Antoni Macierewicz: Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest najwyższym wyzwaniem i honorem Wojska Polskiego - zdjęcie
20.11.15, 12:41

Antoni Macierewicz: Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest najwyższym wyzwaniem i honorem Wojska Polskiego

3

- Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest najwyższym wyzwaniem i honorem Wojska Polskiego i państwa polskiego – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas promocji oficerskiej w Dęblinie.

“Wyjaśnienie tej tragedii jest najwyższym wyzwaniem i honorem Wojska Polskiego, państwa polskiego, a także was – uczniów i żołnierzy <Szkoły Orląt>. To próba, przez którą wszyscy musimy przejść” – powiedział Antoni Macierewicz.

Minister podziękował władzom uczelni za to, że stanęli w obronie generała Andrzeja Błasika i pilotów, którzy “polegli pod Smoleńskiem”, kiedy “było poniewierane imię Wojska Polskiego”.

Minister Obrony Narodowej wziął udział w uroczystościach promocji na pierwszy stopień oficerski absolwentów wojskowych szkół oficerskich.

Po promocji minister Macierewicz złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą dowódcę Sił Powietrznych, komendanta “Szkoły Orląt” gen. Andrzeja Błasika, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 r.

kz/radiomaryja.pl

Komentarze (3):

anonim2015.11.20 13:00
"Orzeł Biały" chociaż czasem upada pod ciosami orłów dwógłowych i czarnych, to nigdy się nie poddaje.
anonim2015.11.20 13:23
Przed wyjaśnieniem okoliczności zamachu w Smoleńsku, należy zlustrować Trybunał Stanu. Stanie przed nim wielu polityków z mafii PO/PSL. Nie mogą w nim zasiadać ludzie pokroju Wojciecha Łączewskiego.
anonim2015.11.20 14:51
A ja sie pytam, co dalej? Załóżmy, że był zamach, że to wina Rosji. Co dalej? Mamy im to rzucić w twarz, przy i tak nieobliczalnych stosunkach z Rosją? Doprowadzicie do tragedi.