Afera w fabryce Volvo. Pracownicy mówią NIE homoindoktrynacji! - zdjęcie
27.06.19, 16:01(fot. pixabay)

Afera w fabryce Volvo. Pracownicy mówią NIE homoindoktrynacji!

64

Wrocławska fabryka Volvo zaproponowałą utworzenie "społeczności LGBTQ+", tym samym doszło do sporu między firmą, a jej pracownikami. "Zakład pracy to nie miejsce na takie sprawy. Pracodawca powinien być zupełnie transparentny, nie powinien promować mniejszości czy większości seksualnych, religijnych czy politycznych" – skomentował sytuację Grzegorz Zachara, przewodniczący związków zawodowych Solidarność 80 w Volvo.

– Swoją seksualność, przekonania zostawiamy przed bramą; w pracy jesteśmy równi, mamy te same koszulki, nie rozmawiamy o swoich preferencjach seksualnych, politycznych, religijnych, by nie wprowadzać dodatkowych podziałów czy napięć. Po to, by nikt nie był dyskryminowany – zaznacza. 

– Jesteśmy zdania, że pracodawca nie powinien promować żadnych stowarzyszeń tego typu. Nie powinien faworyzować żadnych stowarzyszeń LGBTQ+, żadnych religii ani przekonań politycznych – dodaje Zachara.

– Dochodzą mnie głosy pracowników, że czują się dyskryminowani, ponieważ są heteroseksualni, a Volvo promuje LGBT+. My nie jesteśmy przeciwko mniejszościom. W zakładzie jesteśmy równi, to nasza osobista sprawa – mówi. 

Jak podaje Radio Wrocław, w komunikacie Volvo Polska czytamy, że „firma w żaden sposób nie weryfikuje, kto z pracowników do tej grupy przystępuje, w jakim charakterze, czy z jakich powodów”.

- Firma ma świadomość, jakich danych osobowych może żądać od pracowników i nie wymaga ani nigdy nie wymagała żadnych osobistych informacji, w szczególności tych dotyczących orientacji seksualnej – wskazano. 

bz/TVP INFO

Komentarze (64):

