frondaaniol
search
Blogi
Forum
Ale absurd! Sąd Najwyższy grozi wyjściem z Unii, pisze też o ,,logice stanu wojennego'' - zdjęcie
17.12.19, 12:11

Ale absurd! Sąd Najwyższy grozi wyjściem z Unii, pisze też o ,,logice stanu wojennego''

37

"Nadzwyczajna kasta" przekroczyła wszelkie granice!  "Filozofia opiniowanego przedłożenia wpisuje się w logikę, jaką kierowano się przy wprowadzaniu stanu wojennego" - brzmią uwagi Sądu Najwyższego do projektu PiS ws. ustroju sądów. 
 

W ubiegłym tgodniu posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze.

"Co znamienne, opiniowany projekt został ogłoszony na stronach Sejmu w nocy z 12 na 13 grudnia 2019 r. Nie tylko jednak data jego zgłoszenia nawiązuje do najbardziej niechlubnych kart polskiej historii. Filozofia opiniowanego przedłożenia wpisuje się bowiem w logikę, jaką kierowano się przy wprowadzaniu stanu wojennego" - zaznaczono w uwagach Sądu Najwyższego do tego projektu.

Skandalicznych porównań jest jednak dużo więcej.

"Podkreślenia wymaga, że formułowane obecnie w przestrzeni publicznej przez najwyższych przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej zarzuty dotyczące sędziów stanu wojennego, sprowadzają się do tego, że stosowali oni dekret o stanie wojennym, bez uwzględnienia jego sprzeczności z normami wyższego rzędu. W istocie do tego samego dąży projektodawca, proponując surowe kary dyscyplinarne za odmowę stosowania przepisów sprzecznych z prawem europejskim i stosowanie wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE" -  zaznaczył Sąd Najwyższy

- Ewidentnym celem projektu jest także doprowadzenie do obsadzenia urzędu I prezesa SN przez urzędującego Prezydenta RP, na wypadek, gdyby przegrał on wybory prezydenckie w 2020 r. Obsadzenie odpowiednią osobą funkcji I prezesa pozwoliłby na przejęcie, przynajmniej wizerunkowej kontroli nad Sądem Najwyższym oraz, co ważniejsze, realnej kontroli nad Trybunałem Stanu - czytamy

Kolejną niedorzecznością jest straszenie przez Sąd Najwyższy... wyjściem Polski z Unii Europejskiej...

Według Sądu Najwyższego występuje sprzeczność pomiędzy prawem polskim a unijnym, co z kolei dużym prawdopodobieństwem prowadzić będzie do wszczęcia przez instytucje Unii Europejskiej procedury o stwierdzenie uchybienia zobowiązaniom wynikającym z traktatów, a w dłuższej perspektywie – do konieczności opuszczenia Unii Europejskiej.

 

bz/niezalezna.pl

 

Komentarze (37):

