Ambasada Izraela komentuje wpis sędziego Dudzicza - zdjęcie
13.09.19, 16:40fot. Tiia Monto, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edytowane

Ambasada Izraela komentuje wpis sędziego Dudzicza

45

Według ustaleń prokuratury sędzia Jarosław Dudzicz miał zamieścić w internecie obraźliwy wpis wobec Żydów. "Podły, parszywy naród, nic im się nie należy..." - napisał na forum "Dziennika Gazety Prawnej" internauta podpisujący się jako "jorry123". Chodziło o żydowskie roszczenia wobec głośnego w 2015 roku "złotego pociągu".

 

Sprawa wpisu została zgłoszona do prokuratury i ta ustaliła według "Gazety Wyborczej", że chodzi tu o autorstwo Jarosława Dudzicza, sędziego z Sądu Rejonowgo w Słubicach. Przez Sejm Dudzicz został wybrany do Krajowej Rady Sądownictwa, a z woli ministra sprawiedliwości został on prezesem Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Teraz ustalenia prokuratury ogłoszone przez "Wyborczą" skomentowała ambasada Izraela.

"Z wielkim smutkiem, niepokojem i oburzeniem przeczytaliśmy w prasie o antysemickim wpisie pana sędziego Jarosława Dudzicza. Wprawdzie wpis ten pochodzi sprzed kilku lat, ale jak wiadomo, sprawa ta jest nadal aktualna. Jest nam smutno, że wpis ten pojawił się właśnie w Polsce – kraju, który przez setki lat był domem narodu żydowskiego i gdzie pamięć o Zagładzie jest nadal żywa" - napisała w oświadczeniu cytowana przez "GW" ambasada.

"Nasz niepokój budzi również fakt, że w ostatnim czasie nasiliło się używanie haseł antysemickich. Jest dla nas zdumiewające i oburzające, że autorem tego obrzydliwego wpisu jest nie zwykły obywatel, lecz sędzia, autorytet, członek elitarnej Krajowej Rady Sądownictwa. Przy okazji ośmielamy się przypomnieć, że antysemickie wypowiedzi są niezgodne z polskim prawem oraz zwykłym poczuciem przyzwoitości. Z pewną satysfakcją przeczytaliśmy wiadomość, że KRS ma ocenić ten antysemicki wpis swojego członka, sędziego Dudzicza. Jesteśmy przekonani, iż zostaną podjęte w tej sprawie odpowiednie kroki prawne" - wskazali dalej Żydzi.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze (45):

