Ambitnie! Premier na konwencji o 'Dolinie Krzemowej Europy' - zdjęcie
16.03.19, 13:25Zdj. W. Kompala/KPRM, domena publiczna, CC0, Flickr

Ambitnie! Premier na konwencji o 'Dolinie Krzemowej Europy'

21

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie na dzisiejszej regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. 

"Śląsk ponownie jest motorem wzrostu gospodarczego całej Polski. Śląsk może i musi być Doliną Krzemową Polski i Europy. Mamy tutaj ku temu wszelkie predyspozycje"- podkreślił polityk. 

Morawiecki zwrócił uwagę, że wielu polskich medalistów niedawnych mistrzostw Europy w lekkoatletyce pochodzi właśnie ze Śląska. 

"Oni pokazywali wytrwałość, pokazali, jak wygrywać, jak zwyciężać, i my też musimy pokazać ogromną dyscyplinę i mobilizację, by wygrać wybory do Parlamentu Europejskiego"-zaznaczył premier. 

Szef polskiego rządu wskazał, że województwo śląskie to "mozaika różnych ziem składających się w piękną całość". 

Polityk zaznaczył, że nasz kraj jest obecnie europejskim liderem wzrostu produkcji przemysłowej oraz produktywności. Górnictwo węglowe Mateusz Morawiecki określił jako "perłę polskiego przemysłu", którą udało się nam zachować, a jednocześnie potrafimy również "rozwijać nowe, innowacyjne branże". 

"Prześledźmy produktywność. Za ostatnie cztery lata Polska jest na podium na trzecim miejscu ze wszystkich państw z UE z 14 proc. przyrostem produktywności. Dla porównania Włochy - 1 proc.; Francja, Niemcy - 3 proc. Czyż nie o to nam chodziło w planie odpowiedzialnego rozwoju, aby aplikowanie innowacji i podnoszenie kwalifikacji ludzi, naszych pracowników, podnosić właśnie poziom produktywności, po to, aby w ślad za tym rosły polskie wynagrodzenia?"- pytał premier. Jak dodał, właśnie to jest prawdziwe dążenie do "poziomu europejskiego", a Polska jest coraz bliżej tego poziomu. 

"Mamy ze wszystkich dużych gospodarek europejskich najszybszy wzrost gospodarczy i najszybszy spadek bezrobocia i jeden z najniższych poziomów bezrobocia w UE oraz jeden z najniższych poziomów inflacji a jednocześnie najwyższy spadek luki VAT"- wskazał szef rządu. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że nie można mówić tutaj o przypadku.

"Odważnie wzięliśmy gospodarczego byka za rogi. Dzisiaj odnosimy w tych trudnych do uchwycenia wartościach sukcesy i te, które są zauważalne"- powiedział.

yenn/Fronda.pl

Komentarze (21):

