Amerykański dziennik krytycznie o odwołaniu wykładu prof. Ryszarda Legutki - zdjęcie
20.04.19, 20:30zdj. screen Youtube

Amerykański dziennik krytycznie o odwołaniu wykładu prof. Ryszarda Legutki

13

Dziennik Wall Street Journal skrytykował władze uniwersytetu Middlebury za odwołanie wystąpienia profesora Ryszarda Legutki. Amerykańska gazeta pochwaliła studentów uczelni, że mimo zakazu udało im się zorganizować wykład.

Prof. Ryszard Legutko został zaproszony do wygłoszenia wykładu przez działające na uniwersytecie Middlebury Forum Alexandra Hamiltona. Celem tej organizacji jest promowanie wolności wypowiedzi. Część studentów zapowiedziała protesty oskarżając polskiego naukowca i europarlamentarzystę o homofobię i ksenofobię.

Krytycy Ryszarda Legutki podkreślali, że protestują przeciwko jego poglądom, ale nie chcą doprowadzać do odwołania wykładu. Zapewniali też, że nie będą tolerować prób zakłócenia wystąpienia. Mimo to władze uczelni odwołały wykład tłumacząc decyzję zagrożeniem bezpieczeństwa studentów i samego profesora. Grupa studentów nauk politycznych zorganizowała wówczas tajny wykład profesora Legutki, którego wysłuchało około 45 osób.

Wall Street Journal cytuje przedstawicieli Forum Alexandra Hamiltona, którzy porównują tajny wykład profesora Ryszarda Legutki do podziemnych wykładów jakie dawali naukowcy z Zachodu w krajach Bloku Wschodniego za czasów komunizmu.

Jeden ze studentów tłumaczył, że odwołanie wykładu traktował jako próbę zamknięcia ust zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom profesora. "Czytelnicy mogą sami ocenić kto zachował się jak dorosły na uniwersytecie Middlebury" - podsumował Wall Street Journal.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (13):

Marian2019.04.21 9:24
Komunizm wymyslili zydzi,od Hitlera przejeli jego metody dzialania i widzimy tego efekty.Narazie w Izraelu i w USA
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.04.21 2:40
WSJ jest gazeta. Dziennikarze tej gazety sa wazni. Middlebury College wspolkszaltuje opinie obywateli amerykanskich na poziomie Ivy League. Wyrazna czesc absolwentow to aktorzy i sportowcy. P. Legutko, prosze!
Michal2019.04.21 0:01
A ja nie jestem krytycznie nastawiony do tego. Nawet mam niedosyt. On nie tylko nie powinien głosić w normalnym kraju wykładów, ale nawet nie powinni go wpuszczać na terytorium USA
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.21 21:15
Co Michałku , powinni strzelić w tył głowy ?
Michal2019.04.22 22:37
Nie pompuj, bo ci odbyt pęknie. Tak, jak napisałem powyżej, nic mniej i nic więcej. Normalny uniwersytet nie będzie promował wykładów o płaskiej Ziemi (chyba, że na socjoligii jako kazus teorii spiskowej).
ciekawy2019.04.20 21:52
Jeśli słuchacze nie chcą słuchać tego debila to oczym tu gadac
and2019.04.20 22:17
45 chciało ciołku. Co to za wolność słowa kiedy nie pozwala się mniejszości wypowiadać? Taka sama wolność jak u nas za komuny. Można się wypowiadać pod warunkiem, że zgodne to będzie z linią partii. W tym przypadku zgodnie z ideologią lgbt.
Alojzy Cedzidło2019.04.20 22:47
A to ciekawy , ten ,,ciekawy " Debilem nazywa prof Legutkę . Marzy mi się poczytać uzasadnienie tej ,,opinii " bo inaczej ,,ciekawemu " poradzę zmienić nicka na ,,debilny "
kasia2019.04.21 8:46
Jeśli Legutko jest debilem to kim Ty jesteś - nie znajdziemy chyba w encyklopedii stosownego słowa
Tomek 3.202019.04.20 21:41
W Stanach faszystowsko-lewaccy studenci decydują kto może, a kto nie mieć wykład na wyższych uczelniach.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.20 21:02
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Alojzy Cedzidło2019.04.20 22:40
No i proszę .. Jaki ten nasz Polak ,wyznawca wielofunkcyjności odbytu , litościwy .Wymyslił sobie opowieść o biednym chłopcu ,wylanym z rodziny za przekonania . Takie u niego litościwe serduszko . Tyle tylko ,że brzmi to jakoś podejrzanie w obliczu wykrytych ostatnio w Polsce wyłudzeń na wnuczka . itp Na prześladowanego homoseksualisty to chyba pierwsze.
TORO2019.04.21 16:28
Znany homoseksualista „Biedroń pobił własną matkę tak dotkliwie, iż miała złamaną szczękę. " Agresją homoseksualistów ma wymiar biblijny i nie jest tylko medialną sensacyjką. Przykład Lider Wiosny "19 lat temu Helena Biedroń, matka Roberta oskarżyła go o to, że znęcał się nad nią i swoim młodszym o 6 lat bratem Krzysztofem. Spotkali się w sądzie" "W tej sprawie są trzy etapy, które bulwersują. Pierwszy to oczywiście Biedroń, który skatował matkę, drugi, że ktoś te akta wyniósł wedle mojej wiedzy w maju 2018 roku, a trzecie, że był prawdopodobnie nimi szantażowany, dlatego zrezygnował z prezydentury Słupska. I każdy kto ma pojęcie wie, że to jest dziś poważniejszym problemem niż to, że pobił matkę, choć to, jak mówię, jest tym, co powinno zakończyć jego karierę." Cytaty za "GW" sporo jest też "S E"