Antoni Macierewicz apeluje do Brauna i Michalkiewicza - zdjęcie
19.04.19, 08:20

Antoni Macierewicz apeluje do Brauna i Michalkiewicza

54

,,Apeluję do ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę'' - powiedział na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja Antoni Macierewicz.

Polityk odniósł się do krążących w Polsce informacji na temat amerykańskiej ustawy 447.

,,Miałaby ona doprowadzić do wypłacenia przez Polskę jakichś rekompensat, jakichś olbrzymich pieniędzy środowiskom żydowskim. Punktem odniesienia tego zjawiska jest ustawa podjęta przez Kongres Stanów Zjednoczonych, mówiąca o tym, że Departament Stanu ma monitorować proces reprywatyzacji – i ewentualnie także to, co zostało ustalone jeszcze przez ministra Bartoszewskiego w okresie Akcji Wyborczej Solidarność – zasilania środowisk żydowskich efektami mienia bezspadkowego, tak żeby rekompensować im dramat Holokaustu'' - zreferował Macierewicz.

,,Jak wiadomo, ta sprawa została załatwiona już w 60. latach. Stany Zjednoczone otrzymały pieniądze od polskiego rządu (…). Nie ma żadnego tytułu prawnego ani w prawie międzynarodowym, ani w prawie amerykańskim, ani – co jest najbardziej istotne – w prawie polskim'' - dodał.

Macierewicz mianem ,,plotek'' nazwał twierdzenia, jakoby od wypłaty pieniędzy Żydom zależało amerykańskie wsparcie wojskowe dla Polski.

,,W wymiarze strategicznym dla Polski jest to kwestia absolutnie fundamentalna. Rosja uważa to za olbrzymie zagrożenie, bo rzeczywiście blokuje to możliwość imperialnego wpływu Rosji na cała Europę, który buduje dzięki sojuszowi z Niemcami oraz różnym rozmowom z Francją'' - powiedział Macierewicz.

Następnie polityk wskazał, że dezinformację w sprawie ustawy 447 szerzą środowiska ,,tradycyjnie prorosyjskie''.

,,Nie jest prawdą, że są to środowiska narodowe, bo ze Stronnictwem Narodowo-Demokratycznym nie mają w istocie nic wspólnego. Jest prawdą, że będąc środowiskami marginalnymi, prorosyjskimi, czasami zresztą bezpośrednio związanymi z polityka rosyjską, są środowiskiem, które chce udawać środowiska narodowe i grać na pewnej nucie'' - powiedział mocno.

Macierewicz dodał, że Polska i USA są równo zainteresowane wzmocnieniem wschodniej flanki NATO, czyli obecnością wojsk amerykańskich nad Wisłą.

,,Jeżeli się tego nie zrobi USA zostaną wypchnięte z Europy. Jeżeli tego się nie zrobi Polska znowu popadnie w zależność od Rosji. To jest wspólny interes Stanów Zjednoczonych i Polski'' - powiedział.

Polityk zaznaczył wreszcie, że te środowiska chcą wejść do PE i Sejmu kosztem PiS. Osłabiając PiS tymczasem torują drogę ,,takim siłom jak Platforma Obywatelska i tzw. Koalicja Europejska. A to są siły, które wielokrotnie przystawały na grabież Polski i to z różnych środowisk, zarówno mafijnych jak i politycznych zagranicznych''.

,,Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę'' - zaznaczył.

bsw/RadioMaryja.pl

Komentarze (54):

