- Naród polski niesie z sobą wielką misję chrześcijańską. To widać zwłaszcza teraz, kiedy dookoła stajemy się jedną z niewielu wysp, które ciągle trwają i pogłębiają chrześcijańską tożsamość, przekształcając rzeczywistość gospodarczą, społeczną i polityczną zgodnie ze wskazówkami, które przekazywał nam Chrystus. Stąd płynie nasza siła – podkreślił Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu na antenie TV Trwam.

- Słyszymy w parlamencie Unii Europejskiej wyzwiska wobec Polaków, ataki. Nie tylko obraźliwe, ale przede wszystkim niesprawiedliwe. Nie tylko obraźliwe dlatego, że promujące antychrześcijańską, antyludzką skierowaną przeciwko rodzinie i przeciwko naszej ludzkiej tożsamości ideologię gender, ale przede wszystkim oskarżające nas o nietolerancję. Oskarżające nas o różnorodne złe siły, złe działania, a przecież jest dokładnie odwrotnie. Nie ma narodu bardziej tolerancyjnego, nie ma narodu bardziej otwartego, nie ma narodu, który godziłby się – często z uśmiechem i spokojem – na najróżnorodniejsze działania, które przecież gdzie indziej nie są akceptowane i tolerowane. Ta siła wynika z tego, co ks. kard. Stefan Wyszyński nazywał fundamentem narodu polskiego, mówiąc, że ojczyzna, naród to rodzina rodzin – mówił marszałek senior Sejmu.

Jego zdaniem, "dlatego te tak rodzinne święta są dla nas najlepszym przypomnieniem nie tylko wartości, ale i rzeczywistości chrześcijańskiej." Według niego, "polityka ma sens tylko wtedy, gdy ma źródło w chrześcijaństwie."

– To jest najważniejsze – rzeczywistość chrześcijańska. My jesteśmy ludźmi wierzącymi. Na co dzień działamy w codziennej rzeczywistości, tej materialnej, tej praktycznej, tej światowej, ale działamy po to, by przekształcać ją zgodnie z naszą wiarą, zgodnie z wiarą chrześcijańską. Dotyczy to nie tylko każdego naszego działania, ale dotyczy to także polityki. Polityka ma sens tylko wtedy, jeżeli jest zakorzeniona w całej wielkiej wierze chrześcijańskiej, w jej przesłaniu karzącemu przekształcać naszą rzeczywistość – podkreślił.

Jak zaznaczył, „naród polski niesie z sobą wielką misję chrześcijańską”.

– To zwłaszcza teraz widać, kiedy dookoła stajemy się rzeczywiście jedną z niewielu wysp, które ciągle trwają i pogłębiają właśnie naszą chrześcijańską tożsamość, przekształcając rzeczywistość gospodarczą, społeczną i polityczną zgodnie ze wskazówkami, które przekazywał nam Chrystus. Staramy się to robić, bo to jest naszą powinnością. Za to powinniśmy być też wdzięczni Kościołowi. Za to powinniśmy być wdzięczni naszym przodkom. Tym, którzy – jak śpiewają bardowie – dumnie wyznawali wiarę w Boga: Żołnierzom Niezłomnym. Tym, którzy poszli do więzień, tym, którzy mimo represji przekazywali nam podstawowe prawdy wiary. To wszystko przy żłóbku, to wszystko przy choince, to wszystko w rodzinie wzajemnie sobie przypominamy, by wiedzieć, co mamy robić w najbliższych dniach, tygodniach, miesiącach i latach. Stąd płynie nasza siła – wskazał Antoni Macierewicz.

zbz/radiomaryja.pl