Andrzej Duda bezkonkurencyjny w sondażu zaufania Onetu! - zdjęcie
07.07.20, 09:10Screenshot Youtube - Andrzej Duda

Andrzej Duda bezkonkurencyjny w sondażu zaufania Onetu!

34

Jeśli chodzi o zaufanie dla polskich polityków, Andrzej Duda jest po prostu bezkonkurencyjny. W badaniu przeprowadzonym przez IBRiS dla Onetu urzędujący prezydent uzyskuje wynik aż 50 proc. zaufania.

Portal przyznaje, że jeśli chodzi o zaufanie dla głowy państwa, dawno nie było ono tak wysokie. Wyższe było tylko w listopadzie 2017 roku, kiedy wynosiło 51,1 proc.

W porównaniu do poprzedniego badania prezydent zyskał aż 8,7 punktu procentowego.

Drugie miejsce zajmuje premier Mateusz Morawiecki. Ufa mu 47,1 proc. Polaków. Ostatnie miejsce podium należy do Rafała Trzaskowskiego, którego zaufaniem darzy 43,6 proc. badanych. Czwarty jest Szymon Hołownia (43 proc.), dalej uplasował się Łukasz Szumowski (38,3 proc.).

Największe spadki zanotowali lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Robert Biedroń.

dam/Onet.pl,Fronda.pl

Komentarze (34):

UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.10 14:04
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KARZE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
TYLKO PRAWDA SIE LICZY.2020.07.8 9:40
Jak mozna dac jakis punkt zaufania dla trzaskowskiego. Przeciesz to jest wrog Polski --jego wypowiedz--po co nam lotnisko , mamy lotnisko w Berlinie.Jego najwiekszym zainteresowaniem jest seksualizacja dzieci i mlodziezy.O BECNIE ZAMKNOL SWA KLAMIACA MORDE, BO SA WYBORY. Kiedy wszystko sie uspokoi, wroci do tego tematu ukochanego, gdyz totalna demoralizacja jest dla niego najwazniejsza. Na zawsze PRECZ Z TRZASKOWSKIM !!!
Styki2020.07.7 17:22
Ja juz zaglosowalem , wlasnie wyslalem glos na prezydenta Dude. Jeszcze tylko 9,5 miliona i bedzie viktoria.
Zbigniew2020.07.7 13:52
To jest bardzo złe, że moc prawna głosu chama, hejtera, opluwacza, homofoba lub neofaszysty jest taka sama, jak profesora, lekarza, nauczyciela. Powinno się uzależnić prawo do głosowania od zdania egzaminu co najmniej ze znajomości Konstytucji. Bo ci pierwsi tej konstytucji nie tylko nie znają, ale nie poczuwają się do jej przestrzegania.
Ks. Piotrowski2020.07.7 20:51
Drogi Panie, proszę podarować sobie tego rodzaju uwagi. W imię jakiego zapisu Konstytucji P. Gersdorf brała udział w manifestacji. Ona nie miała prawa tam być.
Jasiu OBOJETNY,2020.07.7 13:48
masz 80 lat, byłeś "celebryta naukowym" w PRL-u mając karierę zapewniona legitymacją PZPR-u, teraz zalatujesz sosnową jesionką i zupełnie straciłeś poczucie własnej godności produkując się tu. Pozostaje ci tylko przedstawić się. Ale się pękasz m.in. o kolegów redakcyjnych z "polityki". Adaś Szostkiewicz obciągnie każdego druta za free trip do duchowej ojczyzny, Izraela, a w doope weźmie za wyjazd do USA, Jasiu Hartman, wyjątkowa koorva żydowska, jest podobnie jak ty. Więc nie pękaj się i się przedstaw!
Zenek2020.07.7 13:40
Ludzie muszą żebrać na portalach społecznościowych o pieniądze na operacje zagraniczne. Duda mógł im pomóc i dać 2 000 000 000 zł, albo chociaż połowę. Ale nie. Przeznaczył całą sumę na propagandę, żeby go lansowała. Jak można głosować na takiego człowieka ? Jak można ?
Walter2020.07.7 13:24
Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków" - napisała w oświadczeniu Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. To reakcja na wypowiedź prezydenta Dudy na temat szczepień. Wczoraj podczas zorganizowanej przez TVP debaty w Końskich prezydent Andrzej Duda stwierdził, że "absolutnie nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych".
jarek k.2020.07.7 12:02
Bierut jest dumny.
Ziomal2020.07.7 11:49
Duda teraz dołączył jeszcze do ruchu antyszczepionkowego. Mydli oczy że nie powiedział co powiedział, ale powiedział wyraźnie że jest przeciwko jakimkolwiek szczepieniom obowiązkowym
robaczek 2.02020.07.7 11:33
PODSUMUJMY: średnia wieku: 50+; ukończona szkoła: podstawowa; miejsce zamieszkania: wieś lub miasteczko do 20 tys, praca: na etacie lub bezrobotny lub rencista emeryt religia: polska odmiana katolicyzmu wynoszaca kaplanów ponad zwykłych ludzi ;] podróże: do kościoła i do urzędu. raz byl na wycieczce w Warszawie i mu sie nie podobalo ;] mentalność: podnóżek --> musi miec wodza, proboszcza,..... cokolwiek. KTOS MU MUSI SWIAT WYTLUMACZYC BO ZWYCZAJNIE NIE OGARNIA!!! wrogowie: wszystko czego nie zna i nie rozumie + wewnetrzne homo glosy których panicznie sie boi ;] WYBORCA ADRIANA KTORY DECYDUJE JAK MA WYGLADAC POLSKA ;] brawo!!!! ;]
hyhy2020.07.7 12:58
Jeśli chcesz być niezależny od wszystkich proponuję wyjazd na Antarktydę, albo północną Grenlandię. O ile pingwiny, morsy i foki nie naruszą twojego osobistego miru. A póki co mieszkasz w Polsce i jesteś uzależniony od ludzi (i masz względem nich kompleks niższości) których wymieniłeś. I możesz sobie pleść swoje głupoty dalej jaki to jesteś lepszy od innych - tym ujadaniem i tak nic nie wskórasz - wręcz przeciwnie - na podstawie twoich wypowiedzi ukazuje się obraz przeciętnego zwolennika KO i ludzi z nimi powiązanych w jakikolwiek sposób. Nie wiem co ukończyłeś... ale sądząc po Twoich wypocinach pewnie jakąś Akademię Kompleksów i Nienawiści.