retro2019.12.19 11:22
do końca kwietnia Polska będzie sie nią męczyć ! Ona już sie nauczyła kłamać od PO.
Nina2019.12.18 9:49
Żabo POniemiecka by straszyć PISem podpowiedział Tuskowi doradca Putina radził by kłamał jakie straszne rzeczy zrobi rząd PIS Polakom jak przyjmie władzę, teraz ty wchodzisz w ich buty i tak samo kłamiesz. Czy myślisz,że my Polacy się przystraszymy tym,że to unijne szambo opuścimy, to jest nasze marzenie,szkoda tylko,że nie jest to marzenie PISu i nadal chce tkwić w tym unijnym szambie.50% Polaków chce wyjść z tej lewakiej unii, bo nie do takiej UE wchodziliśmy.Jak zobaczą wasze zdradzieckie donoszenie na Polskę zachowujecie się jak tarrgowica to więcej będzie chciało wydostać się z tego szamba unijnego.
lucjanhenryk2019.12.18 3:51
"Sąd Najwyższy grozi wyjściem z Unii," To pani Gersdorf ma plan na wyjście z UE???... Kłamcie rano, w dzień i wieczorem..... ludzie coś zapamiętają.......
bobonierka2019.12.17 23:10
Dla sedziow nie ma wiekszego strachu jak wyjscie z tej cholernej unii. Polskie prawo by sie ostro za nich wzielo i nie mieli by do kogo latac. Nota bene - kto placi za te podroze do uni wrzeszczacych sedziow ? To tylko dodatkowe koszty pozostawania w unii (ktorych nikt oficjalnie nie liczy).
Gumowy Żuk2019.12.17 22:15
A dokąd ta stara wydra żydokomusza chce z UE wyjść? Do kibla? Droga wolna i zostań tam i nie wracaj, tam twoje miejsce ekskremencie.
tfuj2019.12.17 21:52
Pogięło idiotkę
podstarzały wnuk2019.12.17 21:24
Widzę, ze ze sceny politycznej zeszła prababcia Jadzia Staniszkis ze swoimi bajeczkami o żelaznym wilku a teraz dzielnie ją zastępuje babcia Małgosia. Babcie, drogie babcie, nie chcemy jeszcze spać!
JD"A2019.12.17 21:23
Wyjedzcie wy z POlski z całymi rodzinami krzyż na drogę , nic nie sprawi Polakom większej radości . Boże masz cierpliwość do takich podłych ludzi ale Polacy mają dość . Czuje odrazę i złość jak patrzę i czytam co wyprawiają , swoją Ojczyznę chcą pogrążyć w chaosie i wojnie domowej byle siedzieć na swych stołkach i dalej krzywdzić ludzi dla korzyści majątkowych jakie to podłe , bezwzględne niczym nie różnią się od tyranów siejących nienawiść i nieprawość
Ja 2019.12.17 16:46
Akurat wyjście z tego bagna unijnego coraz więcej mi się podoba. I wg sondażu, ok 50 % POLAKÓW TEŻ.
Stefan2019.12.17 16:19
I bardzo dobrze! Wziąć przykład z Wielkiej Brytanii i j...ć Unię Niemiecko-Europejską!
gregor2019.12.17 14:15
bardzo dobra decyzja geisdorf ze sadownictwo wyjdzi z UNI to nie beda sie mieli do kogo zwracac np.TSUE.a terzaz Polski Rzadzie dobierz sie do tej kasty az beda im mole z togi lecialy zgodnie z Polskim prawem i Konstytucja.
Krzysiek2019.12.17 13:45
BOLSZEWICY W AKCJI ROBIĄ JUŻ W ONUCE NIEDŁUGO ZECHCĄ SZARIATU
Marian2019.12.17 13:39
Stan Wojenny wprowadzony a dlaczego ten sad jeszcze nie w kamaszach.
WSI i PO to bandyctwo2019.12.17 13:16
To jest POkłosie zastosowania veta przez prez.Dude.To bandyckie towarzycho juz sie pakowało kiedy prezydent zastosował veto i zaprosił to sowieckie gooowno Gersdorf na rozmowy!!!Powtarzam z nimi nie ma zadnych rozmów układów ich nalezy wypalać rozrzażonym zelazem. Tylko tak !
ZERR02019.12.17 13:10
Sądy - jedyna struktura władzy pozostająca poza demokratyczną kontrola. Co do przywilejów i bezkarności (nazywanej niezawisłością) odpowiada dawnej szlachcie, choć nie pełni żadnego z obowiązków dawnej szlachty. Podobnie jak dawna szlachta buntuje się gdy usiłuje się ograniczyć jej niezasadne (i niekonstytucyjne) przywileje.
Reytan2019.12.17 12:59
Ooooooo, dobry pomysł !!! Sądy w Polsce wychodzą z UE a Polska pozostaje w UE !!!!!!!!! P.S. Naprawdę ci ludzie pokończyli studia ?!
taro2019.12.17 12:37
