentowany przez media publiczne, w ten sposób polska opinia publiczna mogła się dowiedzieć jakie to relacje panują w Parlamencie Europejskim i że europosłowie z Polski należący do opozycji, podejmują działania wprost szkodzące naszemu krajowi.

2. Tekst raportu jest tak napisany, że wyraźnie widać iż żaden niepolski ekspert czy polityk nie byłby w stanie go stworzyć, co oznacza, że w jego powstawaniu, duży udział mieli przedstawiciele z naszego kraju.

Równie dobrze mógłby on być manifestem polskiej opozycji, atakuje bez pardonu nasz kraj, wszystkie najważniejsze instytucje Prezydenta RP, Sejm, rząd, Trybunał Konstytucyjny, Prokuratora Generalnego, Sąd Najwyższy, a w szczególności dwie nowe stworzone w nim Izby, a nawet polską edukację i nadchodzące wybory prezydenckie.

Wszystkie te instytucje są złe i gdyby tylko część tez przedstawionych w raporcie byłaby prawdziwa, to Polska demokracja, byłaby na takim samym poziomie jak w byłych azjatyckich republikach byłego ZSRS.

Oczywiście opozycyjni europosłowie z Polski, wiedzą, że to wszystko nieprawda ale realizują konsekwentnie strategię nazwaną „ulica i zagranica”, wyznaczoną jeszcze w grudniu 2015 przez ówczesnego przewodniczącego Platformy Grzegorza Schetynę i robią to nie tylko reprezentanci Platformy ale także PSL-u i Lewicy.

3. Trzeba zwrócić uwagę, że tak krytyczny, wręcz brutalny raport o sytuacji w Polsce ukazuje się w bardzo ważnym momencie dla naszego kraju, z jednej strony zbliżające się wybory prezydenckie, z drugiej rozpoczynająca się na nowo debata o wieloletnim unijnym budżecie i powiązanym z nim Funduszu Odbudowy unijnej gospodarki.

Polski premier Mateusz Morawiecki i pochodzący z naszego kraju komisarz d/s rolnictwa Janusz Wojciechowski są w tej debacie niezwykle aktywni, co więcej mają sporo merytorycznych argumentów, aby przekonywać innych jej uczestników do priorytetowego potraktowania w budżecie na lata 2021-2027 dwóch unijnych polityk, polityki spójności i Wspólnej Polityki Rolnej.

Premier Morawiecki w dyskusji o dochodowej stronie unijnego budżetu zaprezentował możliwości jej zwiększenia głównie przez likwidację rabatów w składce jakie mają wszyscy tzw. płatnicy netto (skoro zniknął rabat brytyjski nie ma powodów aby utrzymywać pozostałe), ale także likwidacji rajów podatkowych w tym krajach będących członkami UE, także przedstawił propozycje podatku cyfrowego, czy podatku od dostępu do unijnego rynku.

Premier Morawiecki jest inicjatorem zwiększenia środków na WPR (napisał list w tej sprawie do 26 przywódców państw UE, dobrze przyjęty między innymi w Berlinie jak i Paryżu), podkreślając, że w okresie pandemii zapewniła 500 mln europejskich konsumentów bezpieczeństwo żywnościowe.

4. Wszystkie te zabiegi są oczywiście bardzo utrudnione w sytuacji kiedy ukazuje się dokument bardzo krytyczny w stosunku do naszego kraju, choć oparty o fake newsy pochodzące od europosłów opozycji.

Być może opozycja jest gotowa nawet posunąć się do sytuacji kiedy będzie wspierała na poziomie europejskim zmniejszenie środków dla naszego kraju albo powiązanie przyszłych wypłat z tzw. praworządnością, którą w poszczególnych krajach członkowskich, będą określali unijni urzędnicy.

Coraz wyraźniej widać, że przedstawiciele polskiej opozycji w PE, takich rozwiązań wręcz sobie życzą, o nie zabiegają, uznając, że im gorzej dla Polski, tym lepiej dla nich.