anonim2019.03.16 21:09
Długonosy, to ma dolinę w głowie.
Angelus2019.03.16 19:19
Jeszcze się tym milionem elektrycznych samochodów nie nacieszyłem a tu proszę krzemowa dolina i jak tego człowieka nie kochać?
KolarzTortowy2019.03.16 17:29
z minister Emilewicz to raczej doliny krzemowej nie będzie, a raczej skończy się jak w piosence BudkiSuflera "Sen o dolinie" ... znowu w życiu mi nie wyszło... Pamiętacie? Tu trzeba ciężko pracować a nie gadać.
Zenon Krzyworyjski towarzysz POP2019.03.16 16:59
Zenon Krzyworyjski Wy Wrona macie klerykalne odchylenia ! Wiecie Wrona nie róbcie fermentu w szeregach ideowego postępu. Ten nasz frunt jest wielo wymiarowy i działamy na wielu odcinkach. Wasz odcinek zostawcie awangardzie wyznawców. U nasz my byskupów wyświęcali w organach jakich byśta chcieli. Tak tych od złotych klamek również. Tak, że oni są nasi i mają zbawczy leninizm i wyższy pozium świadomości klasowo ideulogycznej. Oni jak i my POP-i sami się zbawiamy świadomościo określającą nasz byt na Kajmanach, Bahamas i w innych krainach ziemskiego raju. My, wy żadna różnica. Wielki patriarcha i na Łubiance służył i obrząd odprawia, święty on POP i leninista. Ateizm wicie rozumicie jest jak wyznanie wiary i my tę wiarę krzewim na cały świat. Wy tow. Wrona nawet nie wiecie sami, że jesteście z nami. Wy jesteście herezjarchą ja wicie jestem POP-em arcyklastą. My wicie wasz herezjarchizm studiowali w Instytucie Marksizmu i Lininizmu. Tam nas wyuczyli jak spowodować by rozum wicie się zatrzymywał, stał w miejscu a jak partia karze ruszał. Aby reagował na hasło partia – w domyśle Lenin. Lenin ? W domyśle partia. Niezależnie od miejsca, czasu i zadania jakie partia nam, wam powierzyła. Jak kazała odprawiać, odprawialim, odpuszczalim. I wy wicie jesteście produktem wzorcowym naszej awangardy na linii wiary. My takich wicie Kruczków, Motyków, Kliszków, Kraśków, naprodukowalim skolko ugodno. On się zreprodukowali i poszło w nową nadbudowę, którą wy tow. Wrona jesteście, jako wzorcowy członek kontynuacją w awangardzie podstępu i postępu. Wicie wpłacajcie i rejestrujcie się w comuna.pl. My was Wrona bardziej uświadomimy na waszym odcinku działania.
słowiczek poznański2019.03.16 16:58
Stachu I hope your "inglisz" is as "good" as your Polish. Prove me wrong dickhead.
Stachu2019.03.16 16:38
Pamiętam jak ponad rok temu, jeszcze przed aferą z włoskim wykonawcą na linii numer 7 Matołuszek "udzielał wskazówek na miejscu" na stacji Pilawa, gdzie również trwała przebudowa prowadzona przez inną firmę. Wydarzenie było przez tygodnik "Sieci" relacjonowane jako zapowiedź rychłego już zakończenia remontu całego odcinka Warszawa-Lublin.
ewa2019.03.16 15:55
NA RAZIE JESZCZE DŁUGO BĘDZIE TO DOLINA SMOGOWA
słowiczek poznański2019.03.16 15:40
Zenon Krzyworyjski towarzysz POP - Józiu Wrona Muszę powiedzieć, że wyobraźnią nie grzeszysz Mr. Massive Asshole Auferetur Inferunt Insaniam. Jak już wielokrotnie pisałam, eksperyment przekształcenia chama w inteligenta się nie udał. Bo nie mógł.
Józef Wrona2019.03.16 16:36
O co tobie chodzi ? Nie mam nic wspólnego z tymi osobnikami. Nie wiem czemu się mnie czepiasz. Ja tylko naganiam wiernych do swoich religii. Żadne kłótnie mnie nie interesują. PS: Zapisałeś się już ?
słowiczek poznański2019.03.16 16:59
Fuck you too lesiu or whoever you are.
anonim2019.03.16 17:40
No, nareszcie malutki słowiczek może poszaleć z dużymi wronami, nawet po angielsku. Chyba ze szczęścia się porobi.
Zenon Krzyworyjski towarzysz POP2019.03.16 14:45
