Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Polacy chcą zmiany rządu. Nie zmienią tego piarowskie sztuczki - zdjęcie
26.08.14, 16:03"Polacy chcą zmiany rządu. Nie zmienią tego sztuczki PR" (fot. Sebastian Zweź/Wikipedia)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Polacy chcą zmiany rządu. Nie zmienią tego piarowskie sztuczki

6

Portal Fronda.pl: Jak wynika z najnowszego sondażu, poparcie dla PiS spada. Choć frakcja Jarosława Kaczyńskiego nadal jest na prowadzeniu (31 proc.), to wyprzedza Platformę już tylko o pięć punktów procentowych. Ta tendencja spadkowa może się utrzymać?

Andrzej Jaworski, PiS: Zawsze powtarzam, że wynik sondaży w dużej mierze uzależniony jest do tego, kto i na czyje zlecenie je przeprowadza. Nastroje społeczne obserwuję więc raczej na podstawie spotkań z wyborcami, a nie sondaży. Wczoraj spędziłem cały dzień na Śląsku. Nie zauważyłem, aby w którejkolwiek z rozmów pojawiła się jakaś pozytywna wypowiedź na temat obecnego rządu. Zdaję sobie sprawę z tego, że sondaże są ważnym elementem badań, ale proszę zauważyć, że w tej chwili kończą się urlopy, respondenci są wypoczęci, mogli zobaczyć kilka piarowskich sztuczek premiera Tuska (jak otwarcie autostrady). Część wyborców, zwłaszcza ci, którzy na tym skorzystali, zapewne odebrała ten gest pozytywnie, bo media oczywiście nie poinformowały, że i tak to my za to wszystko zapłacimy. Nie boję się tego, że dystans pomiędzy PiS i PO zmniejszy się, bo jednak nastroje społeczne pokazują, że Polacy chcą zmiany rządu. Myślę, że do najbliższych wyborów parlamentarnych ten trend się utrzyma.

Mówił Pan o piarowskich sztuczkach, czy zapowiadane na środę exposé premiera Donalda Tuska też do nich należy?

Obawiam się, że za chwilę dojdziemy do takiej sytuacji, w której będziemy mili exposé premiera co dwa miesiące. To jest ostatnia taka szansa dla Donalda Tuska, aby coś obiecać w sposób, jaki może budzić choćby minimalne zaufanie. Obywatele mają przekonanie, że jak coś się zapowie w Sejmie, to zostanie to później zrealizowane, dlatego Donald Tusk odchodzi od obietnic składanych na konferencjach prasowych. Tak mu doradzili piarowcy. Lepiej jest obiecywać na forum parlamentu, bo to zupełnie inną siłę rażenia. Nie zmienia to jednak faktu, że są to dokładnie te same obietnice bez pokrycia.

Twój Ruch chce powołać komisję śledzą w sprawie WSI. Rzeczniczka rządu, Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że poparcie Platformy Obywatelskiej dla tej inicjatywy jest „bardzo prawdopodobne”. To może pogrążyć PO?

Platforma Obywatelska od samego początku współpracuje z Twoim Ruchem. Jest na to wiele przykładów. Zresztą, sam Donald Tusk jest bardzo mocno zaprzyjaźniony z Januszem Palikotem, choć wielokrotnie w dyskusji politycznej zwracali się do siebie ostrzejszym językiem. Jednak ta znajomość ze starych czasów jest kontynuowana, co widać w głosowaniach. Twój Ruch popiera Platformę, kiedy jest to PO niezbędne, jak choćby przy podwyższeniu wieku emerytalnego. Dziś Donald Tusk próbuje odwrócić uwagę opinii publicznej od taśm prawdy, które skompromitowały polityków PO i dlatego, posługując się Twoim Ruchem, uruchomił tego typu działania.

Rozm. MaR

Komentarze (6):

anonim2014.08.26 16:24
Tusk i PO mamią Polaków " polityką miłości " , udają jacy to niby są przyjaźni wobec Polaków. Opowiadają jak to w Polsce jest wspaniale, tylko ci PISowcy dzielą Polaków. Po czym cichaczem inwigilują Polaków, nasyłają służby specjalne na internautów i zwykłych obywateli, podnoszą podatki i inne daniny, a swoim załatwiają intratne POsadki. Kolesie tacy jak Miro, Zbycho czy Rycho i wielu innych z ostatnich taśm prawdy POzostają bezkarni - POwskie afery zamiata się POd dywan. Komu jest dobrze, to jest , tylko panowie z PO, zapominają o tym, że 70% Polaków mających pracę , pracuje za 1500 zł brutto i żyje na granicy ubóstwa. Najlepiej jakby nikt się nie odzywał tylko klaskał Tuskowi i jego partii. Prawda jest taka, że PLATFORMA dla odwrócenia uwagi od swoich przekrętów , bardo sprytnie szpuntuje Polaków przeciwko PIS i to jest jej pożywką. Każdy rozsądnie myślący Polak zauważy, że PO i PSL zrobiły sobie z Polski prywatny folwark, że Tusk i PO , chcą kontrolować media, chcą pełnej cenzury aby nikt im nie mieszał w ich prywacie i korycie, które sami sobie przyznali. Panuje w Polsce całkowity brak odpowiedzialności decydentów za rządzenie krajem, i całkowita bezkarność za ich poczynania w parlamencie, za złodziejstwo, korupcje, przewały w budownictwie, sprzedaży majątku narodowego i niespotykany nigdy dotąd nepotyzm. Niestety propaganda zrobiła swoje i Polacy ponownie wybrali Tuska i PO. Ciężko nas los doświadczył, rozum odbierając głosującym za cwaniakami od przekrętów. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PO i p. Tuska, ale o akceptację jego kłamstw.
anonim2014.08.26 17:04
@Poeta Wyjątkowo przyjszło mi się z Tobą zgodzić. Święto.
anonim2014.08.26 18:09
@Marek22 "Ciekawe, co by było, gdyby np 80% poszło na wybory?" Nic specjalnego, bo w sondażach procent niezdecydowanych nie jest zbyt wysoki, a ci, którzy są zdecydowani mają mniej więcej te same preferencje, co głosujący. Więc nic by się praktycznie nie zmieniło, proporcje dla partii politycznych byłyby te same. Co przy okazji dowodzi tego, że wybory nie są fałszowane (chyba, że ktoś nie wierzy sondażom, ale wtedy może zrobić swój w różnych częściach Polski i sam zobaczy, że wyjdzie to samo).
anonim2014.08.26 21:52
chcę dożywocia w pierdlu dla debilka Tuska
anonim2014.08.27 9:06
@marekw-tych zoombi jak to określiłeś stworzył poprzedni system, a obecny nic nie robi aby było inaczej.Czy ci to się podoba czy nie, mamy dupokrację i każdy może głosować. Wyczuwam w twojej opinii echo podziału na panów i niewolników-naprawdę uważasz że było by lepiej, gdyby tylko elity miały prawo decydowania o tym, kto rządzi? Tacy zombi(mam na myśli wszystkich pracujących fizycznie) generują większość wpływów z podatków do budżetu i do Zus. A obecna elita to marnuje. Co będzie jak z góry się założy kto ma prawo głosu?
anonim2014.08.27 9:07
sorry miało być do @marek22