Amnesty International: Masowe represje w Polsce, przeciwnicy polityczni władzy traktowani jak przestępcy - zdjęcie
19.10.17, 12:50Screenshot YouTube

Amnesty International: Masowe represje w Polsce, przeciwnicy polityczni władzy traktowani jak przestępcy

Niebywałe. Amnesty International, która zajmuje się prawami człowieka, przekonuje, że władze w Polsce… prześladują swoich przeciwników politycznych.

AI dodaje też, że owi przeciwnicy są poddawani masowym represjom i traktowani jak przestępcy. Swój raport przedstawiła dziś w Berlinie – dotyczy on wolności zgromadzeń w Polsce i utrzymany jest w histerycznym tonie.

Według AI policja kontroluje, a nawet grozi i zastrasza uczestników pokojowych demonstracji w Polsce, wszczyna też przeciw nim postępowania karne. Amnesty International przeszkadza na przykład… ustawa, która daje pierwszeństwo manifestacjom cyklicznym. Żąda jej cofnięcia.

Fakt, że uczestnicy pokojowych demonstracji są traktowani jak przestępcy, ponieważ korzystają z prawa do swobody wyrażania poglądów oraz urządzania pokojowych zgromadzeń, oddaje ponury obraz aktualnej sytuacji, jeśli chodzi o prawa człowieka w Polsce”

- mówi ekspertka AI, Susan Wiliams, cytowana przez Deutsche Welle. 

Czarne protesty, protesty lekarzy, protesty ws. reformy sądownictwa, kontrmiesięcznice. Tak, drodzy państwo, to wszystko wydarzyło się w kraju, który za nic ma wolność obywateli do wypowiadania własnego zdania i stosuje metody zamordystyczne.

dam/Deutsche Welle,Dorzeczy.pl