Antoni Macierewicz: Są dowody na eksplozję w Tu-154M  - zdjęcie
02.08.20, 15:00Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Antoni Macierewicz: Są dowody na eksplozję w Tu-154M

38

Szef sejmowej podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz był gościem Tomasza Sakiewicza w programie „Polityczna kawa” na antenie Telewizji Republika. Były szef MON podkreślił, że prawdziwym powodem katastrofy smoleńskiej była eksplozja.

Antoni Macierewicz zapowiedział, że raport z Tragedii Smoleńskiej zostanie podpisany w ciągu miesiąca. Potrzeba na to więcej czasu, ponieważ eksperci badający sprawę przebywają w różnych krajach i kontynentach, a pandemia koronawirusa utrudnia połączenia lotnicze.

Prawdziwą przyczyną katastrofy, jak podkreślił Antoni Macierewicz, była eksplozja:

- „Są dowody, że wnioski komisji Millera są fałszywe, a prawdziwym powodem Tragedii Smoleńskiej był wybuch” – mówił.

Poinformował też, że na ciele jednego z pasażerów znaleziono ślady materiałów wybuchowych.

Antoni Macierewicz podkreślił, że żaden Polak nie słyszał w całości nagrania rozmów pilotów prezydenckiego samolotu, nie sporządzono notatki służbowej procesu odpakowywania i pierwszego odsłuchania czarnej skrzynki.

- „Samolot z panem prezydentem i polską elitą narodową został wysadzony w powietrze. Najpierw doszło do eksplozji w lewym skrzydle, następnie w lewej części centropłatu, który zniszczył cały samolot i jego fragmenty uderzyły w ziemię. Głównym materiałem dowodowym na to, że tak właśnie było, jest odnalezienie przez laboratoria zagraniczne materiału wybuchowego na szczątkach samolotu. Najważniejszym, ze strony naszej komisji dowodem jest udowodnienie przez pana prof. Nowaczyka, że cała tragedia zaczęła się 100 metrów przed brzozą” – mówił marszałek senior w programie Tomasza Sakiewicza.

Dziś o godz. 19:00 w Telewizji Republika odbędzie się premiera filmu przedstawiającego ustalenia podkomisji smoleńskiej.

kak/telewizjarepublika.pl, niezależna.pl

Komentarze (38):

