Andrzej Jaworski dla Fronda.pl o tym, czy PiS wycofa się z decyzji Kopacz o obowiązkowych kwotach imigrantów - zdjęcie
25.01.16, 12:50

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl o tym, czy PiS wycofa się z decyzji Kopacz o obowiązkowych kwotach imigrantów

7

Portal Fronda.pl: Klub parlamentarny Kukiz'15 kilka dni temu rozpoczął zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w kwestii przyjmowania imigrantów. Czy referendum w tej sprawie jest dobrym pomysłem, czy może niekoniecznie?

Andrzej Jaworski: Dla nas, Polaków jest to bardzo ważny temat. Widzimy co dzieje się z imigrantami, którzy zalewają Europę z powodu nieodpowiedzialnego zaproszenia kanclerz Merkel i innych niemieckich polityków. Widzimy do czego doprowadziło to w Niemczech, we Francji, w Austrii, czy choćby niegdyś tak spokojnym państwie jak Finlandia.

W związku z powyższym Polacy czują się zaniepokojeni. Kiedy zadajemy pytanie, czy Polacy są za tym, by nie przyjmować do Polski imigrantów, to odpowiedź jest właściwie jednoznaczna, z wyjątkiem środowiska, które potrafi rzucać tzw. „salonowe hasła” i nie  ponosi za to żadnej odpowiedzialności.

Jestem przekonany, że gdyby referendum zostało ogłoszone, to uzyskamy jednoznaczną odpowiedź, że Polacy nie są za tym, by imigranci, zwłaszcza muzułmanie – mogli przyjechać do Polski i się osiedlać. Referendum potwierdziłoby to, co jest ogólnie wiadome.

Czy Pan osobiście wziąłby udział w referendum i zagłosował przeciwko obowiązkowym kwotom uchodźców narzucanym przez Unię Europejską?

Uważam, że jednym z największych błędów, a może świadomych działań rządu Ewy Kopacz i Donalda Tuska jest to, że Polska w ogóle została zmuszona do przyjęcia jakiejś grupy imigrantów. Wypowiadałem się wówczas, że jest to działanie na szkodę Polaków. Moje poglądy w tej sprawie są jednoznaczne. Jeżeli chodzi o referendum, to wszystko zależy od konstrukcji pytania.

Czy Prawo i Sprawiedliwość może wycofać się z decyzji o przyjęciu 7 tys. imigrantów w przeciągu 2 lat, którą podjęła jeszcze premier Ewa Kopacz?

Powinniśmy pomagać tym, którzy faktycznie byli prześladowani, czyli chrześcijanom. Jedynym rozwiązaniem, które powinniśmy przyjąć, a które spowoduje, że zostaniemy nazwani przez salony warszawsko – brukselskie „ksenofobami”, to zgoda na pomoc mniejszościom chrześcijańskim.

Czyli te 7 tysięcy osób to raczej będą chrześcijanie?

Tak powinno być. Proszę jednak zwrócić uwagę, że Unia Europejska zakazuje jakiejkolwiek segregacji „imigrantów”. Jest raczej zainteresowana, byśmy przyjęli osoby, które przyjechały do Europy w innych sprawach niż te, o których mówimy.

Ostatnio pojawiła się informacja, która była nieznana opinii publicznej o tym, że rządy Szwajcarii, czy Niemiec odbierają imigrantom wartościowe przedmioty i gotówkę powyżej ustalonych limitów. Bardzo często są to środki finansowe, które polskie rodziny nigdy nie widziały. Jest to również nowy fakt, który dopiero został przedstawiony.

Rozmawiała Karolina Zaremba

Komentarze (7):

anonim2016.01.25 13:15
Dla każdego myślącego człowieka chyba jest jasne że to Putin wysłał swoich Czeczenów do bliski wschód Afryki aby tam siali zamęt i zakładali państwo islamskie. To Putin bombarduje wszystkich innych tylko nie swoich Czeczenów. To dzięki Putinowi zalała Europę fala uchodźców. To przecież Putin opłaca PEGIDA i nacjonalistów Europejskich i propagandystów anty muzułmańskich. Wszyscy znają historię o moskiewskich trollach. To Putinowi najbardziej zależy na destabilizacji sytuacji w Europie na rozbiciu jedności UE. Tacy Orban i Kaczyński go w tym wspierają. Ich celem jest wprowadzenie nowego ładu narodowo socjalistycznego w Europie. Kiedyś Hitler dzisiaj Putin chce uszczęśliwić Europejczyków swoją ideologią. A Polskie pismaki niezależne to wszystko promują i piorą mózgi ludziom. „http://www.fronda.pl/a/putin-chce-zdestabilizowac-ue-poprzez-radykalna-prawice,39472.html” „http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19491169,nowa-zimna-wojna-amerykanski-wywiad-zbada-czy-kreml-placi.html#MTstream'
anonim2016.01.25 13:18
PIS powinien wysłać jasny komunikat ze przyjmiemy tylko chrześcijan (oczywiście dobrze zweryfikowanych) i chyba nikt by nie miał nic przeciw. UE troche na pewno pomarudzi ale w końcu przełknie tę "żabę". Swoja drogą chrześcijanie sa bardzo zagrożeni nawet w obozach na terenie UE więc powinniśmy im pomóc.
anonim2016.01.25 13:25
prawdopodobnie będzie im łatwiej się zintegrować i nam też, choć należy pamiętać że chrześcijanie też ulegają presji cywilizacji i kulturze islamu, w przeciwieństwie do muzułmanów u nas - muzułmanie szyiccy są bliżsi łatwiej się dostosowują do cywilizacji zachodniej, lepiej tolerują chrześcijan
anonim2016.01.25 13:30
Poloki, aleście skąpe! Biedne ISIS czyha na opuszczone przez uciekinierów domostwa i ogródki, a wy im w tym przeszkadzacie! (a swoja drogą ciekawe, że ten argument o popieraniu ISIS przez adoptowanie uciekinierów przez "gościnną" Europę dotąd nie pada)
anonim2016.01.25 14:20
@przyglup znowu mami ciemny lud: to co tu robisz?
anonim2016.01.25 14:28
A ja uważam, że najlepiej przyjmować tylko ateistów. Jak się sprowadzi chrześcijan, to nie wiadomo, czy wszystkim się spodoba ich pojmowanie chrześcijaństwa a o muzułmanach mamy już wyrobioną opinię.
anonim2016.01.25 16:50
No ale co z tego co powinniśmy - jak się zgodzimy to inni będą decydować kogo tu przesadzić.