Ambasador Ukrainy: Jesteśmy z Polską! - zdjęcie
31.12.19, 14:53Zdj. Ivan Lyubysh-Kirdey, День (The Day) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Ambasador Ukrainy: Jesteśmy z Polską!

7

Ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczycia zapewnił na Twitterze o solidarności Ukrainy z Polską w obliczu nasilonych, antypolskich ataków prezydenta Rosji, Władimira Putina. 

 "Ukraina w ostatnich latach poznala cenę rosyjskiej propagandy, manipulacji i agresji. Próby wymazania swoich zbrodni i przerzucania win na ofiary to do dziś klasyczny schemat Kremla"-napisał dyplomata, odnosząc się do słów Władimira Putina na temat roli Polski w II wojnie światowej. 

Jak podkreślił Andrij Deszczycia, Polska nie musi nic nikomu tłumaczyć. 

"[...] świat wie, po czyjej stronie prawda. Jesteśmy solidarni z Polską!" – zapewnił Polaków ukraiński ambasador. 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (7):

Janek2019.12.31 17:11
cd. "W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu."
Janek2019.12.31 17:10
cd. "Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała, iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim."
Janek2019.12.31 16:56
cd: "Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne."
Janek2019.12.31 16:54
"Jesteśmy z Polską!" - to coś nowego? Obłuda? A co z tym poniżej, cyt.: "Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…" "Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym." źródło: Wiktor Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”, Toronto 1995 – str. 372-379. marucha.wordpress.com/2013/06/27/frgmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-oun-podjetej-22-czerwca-1990-r/
szalej Keller, życie ci się kończy szybko2019.12.31 16:02
„ ..moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,” - „Jako potomek niemieckich Żydów…” Tego jeszcze nie było; "praktycznie czystej krwi niemieckiej żyd". Kto tak o sobie napisał? 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫, 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 dodał sobie żeby nie być bardzo żydowski. A kim on jest? Jest oczywiście żydem który z tego powodu ma wielki kompleks niższości stąd jego idiotyczno-mitomańskie pseudonimy, że przypomnę "PolishPatriot" (jego ulubionym jest użycie "polaczki"), "Poliamorysta" (nie miał "doopy" od dekad), "Sarmata" ( to dobre, sarmata obrzezany), był "wikingiem" (niektórzy byli "obrzezani" po bitwie z Saxonami), i tak dalej. 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 wyniósł z domu tzw. kompleks mamuśki która podglądał i się onanizował, potem robił to z siostrą - podglądał i "trzepał". Ostatecznie zakosztował dowdoopnego stosunku i smaku spermy. Oto kim jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤. Mieszka w norze postalinowskiej na Starych Bielanach, jeździ używana Hondą z ubiegłego millenium która kupił od jugola pod Berlinem. 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 po "40-letnim" pobycie w "australii" jest tak biegły w "angielskim" jak inny mitoman, Albert.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.31 15:43
Sława Ukrajini! Herojam sława!
Janek2019.12.31 17:06
W rodzinie szeroko pojętych Kresowiaków to zawołanie nie jest śmieszne, nie jest dowcipne! Niesie za sobą okrucieństwo banderowskie, i ta wiedza nie jest dziś już żadną tajemnicą, każdy średnio inteligentny szympans wie o ludobójstwie Polaków w Małopolsce Wschodniej i Galicji. Tylko tyle mam do ciebie, Przeproś!!!!!!!!!!!!!!!