Zgred2019.04.20 17:36
Świece chanukowe w pałacu prezydenta, obrady knesetu na Wawelu (!!!), czy wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, miarą serwilizmu PIS wobec "najstarszych braci w lichwie".
kaszel2019.04.20 12:05
Zdrowia życzę panie Antoni! Smacznego jajka, dużo sukcesów w życiu rodzinnym i towarzyskim i żeby lepiej płacili za szukanie dowodów zamachu.
Magda Lenka2019.04.20 11:56
Boże drogi! Jaki jest poziom wiedzy pana Macierewicza! To jest skandal być tak nie przygotowanym merytorycznie w tak ważnej dla Polski sprawie. Wszystko ma poplątane, wszystko miesza i jeszcze to rozgłasza w tv TRWAM i Radiu Maryja. To co było uzgodnione w latach'60 to są sprawy spadkowe, a to z czym mamy do czynienia w tej chwili to wyciąganie ręki przez organizacje żydowskie po mienie BEZSPADKOWE, które jak i w innych państwach, jest własnością Państwa polskiego. Do tego Żydzi określili wartość tego mienia na 300 miliardów $ (!!!) i tego się domagają. Przyspieszenia tych wypłat domagał się Sekretarz USA Pompeo w czasie wizyty w Polsce, i niech Macierewicz nie robi Polakom wody z mózgu, to jest skandaliczne!
gosia2019.04.20 9:53
Wypłacenie 60 latach Żydom amerykańskim odszkodowania dotyczyło mienia spadkowego pozostawionego w Polsce . Obecna ustawa 447 just dotyczy mienia bezspadkowego czyli pozbawienia nas zasobów naturalnych a może i złota jeżeli go jeszcze mamy? Bardzo dobrze ,że wyciekła ta notatka ze spotkania ambasadora J Ch.. o nocie tej prawdopodobnie wiedział prezes rządzącej partii.Dokładnie opisuje to na youtube p. ST.MICHALKIEWICZ , który również zaproponował projekt ustawy , który uchroni Polskę od skutków 447 just . Trzeba również wiedzieć , USA zatwierdziło ustawę 667 -o zwalczaniu antysemityzmu w Europie. Co to oznacza - prawdę będzie się przedstawiało jako mowę nienawiści. P. Macierewicz dobrze by było aby przeczytał tę notatkę ze zrozumieniem .Głosowałam za PIS-em. Obecnie Uważam , że Polska da sobie radę bez PIS. Niech postawi na Matkę Bożą i Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa życząc czytelnikom i dziennikarzom łask Bożych.
kaszel2019.04.20 8:36
Wszystko było ustalone, jest koryto, okradamy Polaków i żremy. Kopiemy się do kostek tylko, krzywdy sobie nie robimy i raz rządzicie wy a raz my. A tu taka niespodzianka! Jakaś Konfederacja psuje nasz układ! Wszystkie ręce na pokład! Pan Antoni nie wytrzymał już z nerwów (na święta pewnie z oddziału na przepustkę wyszedł, zdrowia życzę przy okazji), bo pojawiło się ryzyko że zostanie odkryte, że przez 9 lat nic nie odkrył, tylko kasę brał.
Anonim2019.04.20 8:18
,,Jak wiadomo, ta sprawa została załatwiona już w 60. latach. Stany Zjednoczone otrzymały pieniądze od polskiego rządu (…). Nie ma żadnego tytułu prawnego ani w prawie międzynarodowym, ani w prawie amerykańskim, ani – co jest najbardziej istotne – w prawie polskim'' - dodał. Jeśli to potwierdzi strona Amerykańska to porozmawiamy, ale muszą to zrobić przed wyborami u nas.
uczciwy obywatel2019.04.19 17:23
Tzw Konfederacja to śmietnisko politycznych odpadków .To śmieci prosowieckie !!!!!!
uczciwy obywatel2019.04.19 17:21
Bizon-ty jesteś prorosyjskim lub rosyjskim trollem ! Wynocha z tego forum !!!!!
kali2019.04.19 16:03
żydy z USA jasno powiedzieli żydkom z PIS, że w tej sprawie prawo rzymskie to my mamy w du-p-ie
matis892019.04.19 13:04
