Antoni Macierewicz ostrzega: Putin zmierza do drastycznych kroków - zdjęcie
28.12.19, 16:30fot. ppor. Robet Suchy / MON

Antoni Macierewicz ostrzega: Putin zmierza do drastycznych kroków

23

- Bardzo się obawiam, że słowa Władimira Putina o Polsce są zapowiedzią daleko idących i drastycznych kroków – mówił w PR24 marszałek senior i były szef MON, Antoni Macierewicz.

 

- Takich słów i sposobu kształtowania relacji międzynarodowych nie używa się wtedy kiedy nie zmierza się do jakiegoś drastycznego kroku. Obawiam się, że mamy do czynienia ze świadomym zaostrzeniem relacji polsko-rosyjskich ze strony prezydenta Władimira Putina, który będzie miał swój dalszy ciąg dużo ostrzejszy – mówił gość PR24.

Podkreślił, że to groźna sytuacja, bo próba nazywania Polski krajem antysemickim jest przerzucaniem swojej odpowiedzialności państwa, które kontynuuje metody Sowietów, a to zmierza do wyeliminowanie Polski z punktu widzenia świadomości społecznej i politycznej z grona normalnych państw.

- Prezydent Rosji próbuje Polskę wyizolować i uczynić wyrzutkiem społeczności międzynarodowej, trzeba mieć na uwadze iż taka jest intencja i odpowiedź też musi być poważna - mówił marszałek senior.

Marszałek Senior przypomniał, że MSZ pilnie wezwał ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andrejewa i w imieniu polskich władz przekazano mu stanowczy sprzeciw wobec słów Władimira Putina, ale jak dodał, samo wezwanie mogłoby mieć sens gdyby służyło uświadomieniu rosyjskim władzom na Kremlu iż Polska nie będzie się obawiała takich zachowań, ale także że ma narzędzia które pozwolą odpowiedzieć w sposób adekwatny.

bsw/Polskie Radio

Komentarze (23):