gość2020.08.2 22:14
: Putin nie oddając wraku i skrzynek , który jest przecież własnością Polski i Polaków sam przyznał się do udziału w zamachu bardzo utrudniając śledztwo polskiej stronie. Pozostaje tylko ustalenie kto i kiedy zainstalował ładunki i jaki był udział w tym zaplanowanym w detalach zamachu z polskiej strony. Poza tym praw fizyki się nie oszuka, żaden samolot nigdy nie rozbije się na tysiące kawałków rozrzuconych na bardzo dużej powierzchni schodząc do lądowania po linii stycznej do powierzchni ziemi, która w dodatku była zabagniona, a więc miękka. Każdemu kto nie wierzy w zamach, gratuluję kompletnej niewiedzy podstawowych praw fizyki z zakresu szkoły podstawowej i braku logicznego myślenia. Poza tym wokół tej sprawy zgromadziło się zbyt wiele dziwnych zbiegów okoliczności, kłamstw, matactw i manipulacji, aby wierzyć, że to był zwykły wypadek czy katastrofa. Była to dokładnie przygotowana akcja wielu ludzi po obu stronach, tak po stronie polskiej jak i rosyjskiej. Dlatego będzie bardzo trudno wskazać dokładnie winnego czy winnych.
PĘKAJĄCE PARÓWKI2020.08.2 20:00
W ODBYCIE ANTKA, CIĄG DALSZY....
To zle dla ludzi.2020.08.2 18:50
Czy to sie do jasnej ciasnej wreszcie skonczy? To juz jest chore.
Trele2020.08.3 12:15
Świat jest chory i jeszcze trochę potrwa.
AAAtomek2020.08.2 17:24
Kiedy wojna Polski z Rosją???????? Bo chyba o ten kraj chodzi szefowi podkomisji M.?
Po 11, nie OBOJĘTNY2020.08.2 16:12
Naszych rodaków wysadzono w powietrze. Zabito. Zamordowano 10 lat temu. Gdzie jest POLSKA???? Gdzie procesy? Gdzie skazani?????? Wniosek jest jeden: To oni, tak to oni podłożyli bomby, a teraz rządzą.
Glaudiusman2020.08.2 16:11
Jeżeli są dowody na takie bestialstwo to są też i winni na czele z pułtuskiem, Aralskim, Sikorskim i innymi. W końcu te ciemne cele z twardymi pryczami powinny być zapełnione tymi, którzy na to w pełni zasługują. Byle szybko.
Ujawnić obłudę PO2020.08.2 15:49
Pokazać dowody całemu Światu w różnych językach, niech zobaczą jacy obłudnicy rządzili Polską i jak współpracowali w tym temacie z innymi służbami.
Jarek2020.08.2 15:56
Tak, sporządzić raport, podpisać przez członków komisji i ogłosić światu - nigdy się tak nie stanie.
NaziBarbi2020.08.2 15:48
Leppera zabili i Lecha Kaczyńskiego zabili. Nie jestem naiwna aby tego nie wiedzieć.
Tobiasz Wołeczko2020.08.2 15:46
Pewien mieszkaniec Tunezji obronił pracę doktorską na temat płaskiej ziemi. Któregoś dnia media będą go wymieniać obok Antoniego w jednym artykule.
andrzej2020.08.2 15:27
izydor tobie jeszcze płacą za trolowanie?
Izydor2020.08.2 20:15
Cztery złote sorosze za każdy wpis. Prosto na konto w Izraelu.
Władysław2020.08.2 15:24
Chwała Panu Macierewiczowi za determinację. Ale o wybuchach wiemy od kilku lat. Ilość poszlak i dowodów na zamach chyba też jest wystarczająca, aby przedstawić wnioski i wskazać choćby domniemanych winnych. Bo jeśli były wybuchy wewnątrz kadłuba - to ktoś wcześniej nie sprawdził. A jeśli strzelano z zewnątrz - to wiadomo, że Ruscy; na czyje zlecenie itp. Niestandardowe zachowania Tuska, Sikorskiego, Arabskiego - wszystko tu śmierdzi, a minęło 10 lat i nic. Czyżbyśmy aspirowali do grona republik bananowych?
andrzej2020.08.2 15:24
już głosy trolli coraz słabsze bo raport Anodiny i Millera można o dupę rozbić brawo panie Antoni za upór w rozwiązaniu przyczyn katastrofy.
Urszula2020.08.2 16:15