Choć szanuje MAcierewicza to teraz przegiął i to tak bardzo dziwnie. Co to za gadka że na prawicy nie może być nikogo prócz PISu bo inna prawica szkodzi Polsce. JAk faktycznie PIS i PO zależało żeby tylko oni byli w ich wspólnym interesie. Niestety na PIS się zawiodłem choć jest to partia o niebo lepsza od zdrajców i wrogów z PO. Przede wszystkim są bierni światopoglądowo, lewakoateiści reprezentują jawnie fanatyzm religijny, prą jawnie do praw antychrysta i się z tym nie kryją, nie wstydzą. A co robi PIS, PIS jest bierny, stoi w miejscu, woli o tym nie gadać i się nie zajmować w kontrze. To największe rozczarowanie. Uległość wobec Żydów jest porażająca, ale lewakoateiśći są tacy sami tylko chcieliby by tu gadać że tylko PIS jest taki, a oni tacy sami do Żydów. Za to PIS na plus nie jest pro niemiecki i prorosyjski jak lewakoateiści dodatkowo ze swoją żydofilią. Gospodarczo za bradzo nie się do czego przyczepić bo lewica i tu chce niszczyć Polskę. Także jest przyzwoicie, ale z poważnymi minusami i plusami. Tyle że to zdecydowanie za mało, a nie ma czasu już czasu na czekanie z nadzieją że może przez następne 4 lata PIS się obudzi. PIS swoją światopoglądową biernością zawiódł mocno, za bardzo się z tym wycofywali po to aby zadowolić lewakoateistów czyli w drugą stronę fanatyków religijnych, tyle że ich nigdy nie zadowoli, a zraził tym tylko swoich wyborców.
Jacek2019.04.19 12:57
Święta prawda panie ministrze Macierewicz , ci "Narodowcy" niedługo zaczną krzyczeć "konstytucja " razem z KODem. i POKO . Mocno podejrzane towarzystwo. A pan Michalkiewicz to zawsze ma wiadomości chyba prosto z razwiedki, którą tak często wychwala.
bird2019.04.19 12:29
No to niech PIS uchwali ustawę/uchwałę sejmową, że wszelkie roszczenia dotyczące "mienia bezspadkowego" nie będę przez Polskę respektowane, a podejmowanie rozmów na ten temat będzie karane z paragrafów o kradzieży. Kukiz już wniosł projekt, Michalkiewicz coś podobnego umieścił na swojej stronie. Wystarczy klepnąć jedno lub drugie w sejmie i poinformować o aktualnym stanie prawnym ambasadę USA. Zamknie to usta Konfederacji a mnie osobiście bardzo uspokoi. W innym wypadku mam prawo przypuszczać, że PIS kręci, a oskarżanie Konfederacji (bez cienia dowodu) o rzekomą prorosyjskość tylko mnie w tych podejrzeniach utwierdza.
Wies2019.04.19 11:59
Święte słowa Panie Ministrze. Kto ma Boga w sercu za Antonim !
KONFEDERACJA2019.04.19 11:38
Swoją wypowiedziom pan Antoni potwierdził, że jego wiarygodność to wiarygodność Michnika. Kto trzyma ze zdrajcami sam też jest zdrajcą. Partia Interesów Syjonistycznych nie ma monopolu na patriotyzm. Swoją postawą potwierdza, że ustalenia z komunistami z Magdalenki i okrągłego stołu są wciąż ważne.
Jaruś Kulawy2019.04.19 11:08
Kto nie zamknął szafy?
kaszel2019.04.20 10:28
Antoni dostał przepustkę ze szpitala. Święta przecież!
Olej2019.04.19 11:06