a dlaczego nie ma byc sprzecznosci pomiedzy prawem polskim ,a unijnym? Przeciez kraje,ktore na zachodzie przylozyly lape do powstania uni, to przez dziesieciolecia ,powoli zmieniali swoje prawa, dopasowujac do podstaw prawa unijnego,ale rowniez zabezpieczajac swoje. Poska ma swoje prawo i nie trzeba byc wariatem,by je zniczczyc, tylko po to,by przejac unijne, a po kilku latach stwierdzic, ze ukrecilismy na siebie bata i nie ma zadnej wolnej uliczki prawnej dla nas.
Polka2019.12.17 12:28
Dlaczego ta kobieta tak bardzo szkodzi Polsce i Polakom. Jakie to przykre i smutne.
Bogo2019.12.17 12:24
Panie Sakiewicz ty śpisz a ja gore, czas wyjść na ulice i pogonić tych zdrajców.
Art2019.12.17 12:23
Te wnioski SN sa oczywiste. Tu sie nie ma co obrazac. Tu trzeba sprawy nazywac po imieniu. Ten projekt ma zabezpieczyc na przyszlosc 'dowodcow PiS' przed odpowiedzialnoscia przed Trybunalem Stanu i prokuratorami. Nawet PiS sie zorientowal, ze jego rzady sie koncza.
Dariusz2019.12.17 14:05
Trudno w komentarzach podjąć merytoryczną dyskusję,ale pisanie takich bzdur może wynikać jedynie z całkowitej ignorancji.
Urszula2019.12.17 12:22
Polacy, widzieliście zeznanie majątkowe prezes sądu najwyższego Gensdorf (po polsku: Gęsia Wieś) ?! Ja Pie-rd-olę , to babsko ma tyle waluty, tyle nieruchomości, ma nawet łąkę ! No to powiedzcie mi, jak oni mają z tych ciepłych posadek zrezygnować ?! Oni walczą o to żeby było jak było jak lwy i lwice – po trupach !!! Jestem ciekawy majątku sędziego Iwulskiego, kapitana LWP i służb specjalnych ?! Może ktoś to opublikuje ?!
Art2019.12.17 12:26
I co z tego? Czego to dowodzi? Nie badz naiwna. Nie ma nic gorszego niz sedzia, czlonek rzadu czy parlamentarzysta, ktory sie zastanawia czy bedzie mial co do garnka wlozyc. Przestan byc komunistka.
Beno2019.12.17 17:26
Art - przestań być debilem, bo w Tworkach skończysz, albo jeszcze gorzej.
ela2019.12.18 8:42
Zobacz jakie ma dokonania. Jest wybitnym znawcą prawa pracy- wykłady, opinie, praca dla biznesu. To nie magister Przyłębska, która ledwo na państwówce sobie radziła. Sędziowanie w SN- przecież ona już tam kilka lat siedzi. Zdziwiłabym się gdyby nie miała kasy. Zastanawiam się np. na co kasę wydaje Kaczyński- posłam jest od początku, ma niezawieszoną emeryturę, a musiał się zapożyczać na leczenie matki. Okaże się, że w Berlinie ma wiele met z małolatami i na to mu idzie.
robaczek2019.12.17 12:22
Natychmiast po wprowadzeniu nowych ustaw w ramach reformy sądownictwa, należy sprawy Gawłowskiego, Kwiatkowskiego i Neumana przydzielić innym sędziom, którzy w krótkim czasie rozpoznają i ruszą z procesami. W ten sposób na jednym ogniu upieczemy dwie pieczenie tzn. wsadzimy przestępców tam gdzie ich miejsce i przejmiemy większość w senacie !!!
Japa2019.12.17 13:23
,Insekciku " ,Masz Polaków za idiotów. Dadzą się nabrać na to coś napisał i uwierzą żeś się nawrócił?
Stalker2019.12.17 12:21
Jak pracuje mafia przebrana w czarne togi ?! Pierwszych sędziów w sądach mona zobaczyć około południa, powitania, kawka, a potem różnie to bywa. Sprawy, które prowadzą przeciągają tak długo jak się da, by potem powiedzieć, że to reforma sądownictwa prowadzona przez PIS wydłużyła a nie skróciła czas postępowań ! Któremu z sędziów chciałoby się grzebać w aktach spraw, dowodach – a co ich to obchodzi ?! W sprawach stosunkowo prostych orzekają werdykt zaocznie (wiecie co znaczy zaocznie ?) ! Ich zasada w orzekaniu jest taka: najpierw nasi (sędzia ukradł 50 zł starszej pani – niewinny bo był roztargniony, sędzia złodziej części zamiennych do wiertarek niewinny, bo koszt tych części jest nieadekwatny w wysokości odsunięcia go od zawodu- uniewinniony, a wielu więźniom przyznano odszkodowania), potem ludzie z „przyjaznej nam” formacji politycznej (Gawłowski, Neuman, Kwiatkowski, Najsztub, Durczok – wszyscy niewinni), a na końcu przeciwnicy polityczni (Śpiewak, Kamiński, Morawiecki, Ziemkiewicz) – wszyscy winni ! Czas tych sędziów PRL-u się skończył – WON !!!