Kinematograf2019.06.30 10:34
Muszę zastanowić się czy kupic sobie volvo, ale chyba pójdę do innego salonu...
Max Fiend2019.06.28 14:14
Volvo nie naruszyło żadnych praw pracowniczych. Nikt nikogo do pracy w Volvo nie zmusza. Wolna droga :-)
anonim2019.06.28 17:23
JEEBNIJ SIĘ W ŁEB TUMANIE, WAM PEDAŁOM SIĘ WYDAJE ŻE MOŻECIE NAKAZAĆ RESZCIE ZDROWEGO SPOŁECZEŃSTWA AKCEPTACJĘ WASZEGO ZBOCZENIA.
anonim2019.06.28 6:58
Logo tej grupy wewnątrz volo to będzie zielony członek w różowym tyłku na czerwonym tle
abcd2019.06.27 22:36
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl"
Maria Blaszczyk2019.06.28 1:25
A niby czemu nie mają? Skąd ten idiotyzm? Jedni mają, inni nie. I kocham moje dzieci bardzo. Ale niby czemu miałabym chronić je przeciwko ideom równości? I po co im moje dzieci?
anonim2019.06.28 9:29
Tobie to te dzieci powinno się odebrać za brak opieki, narażanie na treści niestosowne do wieku, narażanie na kontakty z pedofilami.
Maria Blaszczyk2019.06.28 13:14
Za brak opieki??? Za narażanie na kontakty z kim? Niby w jaki sposób??? Serio? ale proszę, zgłaszaj, moje dane sa prawdziwe. Życzę powodzenia.
anonim2019.06.28 17:20
ODDAJ NA WYCHOWANIE GEJOM
Maria Blaszczyk2019.06.28 21:56
Ale czemu? - póki co samej (tzn. z ich ojcem) dobrze mi idzie. Mądre są, zdrowe, wyglądaja na ogół na zadowolone z życia, nie sprawiają problemów. Ani mnie ani szkołom. Nie zamierzam ich nikomu oddawac. Ale też nie jest tak, by jacyś geje do mnie przychodzili i sie tego domagali.
www2019.06.27 22:21
Co to znaczy Błaszczyk, że "musiałaś"? Ktoś Błaszczyk zmusił do pracy w pokoju z krucyfiksem? W jaki sposób Błaszczyk była zmuszana? Czy wykręcano jej ręce, zamykano siłą w pokoju, a może grożono albo szantażowano? Jeśli tak, to szczerze współczuję i mogę polecić dobrego prawnika, który bez problemu pomoże ukarać sprawców, a za bycie zmuszaną otrzyma Błaszczyk spore odszkodowanie.
Maria Blaszczyk2019.06.28 1:23
No i po co to chamstwo? Nie da się powstrzymać? Byłam zmuszona w taki sposób, że innego pokoju nie było. a nawet gdyby był -- to w nim też porozwieszano krzyże. W Volvo masz wolność wyboru - możesz należeć do tego stowarzyszenia lub nie. Ja nie miałam do wyboru pokoju bez krzyża.
www2019.06.28 9:10
No więc pytam jeszcze raz: w jaki sposób byłaś zmuszona? Jakiego rodzaju przemoc zastosowano wobec Błaszczyk, że nastąpiło "zmuszanie"? Wyjaśnię za Błaszczyk, bo na wyjaśnienie od kłamcy nie ma co liczyć. Błaszczyk spotkała ludzi, którzy wierzyli w Boga i zasygnalizowali to powieszeniem krzyża w pracy. Błaszczyk z własnej woli dołączyła do tych ludzi i zdecydowała się na przebywanie w pokoju z krzyżem. Nikt jej do tego nie zmuszał, niczego nie musiała. Gdyby musiała, już dawno wyegzekwowałaby to zmuszanie w sądzie. Niestety jako że Blaszczyk jest kłamcą, co sama kiedyś przyznała, nie może udzielić uczciwej odpowiedzi zgodnej z prawdą. Będzie łgać, że została do czegoś zmuszona, w domyśle że została zmuszona przez ludzi z krzyżem, żeby dziś nieuczciwie ludzi z krzyżem oskarżyć. Bo ludzie z krzyżem hołdują prawdzie, a Blaszczyk kłamstwu, więc Blaszczyk zwalcza ich jako swoich wrogów. I co Blaszczyk nazywa bezczelnie chamstwem? Że grzecznie zapytałem, jak Blaszczyk zmuszano? Albo że grzecznie doradziłem Blaszczyk prawnika? Ani jedno ani drugie. Blaszczyk nazywa chamstwem uczciwe pytanie, a że pytanie obnaża jej łgarstwo i idzie tym samym w pięty, to Błaszczyk płynnie przechodzi od jednego łgarstwa w drugie i tak jak kłamała, że kiedyś była ofiarą zmuszania, tak teraz kłamie, że jest ofiarą chamskiego zachowania. Ot taka retoryka kłamcy, który lubi coraz głebiej brnąć w kłamstwo, bo na powiedzenie prawdy go nie stać. Prawda wymaga wysiłku i honoru, a kłamstwo to łatwizna i stagnacja, którą Błaszczyk lubi.