Zadajmy sobie pytanie nie kto co mówi tylko jak zrealizuje co mówi. Wszyscy krytycy PiS-u właczający ustawę 447 jako powód do zmiany niech się zastanowią w jaki sposób następcy PiS- u którzy skądinąd świetnie mówią, zrealizują co mówią. W jaki sposób oprą się żądaniom żydowskim ? Siłą argumentów moralnych ? Można sobie snuć dywagacje o naszych racjach tyle tylko, że wszyscy mają nasze racje w d.....e. Niech ktoś pokaże instrument jakim się posłuży aby żadania żydowskie zastopować. Opcją sowiecką ? Balansowaniem jak to ujął niedawno Pan Winnicki ? Jak na razie trwa bicie piany na odsłanianie coraz to nowych sensacyjnych doniesień w sprawie. A realaja; Siedzimy po samą szyję w zależności od finansów Zachodu a te są w łapach Rodschildów i Morganów. Na wschodzie sowiety z całą gamą oferty dla nas jaką formę i pozycję możemy przyjąć na powitanie krasnej armii. Gospodarka polska zsynchronizowana z niemiecką, w razie wstrząsu wywołanego politycznie jest skazana na katastrofę. Czyż nie dobitniej ukazała to wizyta Pani kanclerin w Warszawie. Na dodatek złego trwa od ponad 20 lat wewnętrzna walka z gangreną, która nas żre, wspierana przez różnych Cymesmansów, Schulzów i inszej czarcio-pruskiej zgrai. Na Polsce trwa bardzo skomplikowana operacja ! Jeden niewłaściwy ruch i ją utracimy bezpowrotnie. Czy wyjdziemy z niej żywi zależy od nasze roztropności. Żeby dodać pikanterii dowiadujemy się ostatnimi czasy o niejakim Osadczym i jego służbie w sowieckiej armii, skąd on się wziął w środowisku narodowym, i jak to się stało że jest i ktoś go słucha ? Zachodzę w głowę jak to się dzieje, że Pan Korwin trwa tak długo w polityce na tej samej niezmiennej pozycji. I ponownie pytanie o skuteczność w polityce ? On się zmienia, pozycja nie. Polityka jest umiejętnością realizacji celów i tworzenia faktów. Jakie cele dotychczas zrealizował Pan Korwin ? Ja jestem zainteresowany polityką skuteczności działań a nie polityka gołosłowia i pobożnych życzeń. I tak zapytam ile przez 20 lat Pan Korwin zorganizował kół terenowych swojego ruchu, ilu członków zdołał zgromadzić wokół swojej idei ? Ilu liderów wykreował w swojej ,,szkole polityki’’ ?
matis892019.04.19 13:27
Przeciw działanie jest proste. Prowadzić Polskę zgodnie z nauką Pana Jezusa Króla Wszechświata. Rzecz pierwsza zakazać aborcji. Co robi PIS, nic, a co robi lewica robi wszystko by to pogłębiać, a robią to z jawnym fanatyzmem religijnym. Druga rzecz sodomia. Co robi PIS, NIC. Co robi lewica ? Mówi o tym otwarcie i głośno, i choć nawet nie rządzą to i tak to wprowadzają przeciwko Bogu dla antychrysta. NAwet biorą na cel polskie dzieci, już nie w słowach to działania. Czy się tego wstydzą ? Czy unikają tematu sodomii ?? NIe, są z tego dumni i też otwarcie działają z fanatyzmem religijnym. A co PIS, PIS jest bierny, wycofany. Także za PIS wchodzi nam tu prawo antychrysta, a PIS jest wycofany. A co powiedział PAn Jezus ? Polska przetrwa tylko przy nim, wtedy reszta się ułoży bo Pan JEzusa będzie nam błogosławił, do tego stopnia że w zgodzie z Jego Prawem będziemy przykładem dla całego świata. Znamienna byłą debata warszawska na prezydenta. Wszyscy politycy pozytywnie wypowiadali się o sodomii, nikt prócz Korwina tego nie skrytykował, a JAki był bierny jak całe PIS. TAk więc PIS nas tu nie prowadzi w dobrą stronę, o tym mówi tylko Konfederacja Prawicy z Grzegorzem Braunem na czele. Zawiłości polityczne które tak rozwinąłeś nie są przy tym istotne, bo PIS nie ma woli zakazać aborcji, wystąpić jasno przeciwko sodomii, więc nie może być mowy o podążaniu Polski za nauką Jezusa, to to największe narodowe grzechy wołające o pomstę do nieba. Za nie Bóg narody będzie karał najbardziej.
klaus2019.04.19 16:13