Artemida2019.09.15 21:24
Bardzo dobra wypowiedź amerykańskiego historyka na temat: https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/20887-amerykanski-historyk-demaskuje-spisek-zydowskich-organizacji-przeciwko-polsce
Mirek2019.09.15 13:36
Dzisiaj Żydzi określeniem ANTYSEMITYZM walą wszystkich Polaków niczym cepem . A prawda jest zupełnie inna . Wystarczy pojechać do Jedwabnego i popytać ludzi jak sprawa naprawdę wyglądała a włos się jeży na głowie . Niedawno przejeżdżając przez Jedwabne zapytałem starą kobietę gdzie znajduje się pomnik pomordowanych Żydów . Kobieta pokierowała mnie we właściwe miejsce ale wywiązała się między nami rozmowa . Ta starsza już kobieta powiedziała mi że w Jedwabnem mieszka od 1960 roku ale miała sąsiadkę która opowiadała jej jak to naprawdę było . Otóż Żydzi po wejściu Sowietów we wrześniu 1939 r do Jedwabnego masowo przechodzili na ich stronę . Sporządzali dla Ruskich listy Polaków do wywózki na Sybir . Opowiadała ta kobieta że był przypadek że rodzice swoją małą córeczkę schowali do beczki aby ustrzec ją przed wywózką ale chytry Żyd wypatrzył ją tam i podzieliła los rodziców . Powiedziała mi jeszcze że Żydzi tak się rozpanoszyli że chodzili pod kościół katolicki załatwiać się . To była krótka rozmowa na ulicy ale od dzisiaj rozumiem postępowanie części mieszkańców którzy wzięli w tym udział . Nie wiem jakbym ja postąpił gdyby Żydzi wywieźli mi rodzinę na Syberię na pewną śmierć . Ale to jest tylko część prawdy o Żydach i to nie jest antysemityzm tylko prawda .
Zenon2019.09.15 14:58
Ty, prowokator :D
A PRZED KAMERAMI W POLSCE SA TAK "MILI"2019.10.11 5:57
Zydzi za pieniadze od zakonczenia wojny wybielaja swoje nikczemne czyny.Falszuja dokumenty mimo ze sa swiadkowie diaspora zydowska na swiecie szkaluje Polske i Polakow.Sukaja darmochy to sposob na zycie.
andyfela2019.09.15 10:21
Żydzi, gdy wymawiacie nazwę mojej ojczyzny Polski i moich rodaków Polaków to stawajcie na baczność i ruki po szwam! Gdy tylko rozpoczęła się IIwś Polacy chwycili za broń, zostaliśmy pokonani, wtedy Polacy uciekali z ojczyzny by wstąpić do armii aliantów by walczyć o ojczyznę!Co wyście uczynili, a żyło was prawie 3 miliony "polaków" żydowskiego pochodzenia w Polsce, jak baranki Boże szliście w znikomej asyście Niemców, spakowani, nieskrępowani, z walizeczkami do gett w całej Polsce i całej Europie.W gettach stworzyliście policję żydowską,która pomagała zaganiać własnych rodaków na Umschlag Plac,pomagaliście zaganiać do wagonów które jechały do Oświęcimia.Gdybyście w 1938r dozbroili Armię Polską to ta Armia broniła by waszej ojczyzny i was samych!A wy co, myśleliście że wojna was ominie,a może jeszcze na niej zarobicie?Katastrofą dla Europy byłoby to, gdyby Hitler uczynił z was swoich pomagierów, My Polacy przekonaliśmy się do czego jesteście zdolni by ratować własne tyłki, wstąpiliście po wojnie do UB i mordowaliście naszych żołnierzy Armii Krajowej, pomagaliście Stalinowi zabijać w Katyniu.Owszem,zdarzały się w Polsce tzw Pogromy Żydowskie dokonane przez lokalnych bandziorów,ale nie zrobił tego CAŁY naród Polski,tak jak w Katyniu,czy na UB nie mordował cały naród Żydowski,ale Wy wszystko uogólniacie jeżeli chodzi o wasze cierpienia,sami sobie zgotowaliście ten los.
talmudyzm hitlerowców i bolszewików -Prof. Koneczn2019.09.14 12:39
A antypolskie wypowiedzi, kłamliwe oskarżanie Polaków czy antypolonizm jest dla żydów oczywiście o.k.
Foster2019.09.14 13:36
Nie ma żadnego "a". Przyzwoitym trzeba być zawsze i w każdych okolicznościach.
Foster2019.09.14 12:19
Antysemickie wypowiedzi są niezgodne z polskim prawem oraz zwykłym poczuciem przyzwoitości.
Wprost2019.09.14 11:10
Zacznijmy od tego że za jeszcze gorszy wypowiedzi na temat Polaków w Izraelu nikt nie traci tam ani funkcji ani posady a antypolonizm rozpowszechniony jest tam od lewej sceny politycznej po tzw. prawą.Absolutnie przy tolerowaniu antypolonizmu na najwyższych szczeblach w Izraelu rząd polski absolutnie nie powinien reagować tym bardziej że to mieści się w dopuszczalnej ocenie w pewnym jasnym kontekście
Moshe Cvel2019.09.14 5:46
