Anglia: ewangelicy nie chcą pośredniczyć w adopcji dla gejów - zdjęcie
16.07.20, 17:29fot. vatican media

Anglia: ewangelicy nie chcą pośredniczyć w adopcji dla gejów

19

Ewangelicka organizacja adopcyjna z północno-wschodniej Anglii, zmuszana jest wyrokiem sądu do uwzględniania par homoseksualnych jako potencjalnych kandydatów na opiekunów zastępczych lub rodziców adopcyjnych. Nie godząc się z wyrokiem sądu niższej instancji, organizacja Cornerstone zdecydowała się na walkę o zmianę orzeczenia w Sądzie Najwyższym.

Cornerstone” czyli „kamień węgielny” to nazwa organizacji adopcyjnej, która od ponad 20 lat działa w Sunderland. Jej specyfika to znajdowanie „rodzin na zawsze” dla dzieci, które kwalifikują się jako tzw. trudne przypadki. Dane mówią same za siebie: aż 80 procent rodziców zastępczych, wytypowanych przez „Cornerstone”, adoptuje dzieci, które im powierzono.

Kandydatami na rodziców mogą być wyłącznie chrześcijańskie małżeństwa. I właśnie ten element został zakwestionowany przez rządową agencję, kontrolującą placówki opiekuńcze w Anglii i Walii (Ofsted), która uznała, że wymagania te są dyskryminujące dla gejów i lesbijek. Zarząd organizacji zaskarżył przyznany jej status placówki „wymagającej poprawy”.

Sąd poparł stanowisko urzędników i nakazał umożliwić parom homoseksualnym rejestrację w bazie kandydatów na rodziców zastępczych. Uznano, że „Cornserstone” może rekrutować wyłącznie ewangelików, ale że chrześcijański etos organizacji nie jest sprzeczny z koniecznością akceptacji zachowań homoseksualnych przyszłych rodziców.

Część orzeczenia „o zachowaniu seksualnym” placówka adopcyjna zaskarżyła do Sądu Najwyższego.  

- „Zostało utrzymane nasze prawo do wspierania rodzin chrześcijańskich w osiąganiu jak najlepszych rezultatów w opiece nad szczególnie zagrożonymi dziećmi i młodzieżą. Zasmuca brak akceptacji dla naszego przekonania o kluczowej roli biblijnego małżeństwa chrześcijańskiego. Modląc się, podejmiemy decyzję jak kontynuować nasze powołanie i nadal pracować nad tworzeniem rodzin na zawsze” – informuje zarząd organizacji.

 

Vaticannews.va/Elżbieta Sobolewska-Farbotko – Anglia (Radio Bobola)

Komentarze (19):

