Andrzej Duda: Największy problem Europy - imperialne zapędy Rosji - zdjęcie
28.02.19, 19:05

Andrzej Duda: Największy problem Europy - imperialne zapędy Rosji

3

NATO powinno mieć drzwi otwarte dla Gruzji, Mołdawii, Ukrainy, Macedonii Północnej, bo to zachęca do współdziałania i reform - mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie konferencji prezydentów państw tzw. Bukareszteńskiej Dziesiątki.

Prezydent w trakcie konferencji pytany był m.in. o rozszerzenie Sojuszu.

"Mówiłem o tym, nie tylko ja, w kontekście Macedonii Północnej, mówiliśmy o tym także w kontekście przyszłości Gruzji, Mołdawii, Ukrainy, bo ja uważam, że Sojusz powinien mieć dla tych państw drzwi otwarte, bo to zachęca do współdziałania, do reform w krajach i taka powinna być nasza polityka, że powinniśmy bezpieczeństwo nieść jak najszerzej" - mówił prezydent Duda.

"Dzisiaj najważniejszym problemem jest powrót imperialnych ambicji Rosji, który jest faktem i wobec którego musimy w sposób odpowiedni reagować" - dodał.

Jednocześnie Andrzej Duda podkreślił, że bardzo cieszy się, iż Polska oraz inne kraje Europy potrafią tworzyć kolejne inicjatywy zbiżające ze sobą kraje regionu.

"Widać, że jesteśmy pewną całością, widać, że jesteśmy wzajemnie na siebie otwarci, a przede wszystkim jesteśmy otwarci na wzajemne potrzeby i to jest dzisiaj istota współpracy. Dopóki jesteśmy razem, jesteśmy silni. To właśnie ta nasza wspólnota gwarantuje bezpieczeństwo i ogromnie cieszę się, że po raz kolejny dzisiaj to zademonstrowaliśmy" - podkreślił prezydent.

mor/wpolityce.pl/Fronda.pl

Komentarze (3):

xbbb2019.03.3 14:12
To jest taka sama prawda jak to że Izrael jest naszym przyjacielem i sojusznikiem.
Grizzly2019.02.28 22:28
Ten powyżej znowu manipuluje! Pewnie zwykły ruski troll śmieciowy. Wspólna armia ... ze śmiechu boki zrywać! Pewnie nasze wojsko pilnowałoby afrykańskich interesów Francji i Niemiec! PiS kontestuje UE bo ta unia dzisiaj to niemiecka kolonia a przez to i ruska! UE tak ale tylko gospodarka - ideologia won, EURO won!!
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.28 19:18
Największy problem Europy - imperialne zapędy Rosji. Dlatego PiS kontestuje i osłabia Unię Europejską, np. w temacie wspólnej armii.