masz do cholery jasnej rację, tylko dlaczego PiS nic nie robi, a popuszcza w gacie, nie radzi sobie nawet tu na podwurku z rozliczeniem afer, a jużdawno powinien to zrobić, tak po Polsce hula BND i przybuduwki, ale gdzie nasz kontrwywiad, za co my płacimy podatki, Państwo nie może ustępować, bo w końcu nawet nie będą wiedzieli , że jusz nie rządzą.
Olej2019.04.19 18:29
Posłużę się przykładem Panie Klaus Oto mamy wielką kamienicę, w której mieszka mieszanka ludzi różnego autoramentu od przyzwoitych do oprychów różnej maści, zaprawionych w swojej robocie, są tam sutenerzy, dziwki i sprzedajna swołocz z nizin. W pewnej chwili większość mieszkańców ma dość i wybiera nowego zarządcę owego przybytku. I teraz tak, albo ten zarządca się dogaduje ze wszystkimi i dla świętego spokoju i swoich korzyści, z oprychami i półświatkiem również, kradnie pospołu wraz z resztą i wychodzi na swoje. Tak było dotychczas za poprzednich włodarzy państwa. No ale przychodzi inny zarządca i proponuje mieszkańcom zrobienie porządku. Sam jest jakby z innego świata, swego rodzaju religijny inteligenciak tzw. ą, ę... no i nie ma ze sobą argumentów do robienia owego porządku w postaci kilku doborowych byków, nawróconych da dobrą drogę, tzw. sprawiedliwych. Obejmuje władzę na przybytkiem i co ? I się zaczyna jazda od czego zacząć. Wszędzie syf, gdzie łapy nie wsadzisz rozpizdżaj. Wszystkich frontów na raz nie sposób podjąć gdyż zawali się całość na łeb. Na domiar oprychy nic sobie z takiego gościa nie robia. Kamienica ma dodatkowy ciężar, zajętą hipotekę u Żydów. Co robić niech mi Pan Panie Klaus odpowie ? Oprychy są wciąż aktywne mają forsę z łupów, przekupują kogo się da. Ja widziałem tylko jeden sposób na zaistniałą sytuację; zebrać mieszkańców chcących zmian, zaopatrzyć ich w pały i ruszyć do wy.......ia swołoczy z mieszkań. Odnoszę tę sytuację do 1926 r. do Maja i marszałka Piłsudskiego. Chociaż skala zasyfienia po 1918 i po 1989 r – w szczególności po 2016 r. jest nieporównywalna w rozmiarze degradacji świadomości ludzi, i stopnia ich skundlenia.
Polak Katolik2019.04.19 10:56
Panowie, osłabiając PiS osłabiacie masonerię, z którą ta partia weszła w komitywę. (poczytać Krajskiego) Tak trzymać! Nie przejmować się pseudolustratorami Antkiem i Jarkiem, którzy nie ujawnili aneksu. (poczytać Misiaka) Tylko po co spółki z Korwinem?
Ksiądz Robak2019.04.19 20:59
Do spowiedzi grzeszniku. Pokuta będzie sroga.
bogdanus2019.04.19 10:22
Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników zawsze walczyli z nacją żydowską. Dzisiaj radykalny obóz narodowy robi to samo. W każdym przypadku, czy to jest lewy czy prawy odłam, ma podstawy marksizmu. Stąd ta lewicowość tych ruchów narodowych. ------ CZY HITLER BYŁ MARKSISTĄ? https://jozefdarski.pl/7018-czy-hitler-byl-marksista
sinusoida2019.04.19 10:05
Wyjatkowy wysyp troli kremlowskich.Troliki podgrzewaja żydowskie żądania bo wiedza że część Polaków daje się na to nabrać!!!Tylko PIS reszta to "małpi gaj" jak ktoś ten plankton antypolski okreslił.
Likc2019.04.19 10:12
Jakoś tej napaści Rosji nie widać, a PIS ją widzi już parę lat. Jakiejś smoleńskiej mgły dostaliście.
suwerenny2019.04.19 10:29
gdzie macie krzyż smoleński, zamieniliście go na gwiazdę dawida, zamiast wyłapac wszystkich zamachowców smoleńskich po stronie Tuska, pędzicie na zamachowców kremlińskich, skoro dobrze wiecie, ze tak samo Katyń i zbrodniarze sowieccy nadal są nie do ruszenia, a USA i Francja wieżą co najwyżej w białe niedzwiedzia, aniżeli będą się bawić w prawdę katyńską