Kasta nieomylnych ma pisać prawdę. No cóż w połowie 1948 za 2 mln USD PAN TRUMAN ZGODZIŁ SIĘ UZNAĆ W ONZ PAŃSTWO ISRAEL. Od tego czasu datuje powstanie narodu żydowskiego zbudowanego na bazie rasistowskiej ideologii SYJONIZMU. Z Judeo-Komuną wyszło towarzyszom Żydom tak jak wyszło. Sędzia napisał Prawdę. 80 lat od wybuchu II Wojny Światowej Polacy mają dosyć wspominania o przychodniach , którzy mordują obecnie Naród Palestyński. Nie chcemy Żydów ani w Polsce ani we wspomnieniach gdyż budzi to w nas wymioty .Brawo sędzia musi mówić prawdę ale pod własnym nazwiskiem i dziękujemy Ambasadzie Israela że ujawniła tego szlachetnego Polaka. To jest drugi Polak po panu Tadeuszu Mossbergu który mówi Prawdę o ŻYDACH SZPIEGUJĄCYCH NAWET PREZYDENTA USA DONALDA TRUMPA.
Krzysiek2019.09.14 4:47
NAPISAŁ TYLKO PRAWDĘ
Maciej2019.09.13 22:26
Uważam, że najpierw powinien zostać zdymisjonowany minister Katz, który powiedział, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Czy w Izraelu dymisjonuje się kogokolwiek za antypolskie wypowiedzi?
prawdę napisał plemię żmijowe, groby pobielane2019.09.13 21:49
Kręca sobie nowy sznur na szyję.. https://www.youtube.com/watch?v=eH-71DVlth8
Artemida2019.09.13 19:10
A co do mienia pożydowskiego: Byli sobie Polak, Niemiec i Żyd. Żyd mieszkał w kamienicy. Kupił ją przez pożyczkę zaciągniętą z polskiego banku. Pożyczki nie zdążył spłacić bo Niemiec zabił Żyda.... dodatkowo zburzył kamienicę. Polak ją odbudował za swoje pieniądze. Niemiec zapłacił odszkodowanie innemu Żydowi(lata 50-te), a jeszcze inny Żyd domaga się zwrotu kamienicy od Polaka.
dumny Polak2019.09.13 18:57
Czy powiedział nieprawdę? A jak obecnie wygląda żydowska narracja o Holokauście? Czy wg tej narracji to nie Niemcy , aktualni przyjaciele starozakonnych dokonali aneksji Polski, aby ratować Żydów przed mordercami Polakami? Skoro naszym braciom Żydom tak strasznie źle było w Polsce przez dziesiątki i setki lat, to dlaczego wszyscy się Polsce osiedlali i tu robili biznesy? Dlaczego w czasie II wojny światowej nikt w świecie poza Polakami nie kiwnął palcem w obronie Żydów? A co spotkało Polaków za ratowanie Żydów, kiedy to bezpośrednio po wojnie większość urzędników aparatu terroru MBP było w rękach braci Żydów? Czy o tym nie wolno mówić? Kiedy wszyscy Polacy dowiedzą się prawdy o "pogromie" kieleckim i innych pogromach?
ak2019.09.13 18:44
jak minister Katz obrazil POLAKOW TO IM NIE BYLO przykro falszywce
ceramik2019.09.13 18:00
" Plemię żmijowe " pozostanie nim do swojego okropnego końca. Amen, niech tak się stanie.
Artemida2019.09.13 17:50
Kim byli polscy Żydzi w czasie wojny ? Jak był mordowany to był Żyd...jak mordował innych (współpracowali przecież z Gestapo i z NKWD) to był Polak !!! I tak działa ICH propaganda do tej pory...
Taka prawda2019.09.14 6:24
Nie ma czegoś takiego jak Polski żyd byli tylko żydzi z Polski , żydzi mieszkający w Polsce żydzi zamieszkujący obszar Polski
Artemida2019.09.14 14:33
To taki skrót myślowy "polski Żyd" ...każdy wie o kogo chodzi
Artemida2019.09.13 17:06
Ten "naród wybrany" swoimi uczynkami na całym świecie zasłużył sobie na takie opinie...
2019.09.13 16:57
Jaki sędzia, taka reforma. Jaka reforma, taki rząd. Jaki rząd, taki minister. Jaki minister, taka "dobra zmiana". Dno i metr mułu.
Lublinianka2019.09.13 17:05
Uruk-hai, idź się leczyć w Tworkach. Te twoje żałosne wypociny 😲 na forum Frondy są 💩💩💩💩💩💩warte, a neurotyczne myśli i obsesje na punkcie katolików i PIS 😦😦😦 zostaw na spotkanie z psychiatrą 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2019.09.13 17:09
Odkryłeś emotikonki? :) Brawo.
Lublinianka2019.09.14 4:04
Za to twoje zdjęcie Nowak, wskazuje, że ty nie wiesz, jak używać aparatu w telefonie. 😂 Skorzystałeś ze wskazówek z tego dowcipu o Nowaku? Nowak na porodówce robi zdjęcia swojej córce. Strzela fotki z góry, z dołu, z lewej strony, z prawej,... Położna z uśmiechem pyta: To pana pierwsze dziecko? Nowak: Nie trzecie. Ale pierwsza cyfrówka😕
Urszula2019.09.13 18:09
Głupia babo. Napisz choć raz na temat. Opluwasz i piszesz debilizmy pod adresem innych piszących tu osób. Umiesz coś więcej? Osobiste wycieczki to pod adresem swoich bliskich. Lepiej ich znasz.
Lublinianka2019.09.14 3:53
Ty to chyba z Wąchocka jesteś, bo taką nienawiść jak ty w sobie nosisz, to mają tylko ludzie, z których całe życie ktoś się wyśmiewa 😂😂😂
ed2019.09.13 18:06