To nie o dowody chodzi. Ile razy można tłuc to samo, a do pewnych móżdżków i tak nie dochodzi. Jak można udowodnić jakikolwiek wybuch kiedy się tam wcale nie było. Komisja Macierewicza nie była w Smoleńsku ani raz to jakim cudem mają dowody i twierdzą, że raport Millera jest fałszywy. Przede wszystkim oględziny i badanie wraku, a potem jakieś wnioski. Ponadto nikt nie wie kto jest w tej komisji. Nie wiadomo czy to są fachowcy, a przede wszystkim piloci. Ile lat jeszcze Macierewicz będzie kosił kasę i udawał, że coś robi. Jakie laboratoria zagraniczne odnalazły ślady wybuchu bo wiadomo oficjalnie, ze niczego nie znalazły. Poda Macierewicz te informacje przez najbliższe 15 lat?
Dell2020.08.2 22:53
"Nie wiadomo czy to są fachowcy, a przede wszystkim piloci". Według Ciebie piloci są najlepiej przygotowanymi fachowcami do badania zagadnień z zakresu wytrzymałości materiałów? Podobnie jak kucharze są najlepszymi fachowcami z zakresu gastrologii, czy tak Urszulo?
dr2020.08.3 9:18
rzeczoznawca z ubezpieczenia wykonuje wycenę naprawy na podstawie zdjęć i zapewniam cię że nie ogląda tych samochodów którym robi wycenę naprawczą ... a na podstawie zdjęć astronomowie coś tam twierdzą ...nie będąc tam ... a wywiad wojskowy również... nie mniej technicy(prokuratorzy) komisji byli i pobrali próbki i do trzech zagranicznych laboratoriów wysłali i zrobili zdjęcia z bliska, i zbadali fizycznie (prokuratura) ciała ofiar... wiec nie rób z siebie idiotki .. bo raz że ze zdjęć można wnioskować i to się robi ... nawet możesz z Eratch-gogole coś prostego zobaczyć w dowolnym miejscu na ziemi .. oczywiście "specjalnie" rozdzielczość jest słaba , niektóre miejsca "wygumkowane" i specjalnie...zdjęcia z prze 5 lat, ale wojskowe satelity nie mają takich ograniczeń.. tak więc i byli i badali i zdjęcia też są podstawą analiz i eksperymenty i symulacje również ...ta więc więc nie rób z siebie idiotki i kitu innym nie wciskaj ... i są dane statystyczne z badań ofiar chemiczne potwierdzenie materiałów wybuchowych i wiele elementów wbitych w ciała nity, elementy łożysk itp.. (a to tylko przy wybuchu) i ślady materiałów wybuchowych na elementach samolotu .. i ślady mechaniczne ... a tu masz stary urywek filmu https://www.youtube.com/watch?v=kRocwcd5IqY który przeczy aby TU-154N o rozpiętości skrzydeł 38,5 metra przeleciał na wysokości ledwie 5m nad ziemią i na długości lotu ledwie 130m przechylił się do kata 90 stopni... sic.. juz ten film 7 lat temu (chyba) zaorał były raport Milera.. a ty ciągle chcesz być masochistka idiotką i siebie ciągle sama z siebie "zaorać..." z lituj sie nad sobą i nie zanudzaj publiki idiotycznymi wpisami idiotki... skończ chociaż jakieś technikum mechaniczne a potem się wypowiadaj .. podpowiem ci że : metal to nie porcelana jedynie to czego się można czepić to kiedy będzie oficjalny raport i oficjalne czynności prokuratury ... można się domyślać że nawet PiS nie chciał aby Smoleńsk był przedmiotem kampanii wyborczej .. czemu się nie dziwę
parch Keller-Krawczyk2020.08.2 15:23
Muszę się ze wstydem przyznać, że zawsze byłem i jestem pełen podziwu dla J. Kaczyńskiego. Dla całej jego rodziny. Na wskroś patriotyczną i wielce dla Polski zasłużona. ......... Wstyd mi za moją żydowsko-UB-cką rodzinę rodzinę, że mnie na skürwysyna wychowali, moją siostre na kürwe.
Anonim2020.08.2 15:32
Jesteś żałosny. Biorąc pod uwagę wszystkie Twoje wypowiedzi znowu robisz narcystyczną pokazówkę.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.2 16:05
zostaw go... to idiota! uyebał sobie jakiegoś kellera i kto nie pisze po jego myśli to uważa że to ten cały keller, a o jego debilizmie świadczy to że sam nie umie nic napisać tylko wkleja jedne i te same teksty od roku czasu! PiSdowaci jak widać to niedorozwoje umysłowe...
nie naiwny2020.08.2 15:20
tusk zamordował z putinem
Anonim2020.08.2 15:30
Dorzuć Komorowskiego, który "przepowiedział": "Przyjdą wybory prezydenckie, prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni... I jeszcze to "zanim zwłoki ostygły": ... https://www.stefczyk.info/2020/04/06/duda-wspomina-katastrofe-smolenska-i-zachowanie-komorowskiego-padly-mocne-slowa-pod-adresem-rosji/
