05.07.20, 19:34Fot. via: Prezydent.pl

Andrzej Duda: Żadnej decyzji nie podjąłem wbrew sobie

W rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” prezydent Andrzej Duda odniósł się do stwierdzeń niektórych polityków, że w czasie swojej drugiej kadencji będzie on bardziej niezależny od partii rządzącej, ponieważ nie będzie mógł się ubiegać już o następną kadencję. Ubiegający się o reelekcję prezydent podkreśla, że zawsze działał w zgodzie z samym sobą i tak też będzie czynił w drugiej kadencji.

W wywiadzie udzielonym dla tygodnika „Do Rzeczy” prezydenta Andrzeja Dudę zapytano o to, czy  jego druga kadencja będzie różnić się od pierwszej:

- „Czym będzie się różnić – o ile pan wygra – druga kadencja od pierwszej? Z ust wielu polityków PiS usłyszałem, że dopiero wtedy, bez presji reelekcji, pokaże pan swoje prawdziwe oblicze. Uzyska większą niż do tej pory niezależność od Nowogrodzkie” – zapytał red. Marcin Mankowski.

Odpowiadając, prezydent podkreślił, że nigdy nie podjął wbrew sobie żadnej decyzji:

- „Nie mam innej twarzy niż ta, którą znają Polacy z tysięcy spotkań ze mną. Jeśli ktoś potrzebuje drugiej kadencji, żeby zacząć działać w zgodzie ze sobą, to znaczy, że nie dorósł do pierwszej. Ja nie żałuję żadnej decyzji, którą podjąłem, choć nie wszystkie były łatwe. Nie wszystkie też podobały się moim kolegom ze Zjednoczonej Prawicy. Ale dalej będę działał w zgodzie ze sobą i z tym, na co umawiam się z Polakami. Tutaj nic się nie zmieni” – powiedział Andrzej Duda.

Zaznaczył przy tym, że jeżeli wygra wybory prezydenckie, jego druga kadencja będzie inna, ponieważ Polska stoi przed innymi problemami:

- „Kryzys spowodowany koronawirusem będzie wymagał szybkich, śmiałych i nieszablonowych decyzji. Musimy dopilnować, żeby bezrobocie nie poszybowało w górę, ale też tak odnaleźć się w tej rzeczywistości, żeby stworzyć i wykorzystać nowe szanse dla Polski” – podkreśla.

W rozmowie z tygodnikiem, Andrzej Duda odniósł się również do zapowiadanego przez kandydata KO Rafała Trzaskowskiego powołania „komisji wyrównania krzywd”, która miałaby służyć Polakom, którzy poczuli się w jakiś sposób skrzywdzeni przez partię rządzącą:

- „Zachęcałbym prezydenta Trzaskowskiego, by nie zwlekał, ale już dziś zaczął robić to, co jest w zasięgu ręki. Apeluję, by jako prezydent Warszawy powołał „instytucję świadka prezydenckiego” dla poszkodowanych przez dziką reprywatyzację w Warszawie. Może zacząć od pomocy osobom, które zostały wyrzucone z mieszkań, albo chociaż przestać blokować przyznane im odszkodowania. Jeśli chce zrobić coś dobrego dla zwykłych ludzi, to niech zrobi to już teraz” – zaapelował prezydent.

Andrzej Duda zwrócił przy tym uwagę, że kiedy został prezydentem pięć lat temu, powołał do życia Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej w Kancelarii Prezydenta. To instytucja, której pracownicy „niosą pomoc tysiącom ludzi poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości, organy państwa i samorządy”.

Prezydent komentował też swoją wizytę w Waszyngtonie. Podkreślił, że spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych odbyło się z inicjatywy Białego Domu. Chociaż trwała kampania wyborcza, jak mówi Andrzej Duda, nie zawahał się nawet przez moment, aby dać pozytywną odpowiedź na zaproszenie, ponieważ wizyta ta była okazją do zamanifestowania znaczenia relacji transatlantyckich i przywiązania do wartości, ale również do tego, aby wyrazić obawy związane z wycofaniem z Niemiec amerykańskich żołnierzy. Prezydent zwrócił też uwagę, że wizyta ta zaowocowała tym, iż Polska będzie mogła w pierwszej kolejności skorzystać z efektów amerykańskich badań nad terapią ratującą przed koronawirusem.

