Anna Fotyga o tym jak walczyć z dezinformacją - zdjęcie
17.09.19, 20:27(fot. youtube)

Anna Fotyga o tym jak walczyć z dezinformacją

6

Podczas trwającej w Strasburgu sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbyła się debata na temat obcych ingerencji w procesy wyborcze i rozpowszechnianiu dezinformacji w Europie. Głos w dyskusji zabrała m.in. europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga.

Anna Fotyga wskazała, iż nie lekceważąc inicjatyw podejmowanych w ramach kompetencji  komisarzy Věry Jourovej i Juliana Kinga, którzy w PE relacjonowali  działania UE, "kwestia obcej ingerencji w demokratyczne procesy wyborcze należy przede wszystkim do zewnętrznych aspektów polityki UE. Musimy zwiększyć naszą odporność, ale musimy także znać politykę zewnętrznych aktorów" – mówiła Anna Fotyga, wskazując państwa, które są głównymi źródłami dezinformacji w Europie: „W czasie poprzedniej kadencji przedstawiliśmy sprawozdanie wskazując przede wszystkim na Federację Rosyjską, ale także Chiny, Iran, Koreę Północną i ich działania” - oświadczyła polska polityk.

Eurodeputowana mówiła o strategii, którą przyjmują kraje ingerujące w politykę Unii: „Wojna informacyjna polega na działaniach dopasowanych, skrojonych "na miarę" do poszczególnych  państw członkowskich” - powiedziała. Fotyga dodała też, że budowanie wewnętrznej współpracy w Unii Europejskiej jest istotne, ale nie jest wystarczające: „Aby odnieść sukces musimy też poznać narracje i strategie podmiotów zewnętrznych” - podkreśliła europosłanka, chwaląc działania zespołu Stratcom East usytuowanego przy Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych.

 

źródło: komunikat prasowy

Komentarze (6):

Polak2019.09.18 9:25
Bardzo prosto, wystarczy przy każdej wypowiedzi polityka PiS wskazywać jak bardzo tym razem skłamał.
Tadeusz2019.09.18 2:05
Dziękuję Pani Minister
Luzifer® 2019.09.18 1:44
Ta, pare razy kompromitujaca Polske na parkiecie dyplomatycznym krowa, jeszcze gdzies jest pokazywana?
Po2019.09.17 21:11
Wielka niemowa ekspertem?
Anna 2019.09.17 21:10
Wypisz, wymaluj |T|V|P|
lolek pawulon2019.09.17 20:46
Napiszcie o tym jakie bzdury wypisuje przejęty przez Gazetę Polską Kurier Wileński! To także są działania dezinformacyjne