Alojzy Cedzidło2019.12.28 23:37
Trudno przy tej okazji ( Macierewicz , Smoleńsk , słowa Putina )nie wspomnieć historii Polski do roku 2015 . z podkreśleniem lat 2007 do 2015. Lata 45 -89 okupacja CCCP . 89 - 2005 niby niepodległość z gruba krecha w tle. 05 -07 próby uwolnienia się z pod opieki Putina . 2007 do 2015 - rozmowy na molo , pełne zaufanie do Wałodii .żółwiki , i wreszcie obdarzenie Putina pełnym ,,zaufaniem " . oddając mu w całości sprawę największej naszej tragedii narodowej. O zaprzestaniu starań o uniezależnienie się gazowe od Rosji , płaceniu najwyższych cen za ruski gaz nie wspomnę I nagle stop .NATO w Polsce , minimalny gaz z Rosji . i towarzysz Putin nie wytrzymał . Sięgnął po starą ,,broń " propaganda .A co u nas , w Polsce ? . Słyszałem wypowiedz pana Halskiego . Mówił jak pisowiec . O ,,zasługach PO w przyjażni polsko -rosyjskiej w tym zasługach pana Tuska ani słowa .Dobrze ,że PiS -u nie oskarżał Czy mówił prawdę pewno tak . Czy szczerze, Raczej nie . Komentarze do tego materiału dozo mówią Nie mnie osadzać czy mówią prawdę czy szkodliwe głupoty.. . .
Polak2019.12.28 21:35
Najlepszą odpowiedzią na zakłamane szkalowanie Polski przez KGB-owca z Kremla będzie większa pomoc Polski dla Ukrainy i Białorusi w ich uniezależnianiu się od Rosji ....
Janek2019.12.28 20:25
OSTRO!!! USA, Izrael, Żydzi i Polska | E. Rzeuska i T. Matuszyk youtube.com/watch?v=_oh6AK04AeY
uyi2019.12.29 2:22
brednie
Janek2019.12.28 19:25
Jak mówią Górale, jest prawda, półprawda i gównoprawda. Spostrzeżenia p. Macierewicza na temat p. Putina nie są pełne, i można uznać je za półprawdę lub gównoprawdę. Katolik, a za takiego uważa się p. Macierewicz, powinien wiedzieć, że aby ustrzec się drastycznych kroków p. Putina, straszliwej wojny ukazanej nam przez Niebo (zob. Św. Łucja), to należy spełnić dwa warunki, 1) poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi, 2) przeprowadzić Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Tyle tylko potrzeba, aby Duch Święty podjął działania zmieniające oblicze rosyjskiej ziemi, polskiej ziemi i ziemi innych narodów, aby narody uniknęły wojny. Jeśli p. Macierewicz dostrzega problem niepoświęconej Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, czego dowodem są jego wypowiedzi, to powinien zdiagnozować sytuację zgodnie z wolą Nieba.
katolik2019.12.28 20:03
ale Episkopat nie widzi potrzeby takiego oddania Polski w opiekę Jezusowi
katolik2019.12.28 20:06
po prostu wstydzi się przed laicka i szatańską Europą, byłoby to zacofanie ,zabobon , amoze nawet sprawa polityczna ,więc może właśnie lepiej czekac wojny, bo przecież nie można wierzyc w takie cuda....kóre miałyby moc się spełnic Ale co zrobić jak wiary w Episkopacie brak
Janek2019.12.28 20:23
Jak Szwedzi zjechali Polskę wzdłuż i wszerz, to Polacy przyszli po rozum do głowy, uznali objawienia Matki Boskiej do Mancinellego, i król Jan Kazimierz koronował Matkę Boską na Królową Polski. Matka Boska Królowa Polski już dziś nikogo nie dziwi, w tym hierarchów KK. Widać, historia musi się powtórzyć. Wojna ... jak obiecało Niebo?
katolik2019.12.28 21:50
dokładnie tak
KATON STARSZY2019.12.28 19:10
Do,,marka'-pisze Pan brednie,albo nic nie rozumie ze współczesnej polityki.To nie Polska się wyizolowała,to wyizolował ją Berlin oraz Moskwa.A Bruksela to nic innego jak Berlin,brytyjczycy to zrozumieli.A francuzi to super wredny naród,amerykanie dwa razy ich ratowali,w I i II wojnie św.a nienawiść do USA jest największa w Europie.Mieszkałem trochę w Lyonie ,to coś wiem.Wzaistniałej sytuacji międznarodowej Berlin ma wolną rękę,a i rosjanom w to mi graj.Nie umieją się gospodarzyć,obca jest im ekonomia i mają w du...e swój naród,a hołoty mnogo,więc szukają konfliktu,aby żyć czyimś kosztem i pracą.Może uda się stworzyć coś na kształt paktu Ribentrop-Mołotow.Dla Polski jedyna szansa,to ściszlejsza współpraca z USA.Tertium non datur!
www2019.12.28 18:54