Zenon Krzyworyjski POP Nazywam się Zenon Krzyworyjski. Jestem popem znaczy się sekretarzem podstawowej organizacji partyjnej, ideologiem i fylozofem. Stworzyłem trzy nowe tryndy rozwojowe atyizmu. Teraz muszę nagonić chociaż po 20 tysięcy do każdego z nich. Na stronie rejestracjawiernych.comuna.pl można się zarejestrować. Opłata rejestracyjna wynosi 1000 zł. Byli i ubecni działacze bolszewiccy mają 30% zniżki więc bardzo się opłaca! Apeluję o rejestrację ! Można łatwo zostać sekretarzem albo nawet sekretarzem generalnym i komisarzem w Unii !! Kobiety też mogą ? A jakże, mogą ! U nasz mogą się emancypować ile im potrzeba, sekretarze są do dyspozycji !
Józef Wrona2019.03.16 15:01
U mnie macie lepiej...bo można mieszkać w rezydencji ze złotymi klamkami i złotym sedesem oraz co najważniejsze można się zbawić! Natomiast ani ateizm ani komunizm nie może zagwarantować zbawienia!
Józef Wrona2019.03.16 15:03
Zapraszam na moją stronę! rejestracjawiernych.com.pl!
Olej2019.03.16 14:32
Panie premierze Morawiecki za dużo słów, za mało faktów. Fakty najlepiej mówią za siebie. A fakty to polskie fabryki produkujące najnowocześniejsze technologicznie produkty z napisem made in Poland, to ich eksport przewyższający import. Ja już widziałem 10 potęgę, drugą Japonię i Irlandię, widziałem tygrysa Europy. Tymczasem jak nas w pysk tłukli tak tłuką dalej. Pan nie przedstawia sytuacji winien / ma tj. bilansu zadłużenia państwa w stosunku do zakładanych zysków i przychodów. Ja nie wiem w jakim stopniu my żyjemy na kredyt a w jakim za swoje ? Po trzech latach ja nie widzę; 4 dywizji na kierunku kaliningradzkim, 10 dywizji wzdłuż granicy wschodniej od linii Bugu po Suwalszczyznę. Nie widzę zmodrnizowanego lotnictwa uzbrojonego w nowoczesne samoloty w ilości min. 100 samolotów. Nie widzę nowoczesnych czołgów produkowanych w polskich zakładach zbrojeniowych np. na Śląsku. Nie widzę koszar i garnizonów, które polikwidowane uniemożliwiają mobilizację rezerwistów i zwiększenie stanu osobowego armii. Nie widzę rakiet mogących odstraszyć agresora, nie widzę śmigłowców bojowych, samolotów do zwalczania czołgów. Nie widzę robienia porządku z obcymi mediami w Polsce, które działają na szkodę Polski i destabilizują państwo. Nie widzę siły służb specjalnych eliminujących warcholstwo i działania antypaństwowe osób i organizacji oraz obcej agentury. Nie wiem dokładnie kto w istocie Polską rządzi ?
JK2019.03.16 14:27
Była Dolina Elektro-dorożek, a teraz Dolina Krzemowa, potem będzie Dolina Kredytowa, a na koniec Dolina 447 .... ???? Te pierwsze dwie w Power Point, a dwie ostatnie w Realu .....
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.16 14:19
Katowice to ciągle bardziej dolina antracytowa, niż krzemowa.
słowiczek poznański2019.03.16 13:53
Józiek Wrona-Keller: "Jestem herezjarchą, teologiem i filozofem" - no, you're an asshole and the faggot. Wklejaj Józiek, wklejaj...
Józef Wrona2019.03.16 14:00
Jak się zapiszesz do jednej z moich religii i zostaniesz biskupem (łatwo zostać!) będziesz miał prawo m.in do potężnej rezydencji gdzie są złote klamki i złoty sedes!
Andrzej2019.03.16 13:29
Bez venture capital nie ma mowy o dolinie krzemowej.
Józef Wrona2019.03.16 13:26
Nazywam się Józef Wrona. Jestem herezjarchą, teologiem i filozofem. Stworzyłem trzy nowe religie. Teraz muszę nagonić chociaż po 20 tysięcy wyznawców do każdej z nich. Na stronie rejestracjawiernych.com.pl można się zarejestrować. Opłata rejestracyjna wynosi 1000 zł. Katolicy mają 30% zniżki więc bardzo się opłaca! Apeluję o rejestracje! Można łatwo zostać biskupem albo nawet kardynałem!! Kobiety też mogą!!