Andrzej Duda odniósł się też do zarzutów, jakoby Polska była zbyt uległa wobec Stanów Zjednoczonych:

- „Dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi leżą w najgłębszym interesie Rzeczypospolitej. Tak uważam, to jest polska racja stanu i cieszę się, że za mojej kadencji udało się sprawić, iż te relacje są być może najlepsze w historii” – powiedział, podkreślając, że od początku swojej kadencji zabiegał o to, by w Polsce stacjonowały wojska USA.

- „Dziś jest u nas ok. 4 tys. żołnierzy amerykańskich, a wśród nich wojska pancerne. Oczywiście to wiąże się z określonymi kosztami, koniecznością rozbudowy infrastruktury, ale po pierwsze, ta infrastruktura jest naszą własnością i pozostaje w Polsce, a po drugie, amerykańska obecność wojskowa ma pozytywne implikacje gospodarcze. My na tym zyskujemy. Tam, gdzie stacjonują wojska USA, biznes amerykański także zwiększa swoją obecność. W ciągu ostatnich pięciu lat nasza wymiana handlowa z USA zwiększyła się o 50 proc.” -zwraca uwagę prezydent.

Odpowiadając na ostatnie pytanie, w którym red. Mankowski zapytał Andrzeja Dudę, dlaczego Polacy mają mu zaufać po raz drugi, stwierdził:

- „W odróżnieniu od mojego kontrkandydata mogę w każdym miejscu w Polsce wyjść na ulicę i spojrzeć ludziom w oczy, bo dotrzymałem swoich obietnic. Dziś nie obawiam się przedstawiać propozycji na kolejne lata, bo wiem, że je zrealizuję. Moja wizja Polski to wizja państwa, w którym obywatele ufają swoim reprezentantom, w której rządzący nie ukrywają się za zamkniętymi drzwiami, udając, że problemy zwykłych ludzi nie istnieją”.

kak/ „Do Rzeczy”

 