Maria Blaszczyk2019.06.28 13:12
Problem w tym, że chyba wszystkie znane mi państwowej placówki mojej specjalności w mieście stołecznym Warszawa były poobwieszane krzyżami. Czyli mogłam iść na wieloletnią wojnę w sądzie, tak jak tamta nauczycielka z Krapkowic, albo robić to, do czego zostałam wyszkolona i w czym jestem dobra (skądinąd za darmo). Czyli pomagać ludziom, pomimo rozlicznych utrudnie, od wymagań NFZ po wiszący krucyfik. W tym znaczeniu użyłam słowa musiałam - alternatywą było niepracowanie w ogóle - by pracować - musiałam się godzić na przemoc symboliczną znad czajnika. A chamstwem jest zastosowana przez Ciebie forma zwracania się do mnie. I tylko brniesz w nie dalej.
anonim2019.06.28 16:31
Epatujesz prymitywnym chamstwem, a masz pretensje jak przywołują cię do porządku.
Zbigniew2019.06.28 18:16
Pani Mario, pisze pani, że jest terapeutką - hmm. Wie pani, to Bóg jest jedynym lekarzem. Znów się pani zdenerwuje, ale - proszę pomyśleć - może po prostu pani czegoś nie rozumie, może warto się nad tym zastanowić? Zapewniam panią, że warto. Niech pani sięgnie po Pismo Święte i czyta. Niech pani pomodli się do do Pana Boga w imieniu pana Jezusa Chrystusa i poprosi o dar zrozumienia Pisma. Szczerze panią zachęcam, nie ma w tym, co piszę krzty złośliwości. Kłaniam się.
Maria Blaszczyk2019.06.28 21:51
Nie jestem terapeutka. Tylko psycholożką. A po Pismo Święte sięgam regularnie, naprawdę, nad wyraz pouczająca lektura. nie ma lepszego lekarstwa na religijność. Więc bynajmniej nie podejrzewam pana o złośliwość i zupełnie się nie denerwuję. Denerwuje mnie wyłącznie nienawiść do innych ludzi - a nigdy czyjeś przekonania religijne, bo nikt swoich wierzeń nie wybiera. Ale nie mogę się modlić do bytu, którego istnienie uważam za skrajnie mało prawdopodobne (co do Chrystusa - podejrzewam, że mógł istnieć, jego myśl jest interesująca i dość progresywna jak na czas, w którym przyszło mu żyć, jest to postać budząca moją szczerą sympatię - ale potem przyszedł Paweł z Tarsu i niestety wszystko zepsuł).
Maria Blaszczyk2019.06.27 22:13
Zastanówmy się... Czyli drukarz ma prawo kazać spadać klientowi, bo mu sie nie podoba jego zamówienie, czy tak? A pracodawca nie ma prawa przeprowadzać inicjatyw, które są dla niego ważne??? No więc ja musiałam pracować w pokoju z krucyfiksem. Nikt mnie nie pyta o zdanie w tej sprawie. I to w zakładzie pracy, gdzie był i ksiądz i kaplica, i każdy mógł swe duchowe potrzeby spełniać, nie epatując rażącymi uczucia innych wizerunkami trupów na narzędziu tortur. Do rzeczonej "społeczności LGBTQ+" w Volvo nikt nie ma obowiązku należeć. Mnie w państwowej placówce, utrzymywanej z pieniędzy wszystkich obywateli, również obywateli LGBTQ+, nikt nie pytał, jak mnie się pracuje pod krucyfiksem - a co gorsza, nikt nie pytał moich pacjentów, jak im się zdrowieje pod tym znakiem. A były wśród nich osoby LGBTQ+, z nienawiści do których kościół katolicki w Polsce czyni sobie paliwo. Pewnie nie było im za fajnie.
abcd2019.06.27 22:43