Prawda.2020.07.8 9:50
robaczek2.0 ty jestes takze lewaczek. Grupa ludzi oglupialych i zdemoralizowanych. Poza tym jestes wrogiem Polski, bo obywatelem kraju byc nie mozesz--mozesz tylko razem z Walesa idiotyczna koszule zalozyc i petac sie po swiecie.Polska przegonila wiele krajow na swiecie, tylko wy kacapy nic na ten temat nie wiecie. Ja przynaimniej 4 razy do roku latalep po swiecie, przez wiel lat i takich idiotow jak ty tam nie spotkalem. Masz jeszcze 3 dni to pisania swoich glupot, gdyz nic wiecej nie potrafisz. a WIEC POSZEDL WON PACANIE, PAMIETAJ, ZE TO JEST OSTATNIE TWOJE GLUPIE GDAKANIE.
Elektor2020.07.7 11:22
Nic mi do zaufania innych osób, ale sam nie dałbym panu Dudzie 1000zł do popilnowania. To wykluczone! Potrąciłby z tego przy oddawaniu co najmniej połowę! Zgodnie z jego myślą ekonomiczno-społeczną on i rząd wie lepiej na co powinienem wydać swój 1000zł. Połowę schowałby do kieszeni jak nic! Po czym z uśmiechem powiedziałby że dochody budżetu wzrosły a mnie podziękował ża wsparcie dla jego i rządowej polityki. Dziękuję, nie ufam takim złodziejom.
ala2020.07.7 11:18
12 lipca zmobilizujemy własne rodziny, znajomych i oddamy głos na Pana Andrzeja Dudę. Jest On dla nas symbolem wolności, praworządności i osobą, która dba o interes naszego kraju. Efekty tego widzimy po 5 latach Jego prezydentury i ponownie zagłosujemy na Niego.
Elektor2020.07.7 11:24
Hehehehhe Symbol:)
gość2020.07.7 11:18
Duda działa zgodnie z prawem. Nikt nie udowodnił nigdy, że jest inaczej, mimo tego, że sędziowie byli przeciwko niemu. Żaden sędzia nie wydał wyroku obciążającego Andrzeja Dudę. Tylko Prezydentem Andrzej Duda ( mądry, wykształcony, kochający Polskę i swoją Rodzinę) na następne 5 lat.
Bianka2020.07.7 10:55
Atakują w TVN że Prezydent powiedział, że się nie szczepi na grypę... he he...szczepionka na grypę jest robiona zawsze z bieżących zarazków, a te w kolejnym roku, gdy jest gotowa szczepionka, mutują...więc jaki to ma sens jeśli wezmę szczepionkę na grypę która była w poprzednim roku...?? Ja też się nie szczepię na grypę, ale staram się dbać o odporność...właściwa dieta ruch radzenie sobie ze stresem w pozytywny sposób nie zawsze się to udaje ale nie jest najgorzej...
Od Hołowni2020.07.7 10:45
Trzaskowski kłamał wczoraj ze sto razy. Jak kłamca moze być mężem zaufania.
Zbigniew2020.07.7 10:38
Duda wygra, bo ćwoków z gilem do pasa jest w Polsce więcej niż ludzi wykształconych i kulturalnych.
pedro2020.07.7 10:29
Jak Pisiory nie zrobiły porządku z TVN, to teraz są takie klocki z ogłupiałą masą za Trzaskiem. bali się rudej z ambasady Usa. było wywalać wszystka kasę na stół i przejąc to dziadostwo,to rafałek miałby 8 procenti jego szajka tez
Zbieramy na testosteron dla Rafała2020.07.7 10:16
Podobno iniekcje testosteronu wpływają pozytywnie na odwagę. Co się z tym chłopakiem porobiło? On się własnego cienia wczoraj bał. Dlaczego nie chciał rozmawiać z wyborcami. Rozumiem, nie chciał rozmawiać z wyborcami PiS. Ale dlaczego ze swoimi boi się rozmawiać?
Glaudiusman2020.07.7 10:13
Tylko należy popierać PIS i PAD-a. Reszta to lewactwo większe lub mniejsze. A Konfederacji za rok już nie będzie. To efemeryda chwilowa.
Słaby PiS silna Konfederacja2020.07.7 10:10
Nie głosujmy na Dudę to nie w naszym interesie, nie popełnijmy tego błędu co LPR i Samoobrona! W naszym interesie jest osłabić populistyczny PiS by Konfederacja rosła w siłę inaczej znikniemy!
Dziwny jesteś2020.07.7 10:13
Skąd Ty się wziąłeś? Przecież w Konfederacji wszyscy są za Dudą. A ty piszesz "nie głosujmy". Szczerze, jesteś z soku z buraka?
Konfederata2020.07.7 10:25
Spadaj pisowski prowokatorze
Skin Head NS2020.07.7 10:43
Prowokator PO. Nic ci to nie da. Duda wygra
Stan2020.07.7 11:50
Duda wygra na dudach.
Walter2020.07.7 10:08
