Andrzej Duda: Nie ma zgody na przymusową relokację imigrantów - zdjęcie
17.06.20, 19:18Fot. screenshot - YouTube

Andrzej Duda: Nie ma zgody na przymusową relokację imigrantów

13

Pierwszym tematem, który został poruszony w czasie dzisiejszej debaty prezydenckiej w TVP była polityka zagraniczna. Kandydatów zapytano o kwestię nielegalnej imigracji do Europy. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że co roku do Polski przyjeżdża wielu migrantów z Ukrainy czy Białorusi, których serdecznie przyjmujemy. Nie ma zgody jednak, jak mówił, na przymusowe przetransportowywanie ludzi do Polski.

-„Co roku od lat przyjeżdża do nas bardzo wielu migrantów z Ukrainy, Białorus. Są między nami, pracują w naszym kraju. Serdecznie ich przyjmujemy. To są ludzie, którzy przyjeżdżają do nas dobrowolnie. Ale nie zgadzamy się by przetransportować ludzi do Polski przymusowo. Ja się na to nie godziłem. Bronimy granic Europy i będziemy bronić granic Europy” – mówił ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

Odpowiadając na to pytanie Robert Biedroń stwierdził z kolei, że „powinniśmy budować mosty, a nie mury”:

-„Powinniśmy budować mosty, a nie mury. (…) Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski jesteśmy osamotnieni. (…) Trzeba wzmocnić pozycję Polski w Unii Europejskiej” – stwierdził.

Kandydat Koalicji Obywatelskie Rafał Trzaskowski postanowił zaatakować rządzących i prezydenta Andrzeja Dudę, stwierdzając, że „rząd szuka wrogów, a nie koalicjantów”:

-„Problem został rozwiązany w 2015 roku, gdy podpisano umowę z Turcją, która negocjował Donald Tusk. (…) Niestety prezydent Duda mówi o wyimaginowanej wspólnocie. (…) Powinniśmy podejmować najważniejsze decyzje. Rząd szuka wrogów, a nie koalicjantów”.

kak/ TVP Info

Komentarze (13):

oficer LWP2020.06.18 7:17
ale jest zgoda na przyjecie i utrzymywanie z pieniędzy polskiego goja wycofywanych z Niemiec jankeskich bandytów w mundurach
Walter2020.06.18 7:14
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował promowanie przez Unię Europejską żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów prezydenckich korespondencyjnie w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania.
...2020.06.18 7:00
Każdy kraj, który zbyt dużo gości jednej nacji lub jednego wyznania zaprasza do siebie wcześniej czy póżniej poniesie tego konsekwencje.
Agnie2020.06.17 21:11
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
mimoza2020.06.17 20:45
a zachętowa relokacja Ukraińców? przecież to to samo...może burki nosić mi jeszcze nie każą...ale Katole też szaleją...i mogą wiele krzywdy zrobić drugiemu...jak np. Godek..po co zajmowała miejsce po kroplówkę na Sor? żeby sensacji szukać? miejsce chorym ludziom zajmowała...jakaś szalona ta baba...
XYZ2020.06.17 20:28
Nie ma zgody na przymus,bo PIS dobrowolnie przyjął tysiące obcych.
uwaga 2020.06.17 21:47
Tysiace obcych zawsze przyjedzie, dobrze ze nie ma ich az setek tysiecy czy milionow -tak jak jest na Zachodzie i do czego dazylo PO i Tusk -i pozostali lewacy i liberalowie ...
Moly2020.06.17 19:38
" Nie ma zgody"...to sie wydaje ulubiona propagandowa zagrywka PIS-u. TAAANIA i bezsensowan. Nie ma zgody od kogo, w jakich okolicznosciach etc. Takie stwierdzenia udaje ze jest uniwersalnym stwierdzeniem. A nie jest. PIS-owcy sie nie zgadzaja. I tyle. Ja- np- nie tylko ze sie zgadzam ale i popieram.
rozbawiony głupotą2020.06.17 20:20
i dlatego jesteś tylko zwykłym lewackim debilem, który nawet nie potrafi dostrzec co emigracja muzułmanów przyniosła min. Francji i Belgii. Dlatego zdanie przygłupów - twojego pokroju - jest nic nie znaczącym bełkotem.
...2020.06.17 19:37
Patrząc na Francję co tam się dzieje, to tym bardziej nie stać nas nawet na kilku imigrantów. Pierwotnie imigrantami miały być katolicy którzy w kraju rodzinnym byli atakowani i zabijani. A teraz co, przyjmuje się młodych osiłków, którzy w imię swego boga chcą zaprowadzać porządki wg prawa islamskiego
verizanus2020.06.17 20:08
Stać stać... na wiele rzeczy nas stać, na emerytury dla dawnych Ubeków, na wypasione więzienia, na płace dla profesorów typu p. Senyszyn itp itd. A na jaką biurokrację nas stać. Ho ho... Jak przyjdzie polecenie to będzie nas stać i na to...;).
anonim2020.06.17 20:27
Najpierw jeden "biedny murzynek" a potem tzw. łączenie rodzin i pół "Limanowej" mieszkać będzie u Ciebie na ulicy. A potem to już tylko atrakcje typu: wydarzenia w Dijon. I nie tylko tam...
verizanus2020.06.17 19:35
Zależy co się rozumie pod pojęciem "przymus". Za PRLu nie było zgody na brak wolności słowa i nie było zgody na to by żyło się gorzej niż w RFN ;)