Odmową nikogo nie dyskryminujesz tak samo, jak nikogo nie dyskryminuje koszerny sklep. Podobnie jak nikogo nie dyskryminuje koszerna restauracja. Dla jasności możesz w swojej firmie powiesić krzyż.
Maria Blaszczyk2019.06.28 21:53
Ja ie mówię o firmie. Tylko o publicznym szpitalu, za pieniadze ludzi niezależnie od religii i dla wszystkich obywateli niby po równo.
Waarnemer2019.06.27 23:41
A czy zastanowiła się Pani choć przez chwilę nad znaczeniem teologicznym tego, jak Pani to obrzydliwie ujęła "rażącego uczucia innych wizerunku trupa na narzędziu tortur"? Samo to określenie obraża moje uczucia religijne, ale rozumiem, że jest to element tej słynnej lewackiej tolerancji. Kościół nie wyraża i nigdy nie wyrażał żadnej nienawiści do osób ze zboczeniami, wprost przeciwnie, z pełnym szacunkiem dla nich jako osób, choć z potępieniem ich niegodnych czynów, zawsze nawoływał do nawrócenia i porzucenia drogi życia w grzechu i przestrzegał przed konsekwencjami takiego stylu życia. Istnieją setki świadectw wyjścia ludzi z orientacji homoseksualnej, tak więc można, trzeba tylko chcieć. A skoro Pani zdaniem pracodawca ma prawo przeprowadzać inicjatywy, które są dla niego ważne, to może także odmówić przeprowadzania inicjatyw które są dla niego naganne. Tak więc drukarz prowadzący swoją działalność (będący swoim pracodawcą) mógł nie przyjąć zlecenia. Poza tym nie ma przymusu przyjmowania zleceń. Naprawdę widzę, że z Panią jest bardzo, bardzo źle...
Maria Blaszczyk2019.06.28 1:20
Słucham???? Nigdy nie wyrażał czego ten kościół??? To ja chyba nie wiem, czym jest nienawiść. Inkwizycja była upoważniona do ścigania homoseksualizmu (karą był stos). W późniejszych czasach, wiele kodeksów świeckich, pod wpływem presji kościoła, utrzymało kary za homoseksualizm A ten tutaj, zupełnie współczesny nam ksiądz chciałby powrotu do takich praktyk. https://www.youtube.com/watch?v=jBr5n0W4h1A Trudno też sobie wyobrazić nieporzucenie czegokolwiek, gdy czlowieka usmażono. Porzucenie dotychczasowego stylu życia staje się naonczas jedyną możliwością. A co może obrażać uczucia w opisie "dzieła sztuki", które wisiało nad czajnikiem w miejscu, gdzie pracowałam? Co ma to wspólnego z tolerancją lub jej brakiem? Opisałam słowami, co widziałam - czy w którymś miejscu skłamałam? Ja nie zwalczam katolików - tylko nie podoba mi się zmuszanie mnie do pracy pod ich nienawistnymi symbolami - do tego w sytuacji, gdy ich religia bywa jedną z przyczyn problemów moich pacjentów. A na właśnie tę konsekwencję decyzji nibytrybunału konstytucyjnego zwróciłam uwagę. Tu się zupełnie zgadzamy.
anonim2019.06.28 16:38
Jesteś praktykującą satanistką, że krzyż tak na ciebie działa? Polecam egzorcyzmy.
Maria Blaszczyk2019.06.28 22:48
Jak na mnie działa???
anonim2019.06.28 9:34
Twoje obrażliwe wypowiedzi o symbolu religijnym, to dno moralne. Jaki z ciebie człowiek, terapeuta, jaka matka? Brak szacunku do wszystkiego co dla innych jest święte, ot lewacka debilka.
Maria Blaszczyk2019.06.28 13:05
Obraźliwe? Opis może obrażać? Ciekawe...
anonim2019.06.28 16:35
Trzeba być ograniczoną osobą,żeby wypisywać tak jak ty brednie.
Toni2019.06.28 12:25
Biedna lejba to się zwolnij i pracuj w burdelu będzie to co lubisz.
xxx2019.06.27 21:24
Gratuluję wszystkim posiadaczom Volvo...
Maria Blaszczyk2019.06.27 21:56
A dziękujemy.
anonim2019.06.28 9:39
Podobno kłamczucho nie jeżdzisz samochodem, ze względu na ekologię. Klimat się przez ciebie stara raszplo ociepla.