Odnośnie metod prowadzenia kampanii przez sztab wyborczy Andrzeja Dudy cytuję wpis Sławomira Mentzena z Konfederacji: "Mieliśmy już w tej kampanii fejkowego projektanta mody, który chwalił styl Pierwszej Damy, mieliśmy zalatujące Koreą Północną wieronopoddańcze materiały o Andrzeju Dudzie w głównym wydaniu Wiadomości, teraz przyszedł czas na fejkowych wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy w ramach akcji #MimoWszystkoDuda, postanowili udzielić poparcia Andrzejowi Dudzie. Akcja została przeprowadzona tak ordynarnie, że nie zdziwiłbym się w ogóle, gdyby stali za nią mistrzowie z Polskiej Fundacji Narodowej. Kim są bohaterowie tego spotu? Za sympatyka Krzysztofa Bosaka podaje się działacz związanej z PiS i zakładanej przez Sebastiana Kaletę młodzieżowej organizacji, robiący sobie zdjęcia z Beatą Szydło. Kolejny as to rzekomy doktor, którego nie ma w oficjalnej bazie danych ludzi z doktoratem, przypadkowo nazywający się tak samo jak znany działacz Ruchu Narodowego. Są tam też oczywiście ludzie, którzy wystąpili w tym spocie z uczciwych pobudek, pewnie nie wiedząc, że zostaną wykorzystani do tak tępej propagandowej ustawki. Film został wrzucony na kanał bez żadnych subskrypcji, komentarze i oceny zostały oczywiście wyłączone. Nagranie natychmiast pojawiło się na rządowych kanałach propagandowych, według których wyborcy Krzysztofa Bosaka zdecydowali się jednak poprzeć Andrzeja Dudę. Ta bezczelna, charakterystyczna dla sowieckiej propagandy ustawka przypomina nie tylko PRLowskie malowanie trawy na zielono ale i malowanie dziennikarza Wyborczej na czarno. Gdy Wyborcza szukała rasizmu na Marszu Niepodległości, pomalowali jednego ze swoich chłopaków na czarno i wypuścili na Marsz, w oczekiwaniu, że zostanie tam przez rasistów pobity. Nic takiego oczywiście się nie stało. Teraz ktoś, kto dostał zlecenie na znalezienie popierających Andrzeja Dudę wyborców Bosaka również nie mógł znaleźć wystarczającej ich liczby, więc dodał ich trochę od siebie. Gdyby politycy PiS zachowywali się przez ostatni rok normalnie, nie nazywali nas ruską agenturą, nie mówili że jeździmy pod Moskwę szkolić się z zabijania i wysadzania, gdyby nie pozbawiali naszych posłów miejsc przewodniczących komisji sejmowych, gdyby przyjęli jakiekolwiek nasze poprawki, gdyby wyrazili jakąkolwiek chęć konstruktywnej współpracy, to może mogliby liczyć na jakieś większe poparcie naszych wyborców. Ale po tym trwającym ponad rok pajacowaniu ze strony PiS, po roku współpracy ze skrajną lewicą, po pompowaniu Zandberga i przyjmowaniem jego pomysłów i poprawek, jedyne co mogą zrobić, to przebrać za sympatyka Konfederacji jakiegoś działacza swojej młodzieżówki. PiS doszedł w swoim zakłamaniu już do poziomu Gazety Wyborczej. Jak tak dalej pójdzie, do kolejnych wyborów będą musieli sobie szukać aktorów do spotów wśród rodziny zarządów spółek Skarbu Państwa, bo nikt inny nie będzie chciał w nich brać udziału".
Akwarysta2020.07.7 9:31
Wczorajsza debata już wskazała kandydata. Rafał Trzaskowski obnażył swoją ogromną słabość, która go dyskwalifikuje. On się panicznie boi spotkań z ludźmi a zwłaszcza wystąpień publicznych. To była totalna kompromitacja. Zrobiono przedstawienie, pokazano akwarium z pływającym w środku Rafałkiem. Tyle, że zamiast złotej rybki mogliśmy zobaczyć klejącego się do kamer glonojada.
robaczek 2.02020.07.7 10:11
strasznie slaba ta propaganda miśki ;] znowu dostosowujecie poziom do odbiorcy chyba ;] ale ze az za takich debili bierzecie swoich wyborcow???
asd2020.07.7 9:28
NARODOWCY, WYBORCY PANA BOSAKA WZYWAJĄ DO GŁOSOWANIA NA A. DUDĘ. Zobacz spot, PRZEKAŻ DALEJ. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=bHFvJXDHMvQ&feature=emb_logo
Natalja Siwiec2020.07.7 12:27
To są farbowańce spod znaku pis.
Pogromca Smoków2020.07.7 9:27
43,6% ma zaufanie i popiera PO-trzaska ? Ludzie - kto wam zrobił kisiel z mózgów ? Jak można mieć zaufanie do aroganta, buca, chama, destruktora, hipokryty, manipulatora, notorycznego kłamcy, nieudacznika, nienawistnika, lenia, lewaka, popierającego lgbt, obłudnika, popierającego politycznych bandziorów