Komentarze

Jan Radziszewski2020.07.6 16:52
ot rodzynki diabła nie ma większych pedofili w świecie niż żydzi bo nawet mają nakazane w Talmudzie jako Prawo +++ Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
Stan2020.07.6 15:53
Andrzej Duda: Żadnej decyzji nie podjąłem wbrew woli wiecznie żywego prezesa Jarosława!
Joan Porras2020.07.6 12:44
CIR: Nazywam się Joan Porras. Chcę opowiedzieć tutaj swoją historię o tym, jak dr Ogundele sprowadził dla mnie męża swoim zaklęciem w ciągu 24 godzin, a zaklęcie jest nieszkodliwe. Wszędzie szukałem pomocy, ale tylko dr Ogundele był w stanie pomóc. Skontaktowałem się z kimś, komu wcześniej pomagał w Internecie. Jeśli potrzebujesz pomocy, radzę napisać do niego, jeśli potrzebujesz pomocy za pośrednictwem WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. E-mail: [email protected] Powiedziałem mu, że podzielę się z nim dobrymi wieściami, jest niesamowity.
Walter2020.07.6 12:18
Andrzej Duda nie zgodził się na debatę z Rafałem Trzaskowskim w TVN, bo obawiał się niewygodnych pytań. Zapytano by go o wielokrotne łamanie konstytucji (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190) i o niezrealizowane obietnice wyborcze z 2015 roku. Andrzej Duda na wiecach chwali się, że obniżył VAT na podpaski i tampony dla kobiet, choć nie jest to w kompetencjach głowy państwa. Krytykuje adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, choć nikt nie chce tego wprowadzić. Rafał Trzaskowskim publicznie powiedział, że jest przeciwny takim adopcjom. Andrzej Duda przeznaczył z budżetu państwa roczną dotację dla TVP w wysokości 2 mld zł, tak więc ma zapewnioną propagandę wyborczą, finansowaną z naszych podatków. Jego prezydentura jest niesamodzielna, a jego szefem jest Jarosław Kaczyński. Jak można głosować na kogoś takiego?
Foster2020.07.6 10:17
Tego się słuchać nie da.
Elektor2020.07.6 9:25
No to dramat. Można było mieć nadzieję, że szkodzi Polakom, bo koledzy z PiS mają na niego haki. Ale jeśli z własnej woli podpisuje pustoszące nasze kieszenie ustawy to mamy kompletną porażkę!
AAAtomek2020.07.6 9:09
A ja się pytam, ilu pedofilów w tym tygodniu ułaskawi prezydent Andrzej Duda??? Mam troje dzieci i się tego boję!!!!
Jan Radziszewski2020.07.6 16:56
bój się i módl się, - żeby żydzi się nimi nie zajęli bo mają nakazane w swoim Prawie - Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
Janka2020.07.6 8:47
Fakt że Duda żadnej decyzji nigdy nie podjął. Duda to prezydent niezależny, kompletnie nic od niego nie zależy i nie podejmuje żadnych decyzji, dzięki temu nie podejmuje też decyzji wbrew sobie, bo on nie ma żadnego swojego zdania.
Darek2020.07.6 8:46
To prawda, Duda nie podjął żadnej decyzji.
Realista2020.07.6 8:38
Program Dudy zabrać ciężko pracującym i dać leniwym pijakom
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.07.6 7:37
Dowcip tygodnia....
pomatolskie fekalia spiewajcie...2020.07.6 3:21
..piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
coto2020.07.6 6:41
szambo wybiło na Nowogrodzkiej.
aaa2020.07.6 0:42
"Policjanci mówili, że nie są w stanie zabezpieczyć Marszu Niepodległości. Wojsko musi być wzywane, by zabezpieczać marsze. To budzi obawy wszystkich rozsądnych ludzi - powiedział Rafał Trzaskowski w programie "Graffiti". Prezydent elekt Warszawy na antenie Polsat News przekonywał, że politycy PiS "usprawiedliwiali poprzednie marsze". https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-11-09/trzaskowski-obawy-ws-marszu-niepodleglosci-nie-zostaly-rozwiane-mamy-jedna-wielka-konfuzje/
Powstrzymac Nitrasa i innych szaleńców2020.07.6 0:39
Ten człowiek ma obłęd w oczach. Nie można siać terroru agresją fizyczną.
Jacek2020.07.6 0:38
Niech PO zostawi dzieci w spokoju! Jak możecie popierać zalecenia WHO do nauki onanizmu przez dzieci. To zbrodnia, niszczenie dziecięcej niewinności. Na wymioty się zbiera przy was.