ZERR02019.04.19 9:51
Sory, ale rząd USA oficjalnie napisał, że wg. jego stanowiska, wszelkie dotychczas wypłacone rekompensaty nie dotyczą tego przypadku. I mają Jankesi rację - gdyż wszelkie dotychczasowe wypłaty dotyczyły osób posiadających tytuł prawny, a obecne roszczenia za jedyną podstawę mają: bo to byli Żydzi a my tez som Żydzi. Najśmieszniejsze jest to, że 15% polskich Żydów było zasymilowanych, uważali się za Polaków, ew. Polaków żydowskiego pochodzenia, do synagogi nie chodziło, połowa z nich była ochrzczona (tzw Frankiści) i generalnie trzymali się na dystans od masy ciemnych chasydów. To właśnie te 15% posiadało jakieś tam majątki, kamienice i biznesy.
precz ze zbrodniczym socjalizmem i kompleksamiprl2019.04.19 9:38
Czas dla wolności gosp. i młodych wilczków a nie niewolników POPiS czy biurokracji https://www.youtube.com/watch?v=kjm9vC9xDZs
Albert2019.04.19 9:28
Wyślijcie Antka z jego ekspertami do Francji, do zbadania przyczyn pożaru katedry. Mają oni niepodważalne wręcz kwalifikacje do badania przyczyn tej tragedii. Z pewnością każdy z członków jego ekipy był wiele razy w kościele. A całkiem możliwe, że któryś z nich nawet widział kiedyś pożar.
Olej2019.04.19 9:11
Z jedną prawdą w tym wystąpieniu ma Pan rację Panie ministrze. PiS chcą zniszczyć ! Ja dodam wszyscy, również i ci z Waszyngtonu. Od momentu gdy nie zawahali się położyć na szali relacji amerykańsko polskich sprawy żydowskiej, nie mam złudzeń co do szczerości intencji Ameryki. My musimy ów fakt uwzględniać w tej wielkiej grze życia i śmierci. Wartość Polski jest przez nas samych przeszacowana, poparta fatalną polityką zagraniczną. W odniesieniu do sowietów obowiązuje wciąż zasada, utrwalona Smoleńskiem; bez naszej siły nie przetrwamy i nie utrzymamy naszej wolności. Prawdę powiedziawszy nie wiem jak z tej łamigłówki wyjść. Pożytrcznym jest, że wrzawa i larum wywołane przez wyżej wymienionych Panów wydatnie przyczyniła się do powrotu rozumu na właściwe miejsce. Wylewając kubeł zimnej wody na rozemocjonowane głowy entuzjastów Ameryki Panowie Braun i Michalkiewicz jak nikt inny urealnili naszą sytuację. PiS okazał się nie ideałem a koniecznością naszych wyborów. Wobec braku alternatywnej siły mogącej przejąć reformatorską rolę w państwie trzeba zasadę mniejszego zła. PiS nie jest celem politycznym dla Polaków jest niezbędnym i jedynym możliwym w tej chwili środkiem do realizacji Polski, również dla tych Panów, których polityczny ciężar wyborczy nie jest w stanie PiS-u zastąpić. Ruch Narodowy o ile taki się wykrystalizuje w jego polskim rozumieniu, bez agenturalnych i sowieckich naleciałości powinien się liczyć w polskiej polityce, tym bardziej, że ma w swoim gronie wyśmienite osobowości polityczne. Reasumując Polska słaba daje możliwość wszystkim oponentom do realizacji swoich celów w tym i tego z ustawą 447.
Batko2019.04.19 9:08
Po raz pierwszy nie zgadzam się z Antonim. Pan bije piane. Dla mnie ludzie tacy jak PANOWIE : Grzegorz Braun ,Marek Jakubiak ,Michalkiewicz ,to przedstawiciele Elit Myśli Endeckiej. I proszę się odpie-- od Nich.
robol2019.04.19 9:06
Bolek wspierał lewą nogę i teraz PiS wspiera global NWO lewak nogę, wasza mowa was zdradziła cyt"judeochrześcijaństwo" uwierzcie to jest antychrześcijańskie, nie okłamujcie ludzi, bo Prawda i tak wyjdzie na jaw!!
