Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Modlitwa za posłów to doskonały pomysł! - zdjęcie
06.06.14, 17:55Andrzej Jaworski (fot. Wikipedia)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Modlitwa za posłów to doskonały pomysł!

4

Portal Fronda.pl: Jacek Kurski ogłosił, że się rozwodzi, co wywołało falę krytycznych komentarzy pod adresem prawicowych posłów. Wiele mówią o moralności i wartościach, a czasem sami upadają, co bywa uznawane za przejaw hipokryzji. Dlatego redakcja Fronda.pl wraz z zaprzyjaźnionym Księdzem proponuje akcję "Adoptuj posła", która będzie polegała na otoczeniu modlitwą polityków. Co Pan sądzi o takiej inicjatywie?

Andrzej Jaworski: Sam jestem otoczony modlitwą wielu osób duchownych, zwłaszcza sióstr zakonnych. Także wiele osób świeckich zapewnia mnie o codziennej modlitwie za to, co robię i w jaki sposób funkcjonuję w życiu publicznym. Nie wyobrażam sobie normalnego funkcjonowania bez takiego modlitewnego wsparcia. Każda taka akcja jest jak najbardziej właściwa i potrzebna. Jedynym, co ewentualnie zmieniłbym w akcji jest sama nazwa, bo forma "adopcja" kojarzy się bardziej z dziećmi, opieką materialną, etc. Sugerowałbym raczej hasło: "Otocz posła modlitwą".

Zatem otaczać modlitwą będziemy nie tylko posłów szeroko pojętej prawicy, ale również centrum i lewej strony sceny politycznej. To dobre rozwiązanie?

To doskonały pomysł! Na szczęście, konstytucja pozwala nam modlić się za tego, za kogo chcemy się modlić. Myślę, że modlitwa o nawrócenie jest dziś jedną z ważniejszych i potrzebniejszych nam form wsparcia.

Jedynym słowem, popiera Pan naszą akcję?

Jak najbardziej!

Rozm. MaR

*Dołącz do fanpage'a akcji "Adoptuj posła" TUTAJ

Komentarze (4):

anonim2014.06.6 18:41
A może lepiej adoptować osoby chore, bezrobotne bądź ludzi, których spotkały inne życiowe nieszczęścia. Choćby nawet anonimowo. Ale po co, lepiej adoptować politycznych celebrytów typu Kurski, przecież lepiej brzmi- Adoptowałem Kurskiego, modlę się za niego, bo się rozwodzi niż np. Adoptowałem Kowalskiego, właśnie stracił pracę, ma trójkę dzieci na trzymaniu i chorą żoną. Może przerysowuję, ale tak mniej więcej wygląda ta akcja z adopcją Polityka przepraszam polityka. Może fronda adoptuje, Palikota, taki biedny teraz będzie, w dodatku prokuratura mu się do skóry dobiera, też się kiedyś rozwiódł.
anonim2014.06.6 19:09
Wytłumaczcie mi, dlaczego jak słucham tego pana Jaworskiego to jestem coraz większą przeciwniczką PiS-u? Zaznaczam, że nigdy nie głosowałam na PO. Jak tak dalej ten pan będzie się zachowywał to chyba PO będzie miało mój głos. Ludzie pokroju tego pana , Brudzińskiego , Hofmana, agenta Tomka przekreślają całą ideologię tej partii. Jeszcze teraz niech przyjmą w swoje szeregi Kempę, Kurskiego i Wróbel. Wygrana zapewniona.
anonim2014.06.7 8:03
Tuskus Matołus dopóki będzie rządził naszym krajem nic nie będzie dobrze
anonim2014.06.7 8:32
I co da taka modlitwa? Myślicie że Kurski kopnie w 4 litery kochankę i wróci do żony?