Ninel2020.07.17 9:14
Przypomnijmy, że 30-50% dzieci hodowanych przez zboczeńców staje się zboczeńcami. No cóż, dzieci powielają wzór relacji "opiekunów", zarówno dobry jak i zły.
ladychapel2020.07.17 10:05
a skad ty to wiesz? Wiadoma rzecza jest z pewnoscia to, ze mniej inteligentni rodzice rodza takze nie bardzo inteligentne dzieci czego ty jestes przykladem.
Ninel2020.07.17 11:42
Podpowiada mi to przysłowie ludowe (stereotyp wynikający z wielu pokoleń obserwacji): "jakie jabłko, taka skórka, jaka matka, taka córka" albo "Niedaleko pada jabłko od jabłoni". Zapewne wzorem lewicowych "naukoffcoff" będziesz wymyślała wyrafinowane konstrukcje słowne, bo ci fakty nie pasują do lewackiego paradygmatu.
Ninel2020.07.17 11:49
Podpowiada mi to prosta obserwacja, że we wszystkich społeczeństwach, które pozwoliły na swobodną ekspresję zboczeńcom, liczba zboczeńców wzrasta z roku na rok, osiągając kosmiczne 15%, a w pewnych populacjach do 25%. To wystarczający dowód na to, że w podjęciu roli homoseksualisty, czynnik środowiskowy jest absolutnie dominujący. Nie jest to oczywiście wybór, bo trudno o molestowanym dziecku mówić, że dokonało wyboru... albo o dzieciach niszczonych opowiastkami o "zmiennopłciowym cierpiącym chłopczyku", że identyfikują się z tym szlochającym fikcyjnym bohaterem z własnej nieprzymuszonej woli. Techniki psychomanipulacji odnotowały spory postęp, i nikogo nie powinno dziwić, że z 5-latka obrabianego przez Człowieków LGBT można ulepić w zasadzie wszystko.
wedak2020.07.18 0:49
ladychapel" Nie udawaj! Przecież jesteś Lechem Kellerem Starym pedałem! W dodatku we wpisach chwalącym się co robisz z dziećmi! Mało ci siedzenia w kiciu? Chcesz więcej? Używasz też nick : "...ateista, dumny gej..."! Prawda!
katolik2020.07.17 8:15
Ewangelicy to odszczepieńcy. Nie ufajcie ich deklaracjom.
ceramik2020.07.17 7:17
Chrześcijanie wszystkich krajów! Łączcie się w walce o bucie człowiekiem, a nie wymyślonym dziwadłem.
Glaudiusman2020.07.17 4:34
To jest wielka i plugawa hańba, że paskudni rządowi masoni zmuszają wszystkich do akceptacji zboczeńców.
Anglio ratuj się póki czas2020.07.16 18:59
Brawo Ewangelicy. Bożej opiece Was polecam
Aga Dziedzic💘🏳️‍🌈2020.07.16 18:07
Nasz kiosyk Róchu "u Stacha" oferuje wiadomości z kraju i świata, wszystkie guuvno warte. Mamy tyż szeroki asortyment filmików z klasyka radziecką jak i porno radzieckie "Pejboj Pravda". Zapraszam.
Naczelny2020.07.16 18:13
Kiepski troll.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.16 18:43
No fakt. Pajac. Nic więcej...
abcd2020.07.16 18:06
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.16 17:55
Przełom dla polskich rodzin LGBT? Córka lesbijek uzyskała PESEL. "Uznali ją za człowieka"! Alena Shumchyk wraz z żoną pobrały się i mieszkają w Hiszpanii, gdzie wspólnie wychowują półtoraroczną córkę. Od miesięcy toczyły walkę z polskim Urzędem Stanu Cywilnego o transkrypcję hiszpańskiego aktu urodzenia dziewczynki, w którym jako rodzice widniały obie kobiety, co jest niezgodne z polskim prawem. Wreszcie w sprawie nastąpił przełom. USC nadał dziecku numer PESEL, wkrótce otrzyma także dowód osobisty - informuje portal queer.pl.
Anonim2020.07.16 20:44
Uznali ją za człowieka? Jak czytam takie głupoty to zastanawiam sie czy były wyprodukowane przez człowieka czy moze jednak przez maszynę do generowania ideologicznych bzdur. Poziom twoich wypowiedzi uwłacza godności człowieka. Nie wyobrażam sobie jak można być tak zindoktrynowany.
Anonim2020.07.16 20:47
Po drugie to nie jest córka lesbijek bo lesbijki nie mogą mieć dzieci. Czy prawa ojca są nieważne wg ciebie? Jestes zbyt zideologizowany zeby postawić się na jego miejscu i poczuć trochę empatii. To jest tragedia dziecka że robi sie wszystko zeby nie mogło poznać tożsamości swojego prawdziwego ojca.
violencja2020.07.16 21:29
W 100%zgadzam się z Tobą.Bez udziału tkanki męskiej nie powstanie nowe życie w kobiecie u lesbijek i na odwrót u pedałów także bez jakiegokolwiek kobiecej tkanki.Mrzonki, mogą się przebierać za różne postaci , mogą się malować i wara im od naszych dzieci , nawet tych porzuconych.
Maria Błaszczyk2020.07.16 23:10
Eeeee... A co ma "niemożność mienia dzieci" do rzeczy? Akurat komentujemy pod artykułem o adopcjach. Wiele rodzin adopcyjnych to takie, w których jeden lub oboje rodziców "nie mogą mieć" dzieci. W sensie takim, że jest to biologicznie niemożliwe. I jakoś nikt nie podważa tego, że ich - adoptowane - dzieci, to ich córki i synowie... nie wiem nic o "ojcu" w tym wypadku. Ale może w ogóle żadnego ojca tam nie ma? Sperma była z banku na przykład, albo z przypadkowego kontaktu? Albo on nie chciał mieć żadnych praw do tego dziecka? Albo te kobiety z mężczyzną dogadały się jakoś inaczej co do zabezpieczenia jego praw? Być może, jak w wielu tego typu sytuacjach, po prostu będzie brał udział w jego wychowaniu, a jego tożsamość będzie dziecku świetnie znana? Ja tego nie wiem. Ale świat pełen jest dzieci, które nie znają swoich "ojców". I całkiem sporo na nim jest dzieci, które nie znają swoich "matek". Więc użalanie się nad tym konkretnym dzieckiem, o którego sytuacji rodzinnej mało wiemy, ale możemy zakładać, że naprawdę jest ona lepsza niż sytuacja 65 milionów sierot znajdujących się obecnie na tej planecie - jest absurdalne.
Stop dewiantom !2020.07.16 17:35
Brawo !!! Trzeba walczyć z ideologią LGBT !