Maria Blaszczyk2019.06.28 13:18
Czasem jeżdżę - na wakację i teściową nim wożę. Nie jeżdżę po zakupy, nie odwoże nim dzieci na treningi ani do szkoły, mój mąż nie jeździ nim do pracy, itd. Mam niepełnosprawną teściową, która nie jest w stanie przemieszczać się w inny sposób. A trzeba ją zawieżć a to do lekarza, a to do rehabilitantki, a to w odwiedziny do rodziny. Powodem nie jest tylko ekologia zresztą - ale także zdrowie i kondycja.
anonim2019.06.28 16:27
Serio??? A jednak przyczyniasz się do globalnego ocieplenia, jeżdzisz samochodem, twoja liczna rodzina produkuje śmieci( po jakie licho narodziłaś tyle dzieci, przecież mogłaś dokonać aborcji). A czy pomyślałaś jak godnie i humanitarnie pomóc teściowej rozstać z tym światem, w Holandii istnieje przecież eutanazja? Tak więc ty i twoja ponadnormatywna rodzina, to szkodniki żerujące na planecie ziemia. Pomyśl, co ty możesz zrobić dla planety?
Maria Blaszczyk2019.06.28 22:05
Mogłam też nie zajść w ciążę. Ale w tamtym czasie nie było jeszcze świadomości, jak nieuchronna jest ta katastrofa. A miałabym dać umrzeć teściowej z braku opieki, cierpieć ból (ona ma dwa kręgo po kompresyjnym pęknięciu, niesłychanie cierpi bez regularnej rehabilitacji) i uwięzić ją w domu? Czy jednak jeśli ktoś nie może się przemieszczać w inny sposób, to samochód może byc dobrym rozwiązaniem? Hmmm. Ciekawe zagadnienie, co? A eutanazja jest dla chcących, do tego cierpiących na nieuleczalną chorobę związaną z nieznośnym i nieuśmieżalnym cierpieniem. Póki co, moja teściowa czerpie z życia przyjemność i satysfakcję, mimo coraz większych ograniczeń, a także dzięki temu, że wożę ją do lekarzy i fizjoterapeutki (a także, bywa, na obiad do restauracji albo przredstawienie teatralne). Co mogę zrobić dla planety? No cóż, staram się nie szkodzić bardziej, niż to konieczne. Używam samochodu, gdy jest to niezbędne. Jem rośliny, zamiast produktów odzwierzęcych. Redukuję konsumpcję tak bardzo, jak potrafię, Ograniczam produkcję odpadów. Oszczędzam energię, wodę, żywność. Itd. I tak, przyczyniam sie do globalnego ocieplenia. Ale staram się to robić w jak najmniejszym stopniu. Jakby wszyscy tak robili - katastrofę dałoby sie w znacznej mierze złagodzić.
stahu2019.06.28 9:26
księża biskupi powinni ... kupić czy sprzedać?
abcd2019.06.27 18:06
Homoseksualizm jest zupełnie inny niż heteroseksualizm. Heteroseksualizm opisuje sposób w jaki wszystkie istoty ludzkie są zaprojektowane – do funkcjonowania jako kompatybilni partnerzy przeciwnych płci. Homoseksualizm mógłby być uważany za równoważny jedynie wtedy, gdyby był umocowany w podobnym fizjologicznym projekcie. Nawet gdy osoba angażuje się w czyny homoseksualne, to w niezmienny i właściwy sobie sposób pozostaje ona osobą heteroseksualną, bowiem nadal może płodzić lub rodzić dzieci w zgodzie z tym pierwotnym projektem. Orientacja seksualna jest tylko modelem teoretycznym, który pozwala udawać, że seksualność jest subiektywnym stanem umysłu, a nie obiektywną rzeczywistością fizyczną. Dlatego małżeństwo jest zamknięte i niedostępne dla homoseksualistów. Jest to instytucja przeznaczona do ochrony i wzmacniania rodziny, która jest podstawowym elementem prokreacyjnego i heteroseksualnego projektu, w którym wszyscy uczestniczymy. (Scott Lively, Redeeming the Rainbow)
Katarzyna2019.07.13 0:16
Model jest teoretyczny z definicji, więc określenie 'model teoretyczny' jest semantyczną tautologią. Można zaś powiedzieć, że oriantacja seksualna jest modelem pojęciowym, ale takim samym modelem jest dobro, zło czy Bóg.
