Ambasador USA: Polska jest liderem w NATO. Gratulacje! - zdjęcie
11.07.19, 16:12(fot. youtube)

Ambasador USA: Polska jest liderem w NATO. Gratulacje!

2

- Polska jest jednym z siedmiu krajów, które w 2019 r. wydadzą 2 proc. PKB lub więcej na obronność. Od dawna powtarzam, że Polska jest liderem w NATO - podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Mosbacher na Twitterze poinformowała, że w 2019 r. Stany Zjednoczone wydadzą 3,42 proc. PKB na obronność, co stanowi 22 proc. całego budżetu Sojuszu Północnoatlantyckiego.

"Polska jest jednym z 7 krajów, które w 2019 r. wydadzą 2 proc. PKB lub więcej na obronność. Gratulacje! Od dawna powtarzam, że Polska jest liderem w #NATO!" - napisała amerykańska ambasador.

bz/TT

Komentarze (2):

Agnieszka2019.07.11 18:58
Weźcie już się przestańcie kompromitować cytowaniem tego czegoś zwanego ambasadorem USA w Polsce. Chyba wystarczająco swoim zachowaniem udowodniła, że jej opinie są funta kłaków warte i zero uczciwe. Może ona jest autorytetem do oceniania kosmetyków i jakości operacji plastycznych, ale nie do oceny spraw związanych z problemami międzynarodowymi, wojskowymi a tym bardziej polskimi. Ja doskonale rozumiem, że Donald Trump chciał mieć ją jak najdalej od siebie, więc wysłał aż za ocean do kraju, który uznał za najbardziej mu życzliwy i cierpliwy, by kogoś takiego znieść, ale to nie znaczy, że teraz macie wy wwalać ją nam na głowę, co kilka dni cytując jak na nas pluje, by za chwile mydlić nam oczy w sposób sobie właściwy czyli mało inteligentny i butny (bo zakładający, że jesteśmy idiotami).
Ted2019.07.11 16:27
Dobra, dobra, tęczowa manipulatorko, ale nie liczcie na nas w sprawie Iranu. Polacy bardziej cenią honorowych Persów, niż takie farbowane, sztuczne lisice pod kolorową tęczą. Zresztą Iran zadał wam haka, jak go ruszycie-Izrael zniknie z mapy świata, bez względu na wszystko.