Aleksander D. z zarzutami w sprawie Nowaka. Wcześniej miał być zamieszany w wyłudzenia z PZU - zdjęcie
13.08.20, 08:05Fot. via Pixabay

Aleksander D. z zarzutami w sprawie Nowaka. Wcześniej miał być zamieszany w wyłudzenia z PZU

0

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, w śledztwie dotyczącym Sławomira Nowaka zarzuty usłyszał również Aleksander D. Jak się okazuje, ma on już na swoim koncie jeden wyrok.

D. został skazany za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Był zamieszany w wyłudzenei z PZU ponad trzech milionów złotych – ustalili dziennikarze PAP.

Aleksander D. był w sprawie podejrzany w roku 2001. Informowano wówczas, że delegatura Urzędu Ochrony Państwa w Bydgoszczy ujawniła kradzież miliona złotych z konta PZU, zaś urząd podejrzewa, że pieniądze wyprowadzili pracownicy PZU Development. Jednym z nich był Aleksander D.

Wyrok w sprawie wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w grudniu 2015 roku. D. i inni oskarżeni zostali uznani winnymi „[…] tego, że w okresie od maja do lipca 2000 roku, działając jako pracownik PZU Development w Warszawie w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, działając w porozumieniu z innymi osobami doprowadził PZU S.A. w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 3 mln 124 tys. zł”.

Skazany został na dwa lata pozbawienia wolności, jednak jej wykonanie warunkowo zawieszono na okres próby wynoszący trzy lata. Obrońca D. odwołał się od wyroku i karę zmniejszono do jedenastu miesięcy pozbawienia wolności.

dam/PAP,Fronda.pl