...2020.08.2 15:20
Rozliczyć wszystkich, którzy mataczyli w sprawie dowodów. Odsunąć ich od jakiejkolwiek pracy w instytucjach rządowych.
Po 11 nie bądź OBOJĘTNY2020.08.2 16:08
Ale to oznacza odsunięcie PiSu od władzy. Poważnie?
Japa2020.08.2 15:18
Dodaj komentarz , apeluje moderatot. Przecież wiadomo jakie będą te ,/"komentarze" No .,gdyby tam jeszcze nie było nazwiska , co na "" komentatorch " , wiadomej prowinencji, działa jak kot na psiarnię w schronisku.
Izydor2020.08.2 15:17
Macierewicz jest smutnym przykładem jak niebezpieczne jest ignorowanie zaburzeń psychicznych.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.2 15:15
szMacierewiczowi chodzi zapewne o substancje zawartą w paliwie lotniczym tzw. nitro ale używaną także w ładunkach wybuchowych, specjaliści zaraz obalą te jego brednie o wybuchu tak jak było to przy okazji innych jego "odkryć" na temat "zamachu"!
Moniek2020.08.2 15:22
Nie piernicz - gdy nie znasz dowodów. Antoni osobiście przesłuchał świadka, który pod pachami przyniósł do podkomisji dwie bomby - i NA RANY CHRYSTUSA PRZYSIĄGŁ - iż to one wybuchły w samolocie!!! Nikt i nic - nie jest w stanie obalić takich dowodów.
Ewa2020.08.2 16:35
Zapomniałeś dodać, że przysięgał jeszcze, że widział to na własne oczy, bo był w środku samolotu i tylko cudem ocalał.
ASTOM2020.08.2 15:14
Do prześmiewców Macierewicza: o JEDEN PRZYKŁAD w historii katastrof lotniczych proszę, gdzie praworządny kraj odmówił rekonstrukcji wraku samolotu rozbitego na jego terenie. A skoro odmawia to proszę o NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNĄ przyczynę tejże odmowy. Tylko merytorycznie - bez chamskich, komsomolskich pomyj.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.2 15:21
ruskie nie są praworządnym krajem, to po pierwsze! a po drugie kierują się swoim prawem które mówi że dopóki trwa śledztwo i nie jest zakończone, wedle prawa rosyjskiego nie mogą oddać wraku! tyle w temacie...
ASTOM2020.08.2 16:00
Nie prosiłem o komsomolskie pierduły o 10 - letnim śledztwie
Japa2020.08.2 15:23
Oj naiwny , naiwny ( daruj szczerość ) Z równym skutkiem można prosić małpę aby zaczęła mówić ludzkim głosem .
Urszula2020.08.2 16:26
Trzeba było nie podskakiwać, nie bluźnić na Rosjan i Putina, nie obrażać ich i nie obwiniać za katastrofę przed wyjaśnieniem jej przebiegu. Teraz Putin w ramach odwetu pokazuje Polakom środkowy palec. I co mu zrobicie?
Izydor2020.08.2 20:14
Odmówili bo wiedzą że takie tępe polaczki jak ty zrobią z tego aferę a dzielenie i osłabienie naszego kraju jest w ich interesie. Wśród ludzi którzy profesjonalnie zajmują się lotnictwem nie ma żadnych wątpliwości dlaczego i jak doszło do tej katastrofy. Macierewicz ogłosił że raport jego komisji jest gotowy i poznamy teraz prawdziwe przyczyny tej katastrofy niestety z powodu pandemi biedaczek nie mógł tego raportu pokazać. Teraz okazuje się, nie pierwszy raz, że kłamał w żywe oczy i żadnego raportu nie ma. Co spowoduje że przestaniesz wierzyć w bajania tego schizofrenika? Jak ci naszcza w paszczę i powie że to tylko deszcz pada, też uwierzysz?
Dogorywająca opozycja kąsa najmocniej2020.08.2 15:11
Nie było eksplozji, bo taki jest interes Putina, Tuska, Niemców itd. A fakty nie mają tu nic do rzeczy. To jest filozofia dialektyczna dziadka Marksa: "Jeśli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów".
Urszula2020.08.2 16:22
Otóż to. Fakty mówią co innego, a Macierewicz co innego. No chyba, że ma jakieś nowe fakty, ale prawdziwe, nie wydumane. Nie jakieś tam bomby termobaryczne w kiblu czy wybuchające parówki. Konkrety!