Ale srogo się na tym niecnym postępowaniu zawiodą, i wyborcy w Polsce już w najbliższych wyborach prezydenckich, im o tym przypomną.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (47):

zax2020.05.28 13:52
Pomożemy Katalończykom
franek2020.05.27 19:38
Padlina z Chobielina.
Krulewna2020.05.27 14:11
wyjsc z uni a szkodnikow nice wpuscic do Polski
skarb2020.05.27 13:19
zdrajcow POd TRYBUNAL STANU I WILCZY BILET DO 10 POkolenia,rozliczyc komune i zdelegalizowac komunistyczna zjednoczona totalna POpozycje malo agresywny przekaz PiS TAKIE GLASKANIE ROZJUCZONEGO zwierza to POtrzebny jest RZAD KTORY POkona dzicz
Ma\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202gorzata2020.05.27 13:13
A co mówi o SPISKOWCACH i ZDRAJCACH Polskie Prawo? Nic ! Dlaczego ? Bo państwa NARODOWE NIE MAJĄ RACJI BYTU. Poza tym jak się jest na kolach i "je" z ręki notabli niemiecko-europejskich to można sobie tak pogrymasik i pogadać. Najwyraźniej jest to sposób PiS na straszenie Polaków. Zabawa w "GŁUPKA". Jak się ma WŁADZĘ to należy ją STOSOWAĆ W ŻYCIU a nie pozwalać aby na ciebie PLUTO. To nie deszcz Panie p. Kużmiuk . To jak to JEST z tą suwerennościa Polski, którą Pan reprezentuje?
anonim2020.05.27 12:21
wow
Sprytny ninja2020.05.27 12:19
O mały figiel a chamek z dworu zostałby prezydentem. Niewiele brakowało. Ktoś go w ogóle lubi? Nawet koledzy słuchali go jak zgaszonego radia, traktując w wyborach jak powietrze, a ten mało co zagrody nie rozwalił z entuzjazmu.
czytar2020.05.27 12:15
Wiele lat temu moja bratanica ze swoimi koleżankami włoszką -Eleną i Chinka Yang lee odwiedziły wioskę z babcią .One były doktorkami na Oxfordzie W tym momencie w tv był pan Sikorski , prawicowiec mocny . Byłem dumny , że to nasz człowiek , oksfordczyk . Co dziewuchom zaanonsowałem . Moment zainteresowania przez te panie i potem wybuch śmiechem . facet na ks Karola pozuje !
oLo2020.05.27 12:03
Ten projekt jest antymafijny, a nie anty Polski. PiS to mafia!
Broek2020.05.27 11:43
Korona wirus, wirus korona cała PO wirusem nienawiści zarażona. Współczesna targowica.
Urszula2020.05.27 11:37
Polska jest praworządna inaczej, a że co rusz rządzący łamią prawo to mają do tego....prawo. D Ostatnie "praworządne" posunięcie pismatołów to utworzenie specjalnie dla Kurskiego 4-go miejsca w zarządzie TVP, choć statut przewiduje tylko 3 miejsca. Ale co tam statut jak chce się kumplowi zrobić dobrze. Nawet Gliński się wkurzył bo TVP podlega resortowi kultury. Każde przedsięwzięcie PiS-u łączy się z łamaniem prawa. Polskie prawo wybitnie pisiorom przeszkadza. Łamią je bezkarnie i się dziwią, że UE zarzuca im bezprawie.
jle_ffm2020.05.27 11:31
Tu jest podobnie w sytuacji gdy mąż pijak znęcający się na żoną i dziecmi wścieka się gdy żona skarży się na niego na policji albo szuka pomocy na zewnątrz. Wg pisowskiej teorii powinna ona z pokorą to znosić i nie 'wynosić problemów poza dom'. W sytuacji gdy pis łamie zasady państwa demokratycznego i obsadza jego instytucje ludzmi lojalnymi wobec partii i prezesa, dzisiaj pisowska prokuratura ani bezwolny TK nie ruszą palcem aby tej praworządności bronić. Jedynie instytucje UE są jedynym miejscem gdzie można się odwołać i domagać sprawiedliwośc oraz przestrzegania prawa. I nie jest o żadne donoszenie -jesteśmy członkiem UE i mamy w niej prawa ale i obowiązki wynikające z traktatów.