coto2020.07.6 6:42
PO nie będzie uniewinniać pedofili!
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.5 22:56
Powitanie dudy w Nowej Soli https://twitter.com/casandra_ms178/status/1279069178914320390
Aaa2020.07.5 22:17
Gdyz slowo swe mam za swietosc.
sytuacyjka z wiecu wyborczego PO2020.07.5 21:07
-Panie Rafale czy obieca nam Pan że przestanie siać demoralizacje dzieci? - Obiecuję! - A czy obieca nam Pan że nie będzie związków jednopłciowych? - Obiecuję! A dużo pieniędzy! - Tak, to też obiecuję! - A co jeszcze nam Pan obieca! - Mogę wam obiecać i to żę nie spełnię żadnej obietnicy wyborczej! Przecież już to w Warszawie udowodniłem!
@greg2020.07.5 21:04
Ja bym tak ostro nie interpretował polityki Trzaskowskiego. Fakt, wspiera on LGBT ale można nieco łagodniej. Proszę, kultury!!!!
@greg2020.07.5 21:17
chociaż po tym numerze z posługiwaniem się niemieckimi mediami i niemieckim atakiem na Dudę to chyba jednak łagodniej się nie da.
Anonim2020.07.5 21:19
No niestety, towarzystwo spod budki, z piwem oczywiście, nie jest w stanie zrozumieć co oznacza pojęcie: kultura. No chyba, że mówimy o "kulturze" dziczy.
greg2020.07.5 21:01
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a teraz krótka piłka -albo jesteś za pedalstwem i zdradą albo za Polską ----------- i tyle w temacie.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
greg2020.07.5 21:01
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a teraz krótka piłka -albo jesteś za pedalstwem i zdradą albo za Polską ----------- i tyle w temacie.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rafale Trzaskowski mamy dość twoich kłamstw!!!2020.07.5 20:44
I dość niszczenia Polski niemieckimi rękami.
Anonim2020.07.5 20:48
I tu widać jakie spustoszenie robią obce media.
ile ci trolu płacą za wPiS?2020.07.5 20:49
2 zł od wiersza?
Staś2020.07.5 20:56
Za te wpisy PiS odpłaca mi się dobrobytem mojego kochanego kraju, poczuciem godności, pewnością jutra. Za moje wpisy PiS odpłaca mi radością, poczuciem ogromnej dumy z tego że nasza kochana Polska jest tak bardzo szanowana na całym świecie. Dostaję zapłatę w formie braku wstydu za służalczość Tuska, Komorowskiego i Kopacz wobec Niemców, za to że nie muszę się wstydzić bezwstydu Trzaskowskiego. Większej zapłaty nie potrzebuję.
Nie ma żadnych "nas"2020.07.5 20:55
W demokracji każdy i każda ma po jednym głosie.
I każdy ma po jednym sercu2020.07.5 20:59
A te wszystkie głosy które stają po stronie dobra i te wszystkie serca które biją w jeden wspólny rytm polskości tworzą naszą Ojczyznę Polskę. Trudno nas przekupić posadkami w Brukseli, awansem lub stypendium od George Sorosa.
Warszawiak2020.07.5 20:43
Pocieszające jest to ze PO pozostały już tylko kłamstwa i poczuli że bez pomocy kłamstw nie mogą wygrać tej kampanii. Tylko skąd sobie wydumali że kłamstwa powtarzane kosztem jednej z rodzin zostaną im poczytane za atut. Przecież to jest postępowanie hańbiące i odpychające wyborców.
JAnek2020.07.5 20:40
I to jest bardzo budujące. Tak jak przygnębiające jest to że podobną postawę prezentuje Czaskoski. Tyle tylko że Duda podejmował dobre decyzje a Czskowiak złe.
następny przedszkolak…2020.07.5 20:50
który jest cool jak przekręci nazwisko :/
Urszula2020.07.5 20:28
O tym było cicho i gazety nie pisały, ale Duda już w marcu ułaskawił jednego pedofila. Ten jest kolejny. Duduś ma słabość do pedofilów, jak widać. Ratujcie nasze dzieci przed Dudą.
Anonim2020.07.5 20:47
Może jakiś konkret: kto, kiedy dokładnie, za co skazany, na czym polegało prawo łaski?
Czy wy naprawdę poza kłamstwem nic nie potraficie?2020.07.5 21:03
Już nawet dzieci wiedzą o tej pseudoaferze podrzuconej nam przez Niemców. Piszesz z Berlina?
Anonim2020.07.5 21:11