nie dla marksizmu2019.04.19 9:03
Polska potrzebuje w Unii alter ego Orbana. W PiSie takiej osoby nie ma. W Konfederacji tak!
o2019.04.19 9:01
Szkoda Antka.Z misiem byli fajną parą.Mogli jeszcze wiele się pobawic. Ale maly zazdrośnik im to zniszczył.
Rozbawiony2019.04.19 8:56
Odezwał się pierwszy oszołom pisi śmiech na sali
Antek, jesteś zmartwiony?2019.04.19 8:48
To ciekawe, bo do tej pory wszystko co ‘krążyło’ to tobie odpowiadało. A już tak na poważnie: Antek, sprawa NIE została załatwiona, bo w latach 60. zawarta umowa dotyczyła tylko obywateli amerykańskich. Natomiast, 447 dotyczy roszczeń Żydów (mieszkających na całym świecie, również w USA).
FILOZOF Z PGR2019.04.19 8:46
Antek macie pełne portki .
klaus2019.04.19 8:41
to na jakiej podstawie prawnej Gmina Żydowska odzyskuje mienie które do niej nie należało , podać przykłady, i kto to mówi o prawie, prawo jest już łamane, a PiS nie rządzi , rządzi dalej GW, i towarzysze z TVNu, wystarczy tylko jeden artykuł w tych ich publikatorach aby wszystkie służby postawione były na baczność i działań, przykład z Krakowa z Orszaku Trzech Króli, jeden z modlących podniósł rękę do góry w gescie aby mu lewactwo nie przeszkadzało,a właśnie to lewactwo chciało zadymy i co, a właśnie to zostało opisane w GW jako gest faszystowski i natychmiast policja przeszukała mieszkanie tego młodego człowieka i ciąga go prokuratura na przesłuchania i nie ma tłumaczenia, że się modlił, i co Panie Ministrze Maciarewicz kto tu rządzi i kto ustala co i kto ma mówić i robić..
patriot2019.04.19 8:35
przestańcie kłamać PiS wpiera homolobby przykład kampania wyborcza Jakiego, podpisuje traktaty Stambulskie, z agentem mossadu jadaja kolacyjki, Sakiewicz okłamuje Polaków, jest tak samo jak PO za aborcją i bawi się w politykę promując wiosnę, daje 100 mln na jakieś żydowskie cmentarze. a 447 jest faktem mówił to gangster Pompeo a PiS tchórzami ponieważ boja sie akcji terroryzmu medialnego, który izrael przeprowadza i przeprowadzął na Polsce, PiS jest promasonski
sinusoida2019.04.19 10:02
Następny głupiec!Moskwa swietnie rozgrywa pozytecznych idiotów jak mawiał Lenin.
Nie jestem robotem2019.04.19 11:01
Jeśli JK nie mówił że okrągły stół to nie był dogadaniem się z komunistami to być może masz rację. Więc teraz poszukaj w internecie co mówił i będziesz wiedział czy rację masz.
suwerenny2019.04.19 10:23
do sinusoida masońska Ruscy nas rozgrywają, żydzi nas rozgrywają, niemcy nas rozgrywają, francuzi nas rozgrywają, angole nas rozgrywają, izrael nas rozgrywa. Pytanie podstawowe, skoro ruscy nas rozgrywają, to musimy biec do innego pana, który nas bedzie rozgrywał, przecież to zabawa w masonerie, a nie przyszło ci do głowy, ze ani rus, ani german, a tym bardziej hamerykan USSrael
Bizon2019.04.19 8:32
Apeluję do wszystkich Polaków, którym bliskie są wartości takie jak patriotyzm, rodzina, sprawiedliwość, wolność i silna Polska, aby podobnie jak ja przenieśli swoje poparcie z PiS na Konfederację. Jest nas wielu, którzy zaufali PiS i przez lata trwania tej partii w opozycji byliśmy gotowi ręczyć za nią całym sercem. Tymczasem przeżyliśmy ogromny zawód, gdy ugrupowanie to doszło do władzy, podobnie jak popieraliśmy i mocno rozczarowaliśmy się Andrzejem Dudą. Zamiast zapowiadanego powstania z kolan w polityce międzynarodowej, zmieniliśmy