Polskojęzyczny rzecznik prasowy Kremla z "Konfederacji" Кшиштоф Босак vel Krzysztof Bosak syn Polaka i Rosjanki Zofii zd Muszkatow pouczył Polaków w telewizji w imieniu Kremla w następujących słowach: "Polska strona po wielu latach domagania się sankcji, po wielu latach antyrosyjskich wypowiedzi, teraz pod presją amerykańską mówi, że teraz będziemy mieć przyjazne stosunki, a Putin mówi "hola, hola Polaczki", nie tak szybko, jeszcze dam wam pstryczka w nos". Link: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-26/pstryczek-w-nos-bezsilnosc-rosyjskiej-polityki-historycznej-politycy-o-slowach-putina/
www2019.12.28 18:52
Polskojęzyczny rzecznik prasowy Kremla z "Konfederacji" Босак vel Bosak syn Polaka i Rosjanki Zofii zd Muszkatow pouczył Polaków w telewizji w imieniu Kremla w następujących słowach: "Polska strona po wielu latach domagania się sankcji, po wielu latach antyrosyjskich wypowiedzi, teraz pod presją amerykańską mówi, że teraz będziemy mieć przyjazne stosunki, a Putin mówi "hola, hola Polaczki", nie tak szybko, jeszcze dam wam pstryczka w nos". Link: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-26/pstryczek-w-nos-bezsilnosc-rosyjskiej-polityki-historycznej-politycy-o-slowach-putina/
Agnieszka2019.12.28 18:05
W pełni się z panem zgadzam, że "takich słów i sposobu kształtowania relacji międzynarodowych nie używa się wtedy kiedy nie zmierza się do jakiegoś drastycznego kroku". Dlatego jak w taką retorykę wobec Polski wchodzą władze USA i Izraela, to jak wielu Polaków jestem oburzona i zaniepokojona, ale wtedy nazywacie nas ruskimi onucami, bo tamtym pozwalacie na nas pluć bez opamiętania i dopiero przy Putinie się budzicie a i to niemrawo.
widziane wprost2019.12.28 17:44
Jest również dobra strona, że "dzielnicowy-obrzezany wiking-stalker" spędza całe dnie na blogach. Nie pierdzi w tramwaju, autobusie, w barze mlecznym, itp.
bkb22019.12.28 17:28
Polska powinna odbić Sowietom Białoruś przy wsparciu USA i innych państw Zachodnich. Jeżeli Polska rocznie wydaje ponad 100 mld PLN na wszelkie inwestycje rządowe i samorządowe czy spółek Skarbu Państwa to wydzielenie z tego 10-20 mld powinno być do przeskoczenia... Sowiety to zbrodniczy, imperialny kraj i nie ma co usprawiedliwiać samych Rosjan że to ich władza jest taka zła...90 % Rosjan mieszka od granic wschodnich Estonii Białorusi i Ukrainy do Uralu i ten naród zawsze będzie oddziaływał na Polskę i Europę Zachodnią...Nie jest to możliwe że połączą się jakimś Szlakiem z Chinami czy odwrócą na Syberię i Sachalin...Polska ma niestety dzisiaj takiego rywala jak miała w 1939 roku i tylko możemy się cieszyć że Niemcy nie zagrażają nam militarnie... Zabawa się skończyła. Ukraina przetrwała tylko dzięki Polsce i zatrudnianiu Ukraińców którzy wysyłali zarobioną kasę do swojego kraju po upadku współpracy gospodarczej z Rosją... Teraz Putin się boi powtórki z Białorusią która jest jeszcze mniejsza a mieszkańcy tych krajów ale też Rosji mogą pracować od stycznia w Niemczech.
klaus2019.12.28 17:24
Polska po czterech latach rzadów PiSu, nie posiada kanału anglojęzycznej telewizji i to o czymś świadczy nawet ukraincy mają własny kanał anglojezyczny gdzie jak moga szklą nam dupsko.
Alojzy Cedzidło2019.12.28 23:41
A co miała po latach rzadu PO ,PSL ? Niemiecką telewizję , niemiecki gazety , niemiecki cukier itd itd ..panie her ,,klaus "
Marek212019.12.28 17:09
Putin nie musi Polski izolować. Polska w Europie wyizolowała się sama cielęco zapatrzona w USA i psująca relacje z Berlinem, Paryżem i Brukselą gdzie i kiedy się da. Putin obraża Polskę bo wie ze może i że nikt nie stanie w naszej obronie. Dzięki temu próbuje odzyskać popularność wśród Rosjan nadszarpnietą brakiem sukcesów w gospodarce i polityce.
mordechaj2019.12.28 17:01
Czyżby Macierewicz szykował się już do ucieczki, tak jak ze Smoleńska ?
Japa2019.12.28 23:48
Być może , być może Jak PO wygra wybory to mogą Go wydać Putinowi . Tak jak oddali badania katastrofy w Smoleńsku . A ta ,,ucieczka" .. To co miał zrobić .kiedy pani Kopacz kopała na metr i głąbiej teren katastrofy i czuwała nad sekcjami .
Polak Ateista Dumny Gej 2019.12.28 16:41
niedługo będzie pisał zbok o psełdo stalker to wielki JUH i syn swej matki po prostu skurw................................n
kapral2019.12.29 0:07
Juź jest na dole przepoczwarzył się na chwile.
Japa2019.12.29 14:25
Nie jestem zbyt bystry w odczytywaniu aluzyjnych wpisów . Pomóż Pan, panie ,,Dumny " odgadnąć o kogo Panu biega . Łaciny kuchennej też nie znam .