Ula wy i tak nie będziecie Wanda Wasilewską poza jednym, możecie dawać ile chcecie!
nbc2020.07.5 22:24
Urszulo , kto wyrządził ci krzywdę , zabierając gary a dając klawiaturę .
Nie trzeba było ułaskawiać pedofila2020.07.5 20:25
j.w.
mordechaj2020.07.5 20:10
To ważna deklaracja. Dla sądu podczas procesu Dudy. Wszystkiego był świadomy i wszystko robił z premedytacją.
Anonim2020.07.5 20:51
Wy Żydzi jesteście ostatnimi, którzy mają prawo mówić o sprawiedliwości i sądach, jak się weźmie pod uwagę wskazówki zawarte w Talmudzie a dotyczące prowadzenia sporów Żydów z gojami. Przestań wciskać kit propagandowy.
Iza2020.07.5 20:10
Chociaż raz powiedział prawdę - żadnej decyzji nie podjął, podpisywał bez refleksji i czytania, co prezes kazał.
poniemieckie pomatoly kwicza2020.07.5 20:01
...piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
głupi pisowski trolu2020.07.5 20:03
nie krzycz i spację stawiaj PO przecinku.
pomatolski parchu...2020.07.5 20:09
zrobil cie ubowiec i kwiczysz....
Lobo2020.07.5 20:10
Co to jest "fekala"?
"niemieckich pomatolow" ?2020.07.5 20:25
To dlaczego siedzisz w Hamburgu zamiast w Polsce? Polski chlebek nie smakował, szwabski bardziej ci podchodzi?
Z życia wzięte2020.07.5 19:49
Jak ktoś bez honoru i jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego może podejmować jakiekolwiek decyzję? Duda to miękka faja.
uposledzony pomatole2020.07.5 20:03
mieka faja to cie ubecki pomatolek zrobil
uważaj pisiorku, bo ci wpuszczę trojana2020.07.5 20:05
Znam twoje IP.
wpusc mamusi ...2020.07.5 20:10
..urodzi ci braciszka ..kazirodku
nbc2020.07.5 20:16
Idiotus pospolitus , w puścić to se możesz wodę w klozecie , koletorku króla ścieków z parti opętanych .
Panie Prezydencie Duda,2020.07.5 19:47
ułaskawienie kontrowersyjnego skazanego podczas kampanii wyborczej BYŁO KARDYNALNYM BŁĘDEM ! Bez względu na okoliczności. Dał Pan opozycji "broń" którą to opozycja, najprawdopodobnie, Pana pokona. Niestety. Osobiscie nie znoszę żadnych ułaskawień, i tak dostają o wiele za niskie wyroki.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.5 19:43
buu ha ha ha! żadnej wbrew sobie i żadnej samodzielnie. Wszystko mi kazali. 🤣
"Wszystko mi kazali."2020.07.5 19:53
Zdradź swój sekret, skąd ty tak wszystko wiesz? Może byś znalazł zatrudnienie jako "detektyw" albo sędzia. Kto wie czy nim w PRL-u nie byleś. No, zdradź swój sekret, proszę, proszę ..
a ty trolu…2020.07.5 20:00
sprawdź, czy cię nie ma za drzwiami. I cmoknij Andrzeja w duþę.
a ty trolu…2020.07.5 20:08
swój swego pozna
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.5 19:41
Tego ułaskawienia nie da się obronić ani wytłumaczyć! Paskudny czyn, brak skruchy, buta i kłamstwa! A pamiętajmy, że oprócz Kamińskiego PADalec ułaskawił jeszcze pedofila.
Czy miałeś trudne dzieciństwo?2020.07.5 19:58
Edukacji żadnej nie otrzymałeś? A może masz delirium tremens. Pewnie myślisz, że ktoś sie przejmie twoją "opinią".
a tym bardziej twoją, pisowski trolu2020.07.5 20:01
°
.... trolu...2020.07.5 20:12
Obawiam się otworzyć lodówkę ze strachu aby z niej nie wyskoczył szczur "katolicka kretynizacja polski".
Urszula2020.07.5 20:26
Nie tłumacz się. Pewnie masz tam brudno i dlatego boisz się otworzyć tę swoją lodówkę. Poproś Wolfgangową niech ci wymyje.
Nie trzeba było kraść tej lodówki2020.07.5 20:27
Tylko uczciwie zarobić na taką, której nie będziesz się bał otwierać.
"Nie trzeba było kraść tej lodówki - Urszula" -2020.07.5 20:39
Hi hi ... coraz więcej o sobie piszesz. Lubisz się w babskie ciuszki przebierać? Nic też dziwnego, że "pisiorów" nienawidzisz, bo cię chcą.. hi hi
Polak2020.07.5 19:41
W sumie fakt, cykor Adrianek nie podjął żadnej decyzji przez cała kadencję. Nawet pedofila ułaskawiał na polecenie szeregowego posła-bratobójcy.
kapral FSB2020.07.5 21:14
Wania kopiejki nie budiet, wy dolzny byc na Fakt!