klęcznik i zamiast przed Berlinem i Moskwą, zaczęliśmy klęczeć przez Kijowem i Tel-Awiwem, a ostatnio prezydent Duda napisał na Twitterze, że prawdziwym i historycznym fundamentem Europy jest fundament judeo-chrześcijański - rozumiecie, on naprawdę napisał "judeo"! Panie Macierewicz, pan to już w ogóle powinien zamilknąć, bo skompromitował pan w pełni ideę wyjaśnienia przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej, przez wszystkie lata rządów PiS nie dowiedzieliśmy się o tej tragedii nic więcej ponad to, co wiedzieliśmy za czasów PO - mimo zapowiedzi.
sinusoida2019.04.19 8:37
Konfederacja to opcja sprytnie sterowana z Moskwy!!
sterowana z Moskwy?2019.04.19 9:51
„Konfederacja to opcja sprytnie sterowana z Moskwy”? Jeżeli jesteś takim mądralą to powiedz nam: „skąd jest sprytnie sterowany PiS, skoro nabrał wodę w usta i nic nie mówi na temat 447?” Czy to jest przypadek? Czy czyjś interes? Czy ty myślisz, że PiS wierzy, że 447 pozostanie bezużyteczną ustawą? Nie bądź naiwny. Polacy mają prawo domagać się wyjaśnienia (i działania), bo tutaj chodzi o sumę taką, jaką PO do kupy z PiS-em, nigdy nie zdołają ukraść na własne potrzeby, bo jest zbyt duża. Tak, to są ogromne pieniądze i Polacy nie powinni dać się nabrać na Antkowe teorie spiskowe o bezpośrednim zagrożeniu wschodnim, bo to oznaczać będzie, że ‘nasi’ z ‘sojusznikami’ zaczynają golić Polaków.
sinusoida2019.04.19 10:01
Nie bełkocz!!
No właśnie, tylko to potrafisz wybełkotać.2019.04.19 10:10
Antek takich jak ty to uwielbia.
kaszel2019.04.20 7:44
PiS to opcja ręcznie, jawnie a nie sprytnie, sterowana z Waszyngtonu, po konsultacjach z Tel Awivem. Na potrzeby krajowe, dla ciemnoty, mogą pleść co chcą, ale konkretne decyzje w podskokach i bez szemrania realizować na rzecz mocodawców. Co też i robią.
KONFEDERACJA2019.04.19 11:44
Umiłowałeś prawdę czy jednak srebrniki? Jakie bielmo masz na oczach, by nie widzieć że PIS to postkomunistyczna agentura działająca na rzecz USizraela? Czy na miejscu sowietów nie rozgłaszałbym tej prawdy? Na miejscu tych sowieckich bandytów robiłbym wszystko by tą prawdę nagłaśniać dlaczego bo to osłabia ich potencjalnego wroga USA! Nie mniej przyprawianie środowisku patriotów i wolnościowców gęby putinowców świadczy o zdradzie interesów narodowych POLSKICH!!!!!
Były wyborca PIS2019.04.20 0:09
Szabasgojom, sprzedawczykom i hipokrytom z PIS (czytaj z UW) mówię dziękuję!
Witek2019.04.19 8:27
Jeśli Amerykanie uchwalili ustawę 447 , to po co ?
pater2019.04.19 15:28
Dlaczego na "nezalezna.pl" nie można wstawiać komentarzy krytycznych dot. wypowiedzie m.in. Maciarewicza i wyrażające brak zaufania do PIS w tej materii???????????
Ksiądz Robak2019.04.19 20:56
Ustawę mogą sobie schować bo nie gwarantuje skutków prawnych. Brawo min Macierewicz, jest głos rozsądku i spojrzenia perspektywicznego. Moja intuicja mówiła mi już dawno ze pan Michalkiewicz przesadza, gra na dwa fortepiany. Alleluja panie Macierewicz.
kaszel2019.04.20 12:09
Uchwalenie to jak zdjęcie nam gaci. Teraz będą namowy żebyśmy się wypięli, a że obecna szajka u władzy chętna na to no to niestety....obawiam się najgorszego... penetracji... Oczywiście prostym rozwiązaniem byłoby podciągnięcie gaci z powrotem na d. i poczęstowanie molestanta kopem w zad, niestety u obecnej raczej widoczne sa chęci do współpracy w penetracji.