Wy Nowak nie filozofujcie, wy Nowak bierzcie się za widły i uporządkujcie tą kupę gnoju wokół siebie. Wy Nowak sobie przypominacie odezwę do narodu tow. Wiesława. Każda fura gnoju wywieziona przed terminem, to cios dla imperializmu amerykańskiego i to nadal jest aktualne.
Krzysiek2019.09.14 4:55
CZYŻ BY TO PISAŁ CZŁON Z WYŻSZEJ KASTY SĘDZIOWSKIEJ
Jana2019.09.14 6:32
W którym przedszkolu się bawisz?
Szacunek dla sędziego2019.09.13 16:55
.....
Sebastian Lorenc2019.09.13 17:00
Szacunek? Przecież on nawet nie miał odwagi powiedzieć tego wprost. Trollował na forum Dziennika Gazety Prawnej. To wzbudza szacunek? U mnie nie.
Lublinianka2019.09.13 17:11
Ty trollujesz tutaj😕😕😕 i u większości czytelników Frondy również NIE WZBUDZASZ SZACUNKU swoimi półgłupimi wpisami 😦😴
Sebastian Lorenc2019.09.13 17:15
Ja nie jestem prezesem sądu z nadania ministra sprawiedliwości i podpisuję się, nazywam się Agnieszka Dziedzic, a na szacunku Lublinianki jakoś mi nie zależy, wręcz przeciwnie.
Lublinianka2019.09.14 4:14
A mnie nie zależy na twoich opiniach, więc pisz te, pożal się Boże wypociny, w swoim pamiętniku. Z resztą widać, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem: wpis pochodził sprzed kilku lat, gdy rozpoczęto poszukiwania tzw. pociągu ze złotem, a nie z okresu, gdy został prezesem sądu. Widać, że czytasz GW i ogladasz tylko TVN, bo z logicznym myśleniem to u ciebie ciężko, oj ciężko😕
Sebastian Lorenc2019.09.14 6:13
To tylko świadczy o tym, jakie szumowiny PiS awansuje i pomaga im się piąć w górę. Zresztą Ty też trollujesz anonimowo, ale sędzią raczej nie jesteś, bo robisz błędy ortograficzne pierwszego stopnia, a to ludziom po maturze się raczej nie zdarza.
Cool2019.09.14 15:35
Ma poglady prawicowe, więc nie może sobie pozwolić na publikacje swojego nazwiska, podobnie z reszta jak wielu o takich poglądach! Czego Ty Nowak czy Błaszczykowa nie doświadczycie, lewakom wolno więcej co widać po ostatnich wyrokach.
2019.09.14 18:19
Nie nie. Piso czopku. Po prostu trzeba mieć odwagę żeby się pod swoimi wypocinami podpisać. Tchórzu. :)
AS2019.09.13 19:26
Bo o żydach nie wolno mówić szczerze co się o nich myśli, podobnie jak o LGBT to jest karalne, dlatego trzeba w konspiracji
Sebastian Lorenc2019.09.13 19:30
No sorry, ale trzeba być idiotą, żeby myśleć, że można być anonimowym w necie.
Cool2019.09.14 5:39
Nie znalazłem jeszcze żadnego wpisu Twojego autorstwa krytykującego Żydów, nie wypowiadałaś się na temat palenia "goja" za to pod tematem palenia "judasza" i owszem, nie wypowiadasz się krytycznie o Hartmanie, który od lat obraża i atakuje, nie krytykowałaś nawet wypowiedzi ministra izraelskiego o antysemityzmie Polaków wyssanym z mlekiem matki! Za to krytyka Polaków, Katolików, Narodowców, Nalaskowskiego, Pawłowicz itd . przychodzi Ci bez trudu i bez lęku! ... a zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego nie musisz się bać???!!! Dlaczego hartman jest bezkarny, dlaczego Owsiak za obrazę płaci 10razy mniej o Ziemkiewicza, Osoby o pogladach prawicowych nie mogą już bezkarnie nawet Biblii cytować! ... lewacy natomiast bezkarnie rozjeżdżają staruszki na pasach. LEWAKOM WOLNO JUŻ WSZYSTKO! Na tym polega wasza "równość"
Sebastian Lorenc2019.09.14 6:07
Serio? Dlaczego nie mówisz o równości w kontekście na przykład radnego PiS z Opola, członka rady programowej TVP, który od 12 lat nie ma prawa jazdy, jednak nie przeszkadzało mu to jeździć nawet pod wpływem alkoholu, otrzymywać zwrot kosztów za użytkowanie samochodu. Prokurator złożył do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. Raczej on lewakiem nie jest, tylko pijakiem-kierowcą, w dodatku recydywistą, bo zatrzymywano go wielokrotnie i stwierdzano, że prowadzi pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy.
Cool2019.09.14 6:31
Domyślam się (bo nie znam praypadku) że jednak nikogo na pasach nie rozjechał. I mimo to uważam, że powinien być ukarany choć w połowie jak Ziemkiewicz, bo kara porównywalna z karą Najsztuba czy Owsiaka, mogłaby co najwyżej wywołać uśmiech na jego pisowskiej twarzy!
Alef2019.09.13 16:52
Pòlôch i Żyd na jednym jadą wozie. Hańba temu sędziemu.
Jarek2019.09.15 14:43
Polacy to pracowity i uczciwy Narod a zydzi przez 1000 lat byli u nas darmozjadami i nic nie zrobili dla kraju gdzie zyli !!!