Trójoka wrona2019.12.17 13:28
Mówiłeś o przeciąganiu spraw. PiS miało cztery lata aby przyspieszyć postępowania (to było zresztą głównym argumentem za swoją "reformą" sądownictwa) i jakoś postępowania sądowe się nie skróciły.
Japa2019.12.17 18:03
Widzę ,.że ilość oczu nie świadczy o lepszym widzeniu WRONO Szanowna , Ta budowa ,,wielkości ' Kasty trwała około 70 lat .Fundamenty tej ,, budowy. " są jeszcze w totalnych , czarzastych ,itp, A i w Brukseli też. Jesteś ,,wrono " jednym z fundamentowych ,,kamyczków ' Tylko idiota mów ,,cztery lata (...) " Tu potrzebny wiek , aby w tych warunkach odbudować normalne państwo . A tak jak Ty ,,Trójoka " , twierdza tylko ci którzy wierzą w swoją nietykalność czy niepokonalność . Rezykowna wiara .
Wiesław Kaloryfer2019.12.17 16:08
Odezwał się ten, który widział jak pracują sędziowie. Ale czego sie można spodziewać od Polaka-katolika. Na słowo prawdy musi wrzucić trzy zdania łgarstw.
Japa2019.12.17 18:13
Ocho . Nasz ,,grzejniczek "się odezwał . A ja już myślałem ,że ostygnął .W kotłach pala śmieciami to i grzejnik zimny . A tu masz jednak się zerwał.. Widocznie Inowrocław jakiś ,,opał " dostał.
Seth2019.12.17 12:21
12.12.2019 Projekt ustawy o ustroju sądów powszechnych – w sejmie !!! Dziękujemy wam sędziowie rodem z PRL-u, sędziowie „nadzwaczajnej kasty” i zaufani sędzieowie PO-je-bów, że daliście nam PIS-owcom paliwo, możliwość i pewność do przeprowadzenia i zakończenia gruntownej reformy sądownictwa. Dlaczego wam dziękujemy ? Bo zdemaskowaliście sami siebie ! Bo swoimi czynami pokazaliście Polakom, że wy nie jesteście reformowalni, że wy nie chcecie służyć narodowi lecz być ponad narodem, że kwestionujecie prawo polskie i unijne interpretując go na swoją modłę, bo wy sędziowie namawiacie do łamania prawa – o zgrozo, bo sprzeciwiacie się prerogatywom Prezydenta, bo nie zgadzacie się na legalnie wybraną KRS, TK, a także Izbę Dyscyplinarną przy SN. Miarka się przebrała po tym jak trzech fioletowych ludzików z NSP oznajmiło wszem, że KRS to żaden KRS lecz NEO-KRS w mundurach PIS, a Izba Dyscyplinarna w SN – to żaden sąd ! Natomiast prezes SN oświadczyła, że sędziowie tych sądów powinni wstrzymać się od orzekania, i że jedni sędziowie mogą oceniać innych sędziów ! Innymi słowy, rozpoczęliście destabilizację państwa, anarchię i ogłosiliście ROKOSZ , na który Polska pozwolić nie może !!! Dlatego poniesiecie daleko idące konsekwencje ze zmianami ustaw o sądach, zmianami sądów powszechnych i SN, będziecie musieli składać oświadczenia o przynależności do stowarzyszeń i partii politycznych i pokazać wasze komentarze w internecie. Nie będziecie mieli prawa oceniać innych sędziów, oraz to co dla was najważniejsze, wprowadzimy wam kary pieniężne i procedurę złożenia sędziego z urzędu ! Gdybyście nie byli tacy durni i siedzieli cicho, gdybyście nie chwalili się nadzwyczajną kastą , gdybyście nie gardzili urzędem Prezydenta i jego prerogatywami, a także Sejmem, to przypuszczam, że jeszcze latami trwałoby to wasze bagno ! Jednakże, szczególnie w ostatnich tygodniach, sukcesywnie podcinaliście gałąź na której siedzieliście. Gałąź runęła w dół razem z wami i teraz będziecie rżeć jak końska du-pa do bata, bo wasz czas, sędziowie PRL-u już minął - WON !!!
PiSsing2019.12.17 13:04
Jestes tak samo PiSdniety jak twoja gruba matka i ten idiota - twoj ojciec
koko2019.12.17 13:54
Do pissing - ale zabolało , bo jak się nie ma argumentów to się znajduje inwektywy . Po prostu po Radziecku
Dariusz2019.12.17 14:00
Chapeau bas Seth.
Su2019.12.17 14:57
Piękne to było. Dzięki!:)

Najnowsze artykuły