prosty2020.05.27 11:16
Polska nie jest pępkiem świata, proszę rozejrzeć się dookoła. Widać, że przy okazji pandemii koronawirusa totalitarny neoliberalizm mobilizuje siły i środki aby przebudować społeczeństwa świata według swojej chorej wizji. To się dzieje, Polska to jeden z frontów. Pryśnięcie iluzji stabilizacji sprzyja rewolucjom. Pytanie, jak i z kim działać, żeby za rok nie obudzić się z ręką w nocniku.
Klejnot Nilu2020.05.27 11:16
Obecnie Polska jest jak taki alkoholik, który każdą próbę pomocy odbiera jako atak i poniżanie.
DNA2020.05.27 11:11
Rząd pisowski to nie jest Polska ani "nasz kraj" tylko rząd partii pis, a właściwie jednego jej posła.
anonim2020.05.27 11:10
Jak POKO-PZPR-LGBT doprowadzi do wojny domowej, to tym zdrajcom odpowiednio podziękujemy, tak że swój ulubiony ruski rok popamiętają
DNA2020.05.27 11:15
O przepraszam, PZPR to twoi. Z Pierwszym Sekretarzem na czele Partii PiS
Pat2020.05.27 10:56
Niemcy atakują Polskę w sposób brutalny przy wykorzystaniu rodzimych zdrajców.Czas tak właśnie postawić sprawę na forum międzynarodowym i poinformować świat o niemieckiej podłości w mieszaniu się w sprawy niepodległego państwa.
anonim2020.05.27 11:04
Tylko nuclear sharing.
F-35 triple ace on a bombing run2020.05.27 10:56
PiS to nie Polska.
anonim2020.05.27 11:02
PIS to właśnie Polska i Solidarność.
.2020.05.27 11:07
PIS to Patologia i Szuje
Eustachy2020.05.27 18:54
Tak twierdzą szuje.
katolicka kretynizacja polski2020.05.27 10:49
dziwne że prócz krzyków i bezpodstawnych oskarżeń PiSowcy nie umieją udowodnić tego że nie łamią prawa unijnego jak i krajowego
katolicka kretynizacja polski2020.05.27 12:06
Ja kretyn wnuk dziadka zzbrodniarza z ub jestem dumny z dziadka czerwonego bolsszewi ze w poil we mnie nienawisc do olakow i ich wiary.Dzis dzieki naszej sedziowskiej kascie moge bezkarnie ponizac opluawc polakow i bezczescic ich wiare tak jak to robio moi starsi bracia w klamstwie w europarlamecie szkalujac Polske.
ELZBIETA2020.05.28 1:01
UMIEJĄ UDOWODNIĆ ! SPOKO! TYLKO CIEBIE TU NIE CZYTAJĄ! NAPISZ NA ICH ADRES, TO CI ODPOWIEDZĄ ! DZIWNE, TO JEST TO, ŻE NAS PYTASZ, ZAMIAST ICH! KUMASZ??
Walka trwa2020.05.27 10:46
We operate on many fronts - https://www.cda.pl/video/5246034bd
salomon2020.05.27 10:45
Nie darzę socjalistów zbytnią sympatią, ale Lopez Aguilar jest prawdziwym przyjacielem Polski. Mam nadzieję, że dzięki pomocy naszych przyjaciół, w Polsce wrócą rządy prawa. Pan Zbigniew zapomniał wspomnieć o prawdziwych zdrajcach Polski, o tym jak latali z wymyślonym donosami na Polskę do Brukseli - Andrzej Duda, który śmie jeszcze kandydować na prezydenta, Antoni Macierewicz, który podobno już wcześniej przećwiczył donoszenie SB, Zbigniew Ziobro, Ryszard Czarnecki, czy szef polskojęzycznej stacji radiowej Tadeusz Rydzyk. Nie zapominajmy o prawdziwych zdrajcach!
EWELINA2020.05.28 0:55
