Anglia: dzieci będą „rasistami”, jeżeli nie pójdą na warsztaty z islamu - zdjęcie
03.12.13, 15:10fot. Getty Images

Anglia: dzieci będą „rasistami”, jeżeli nie pójdą na warsztaty z islamu

13

Nauczycielka szkoła Littleton Green w Staffordshire (Anglia) ostrzegła, że ci uczniowie, którzy nie wybiorę się na warsztaty z islamu, otrzymają wpis o „rasowej dyskryminacji” do swojego rejestru szkolnego. Wycieczka jest przeznaczona dla uczniów między 8. a 11. rokiem życia.

Wyjście zorganizowała nauczycielka Lynn Smith. W liście informującym rodziców o przedsięwzięciu stwierdziła, że „dzieci będą oglądać religijne obiekty, podobnie, jak dzieje się w muzeum. Nie będą brać udziału w żadnych praktykach religijnych”. Dodała też, że „odmowa posłania dziecka na wycieczkę będzie skutkować notką o ‘rasowej dyskryminacji’ wpisanej do akt edukacyjnych dziecka, a to pozostanie w nich aż do czasu zakończenia nauki”.

Zwalniać z obowiązku wycieczki miało tylko zwolnienie lekarskie. Rodzice byli oburzeni. Nauczyciel groził po prostu, że dziecku zostanie przypięta łatka „rasisty” już do końca jego szkolnej kariery. Gdy podniosły się silne głosy sprzeciwu, Lynn Small przeprosiła i zapowiedziała, że rodzice mogą nie brać pod uwagę części listu.

Szkoła Littleton Green gromadzi przede wszystkim uczniów chrześcijańskich. Warsztaty miały być częścią obowiązkowych dla wszystkich szkół w Anglii zajęć na temat jakieś innej religii niż chrześcijaństwo.

Pac/charismanews/dailymail

Komentarze (13):

anonim2013.12.3 15:39
Moje dzieci na pewno nie chodziłyby na takie zajęcia. Nie jestem rasistą ale sprzeciwiam się prawdziwemu islamowi. I niech nazywają mnie jak chcą - to oni obudzą się z ręką w nocniku. Prawdziwy islam to nie mili faceci z brodami i panie w chustach na głowie. Islam nakazuje im by inni przyjęli proroka lub zginęli ewentualnie byli niewolnikami. Ja się na to nie zgadzam i kropka. Jak im coś nie pasuje to trudno. Oni w Europie są na wojnie. Albo narzucą nam swoje prawo (szariat) albo my ich pogonimy, bo o ucywilizowaniu prawdziwego islamu nie ma mowy.
anonim2013.12.3 15:48
Czyli pojedynczy wybryk jednej nauczycielki w jednej szkole. Szybko zreszta ukrócony. Tytuł z kolei robi wrażenie jakby to był problem na masowa skale.
anonim2013.12.3 17:01
z pewnoscia ten maly przyjaciel jej przyjaciela nazywa sie Ahmet i dlatego ciagnie dzieciaki po arabskich dzielnicach.
anonim2013.12.3 17:10
THX1138 - roznica jest taka, ze na rekolekcjach czesciej modlisz sie, a na warsztatach to sama nazwa mowi szkolisz, najczesciej terorystow w takiej dzielnicy, albo przyszlych kandydatow na ...
anonim2013.12.3 17:27
tesserakt - ja tez zyje z nimi w zgodzie, tylko na dzien dobry, kupic peperoni z zalewy, porozmawiac o pogodzie i to starczy, kazde z nas wie gdzie jest jego miejsce. Ja wiem, ze im nie mozna wiezyc , bo nawet najlepszy arab, najbardziej usmiechniety, przyjacielski dostanie kiedys poczte od swojej rodziny i melduje sie w meczecie , miejscu swojego zamieszkania, a wtedy spotykasz go juz bez usmiechu. A co do ostatniego - wejscie do meczetu juz jest religijna celebracja.
anonim2013.12.3 17:27
Dobry pomysł, i przydaly by się takie w Polsce, jak widać z komentarzy, świadczących o kompletnym braku wiedzy o tej religii.
anonim2013.12.3 17:48
Marnowanie czasu szkolnego na uczenie się o religii, której wyznawcy po przebudzeniu się Zachodu zostaną przed końcem pierwszej połowy XXI wieku wyrzuceni lub radykalnie zmarginalizowani. To jest zupełny bezsens.
anonim2013.12.3 17:49
steifer - mowisz tak jakbys wyszorowal swoimi kolanami kilkanascie dywanikow w ich miejscach spotkan., a moze zachwycily cie te kilkaset zdan o mordowaniu niewiernych - ty tez jestes dla nich niewiernym, ale jeszcze pozytecznym, jak dlugo jeszcze.
anonim2013.12.3 17:57
A islamiści nie będą rasistami jak nie będą chodzić na katolicką religię oraz antysemitami jak nie pójdą na zajęcia do Synagogi? Czy może to dział tylko jednokierunkowo?
anonim2013.12.3 17:58
THX1138 wybierz się na jedne i drugie, to się dowiesz...
anonim2013.12.3 18:01
@Nabi Przyszło mi to samo do głowy. niech zrobią to samo z muzułmanami. @THX Żadna...
anonim2013.12.3 18:07
@tesserakt Owszem, ale nie pod przymusem.
anonim2013.12.3 20:10
Wykorzystują islam do walki z chrześcijaństwem. Pod pretekstem przyklejenia komuś łatkę rasista, depcze się wolność i swobodę wyznania. Inaczej mówiąc, jesteś chrześcijaninem - jesteś rasistą. Czy to jest nowy trend lewicy w walce z chrześcijaństwem.