"salomonku"? KŁAMIESZ! BREDZISZ! Zapomniałeś napisać KONKRETNIE O CO CHODZI?! O JAKIE ZDRADY, DOKŁADNIE! NIE MA INNYCH ZDRAJCÓW, NIŻ CI TERAZ! NAPISZ WIARYGODNE ŹRÓDŁA TYCH BAJEK! CZEKAM NA TWOJE WYPOCINY!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.27 10:45
Władze totalitarne trzeba powstrzymywać wszelkimi środkami. Za dużo było już w historii Adolfów, Stalinków czy innych Polpotków. Zaczyna się od zatrzymywania samotnych kobiet na rowerku, gazowaniu manifestantów, dowalaniu 10 tyś kary emerytkom, a kończy się na łamaniu Konstytucji, zawłaszczaniu SN, TK, potem fałszowaniu wyborów, aresztowaniach i mordowaniu po lasach. Nigdy więcej komuny w Polsce. Precz z czerwoną pisowską zarazą!
MIKADOR2020.05.27 11:55
zażyłeś tabletki..., bo bredzisz też żyję w tym kraju i widzę to inaczej od ciebie. Spierajmy się tu u siebie ze sobą, a na zewnątrz powinien być jeden front. Nam zabiorą sobie wezmą - to jest cała prawda. Myślałby kto że w innych Państwach jest tak różowo, otóż nie jest...
ryszard2020.05.27 10:43
To nie pierwszyzna, że różnej maści kolaboranci i szpicle zdrajcy Polski są przejmowani przez kolejne obce struktury polityczne o zupełnie różnych orientacjach. Jednak łączy je zawsze jedno - skrajny antypolonizm. W dodatku dzisiejsza unią rządzi ta sama światowa oligarchia co w Rosji, Izraelu, czy USA.
salomon2020.05.27 10:46
Macierewicz podobno zaczynał od współpracy z SB, a teraz wielu go uważa za rosyjskiego agenta. O to chodzi?
Gringo2020.05.27 10:35
Takich fiutów jak ten Trzaskowski to, co to mniej warci są niż RZECZ rozwalać by trzeba... W imieniu RP...tylko k t ó r e j?...
Piotrek2020.05.27 11:29
Takie wypowiedzi są karalne. To jawne nawoływanie do nienawiści.
Gringo2020.05.27 11:35
yeabanny "Piotruś" się wyjajowił... . tfu...
Piotrek2020.05.27 11:37
Uważaj, bo może się tobą zainteresować policja.
Gringo2020.05.27 10:34
Yeabanny "Marszałek" Kopertnik ukochany Piotrusia Nowaka i GWna: Nowak aka Zasrana Agnieszka Dz.ban et consortes Stachu vel Lewatywa Lewiatana, Michał Jan Sebastian w Piach et al . to banda sprzedawczyków jest grasujących na tym forum hoooye od Czuchnowskiego... hehehe
Urszula2020.05.27 10:51
Nie wiem kto jest bardziej yeabnięty, ty czy Macierewicz, ale powinieneś iść do psychiatry
EWELINA2020.05.28 0:45
URSZULO"- Kellerze!...vel ... "kretynie..." dumny geju..." To twój nick, pisałes o tym wcześnieji wiele innych! Zabolało cię prawda?Nie wytrzymałeś! Jesteś niezrównoważony psychicznie! To ty się lecz i chory nie stawiaj diagnozy zdrowym ! Lecz te urojenia paranoidalne!
Gringo2020.05.27 10:53
Oooo, ZASRANA "Urszula" się melduje.. KLAWIATURA n i e ma PŁCI pseudonimku yeabanny...
EWELINA2020.05.28 0:51
...Stagira.... Urszula! Agnieszka, Iza! to nicki Lecha Kellera, jak wiele innych!
Piotrek2020.05.27 11:28
Ależ ty jesteś wulgarny. Jesteś tą samą osobą, z którą prowadziłem dyskusję na temat grypy i Covid-19? Czy to tylko zbieżność nicków?
Gringo2020.05.27 11:36
yeabanny "Piotruś" qooorwa męska portretowa?... aha...
Piotr Nowak2020.05.27 13:18
Ej lajzo Mickey nie denerwuj się
anonim2020.05.27 10:33
totalni po-paprańcy wynajdują takie lewicowe ścierwa
ladychapel2020.05.27 12:09
Czy w historii tej przyklasztornej wioski nad rzeka - kiedykolwiek ktos przeciw niej nie spiskowal?