polak2019.06.27 17:28
I ani słowa na Frondzie o tęczowych flagach LGBT powiewających na budynkach ambasad USA?
Hi, hi ..2019.06.27 17:02
Cogito ergo sum - Es mundus excrementi. Ty o tym bardzo dobrze wiesz, jesteś jednym z nich w kakałko lecony.
z Bródna2019.06.27 17:00
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim" geju. W jakim miescie jesteś "polski" geju? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? GDZIE JEST "WIOSNA" I JEJ NACZELNA SUKA ??? GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ ???
stahu2019.06.28 9:19
goń sowiecką suke
zdziwiona2019.06.28 13:03
tak ładnie mama uczyła mówić? Człowiekowi od razu miło na sercu, jak poczyta takie uprzejme i grzeczne komentarze.
anonim2019.06.27 16:54
Brawo!
Geneza Epidemii HIV2019.06.27 16:48
Jeszcze hetero będą płacić daniny na homoseksualistów.
denaturat artystyczny2019.06.27 16:45
Kiedy drukarz w prywatnej firmie nie chciał drukować treści homoseksualnych to sąd go skazał a kiedy w firmach prześladuje się ludzie za brak akceptacji homoseksualizmu, to dla towarzyszy homoseksualistów wszystko jest ok.
Konfederata2019.06.27 16:43
Komedia, pedały się rozpychają ile wlezie. Oczywiście że nie ma tam miejsca na takie rzeczy ale nie ma również na związki zawodowe a one jednak są, choć i związki i pedałów należałoby z zakładu pracy wypędzić pałami. Inaczej jednak by frondziarze gadali, jesli padłaby propozycja stworzenia etatu dla księdza kapelana:)
edi2019.06.27 16:42
KOMUNIZM - W POLSCE JEST NIELEGALNY, NAZIZM W POLSCE JEST NIELEGALNY DLACZEGO LGBT (GENDER) - JAKO IDEOLOGIA NEOMARKSISTOWSKA - JEST LEGALNA ?????????????? powinna być ZWALCZANA Z URZĘDU TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
Maria Blaszczyk2019.06.27 20:03
Komunizm jest nielegalny? A kto Ci takich głupot nagadał? Jest legalny, istnieje całkiem legalna Komunistyczna Partia Polski... LGBT z kolei to ludzie, nie ideologia. O ile mi wiadomo - żaden człowiek nie jest nielegalny. Gender to płeć kulturowa - chciałbyś z urzędu zwalczać płcie kulturowe? Tzn. co - mnie się nie będzie wolno malować, czy Ty będziesz miał obowiązek to robić? A teraz bądź tak dobry i opowiedz, jakim to wrogiem ludzkości, Polski, rodziny i polskiej Konstytucji była Maria Konopnicka, Ewa Hołuszko czy Jerzy Waldorff?
Waarnemer2019.06.27 23:30
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej: Art. 13. Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa. ------- LGBT to ruch społeczny chorych ludzi posługujący się ideologią neomarksistowską.
Maria Blaszczyk2019.06.28 0:26
No właśnie!!! "Do totalitarnych metod". Czyli wolno być zwolennikiem sprawiedliwości społecznej. Wolno nawet byc przeciwnikiem własności prywatnej czy uspołecznienia środków produkcji. Nie wolno być zwolennikiem łagrów czy cenzury prasy. Nie wiem, czego tu nie rozumiesz. A LGBT to nie zaden ruch - to ludzie nieheteronormatywni, w najprzeróżniejszych wariantach. Rzeczywiście, niektórzy z nich tworzą jakieś ruchy lub do nich należą. Ale po pierwsze - mniejszość, po drugie - są to różne ruch,y, w tym np. chrześcijańskie, takie jak "Wiara i Tęcza" czy muzułmańskie "MASGD", które doprawdy trudno oskarżać o neomarksizm. Albo też w ogóle niezwiązane z poglądami politycznymi czy na kwestie społeczne, jak GLAAD (społeczność sportowców LGBT).
Toni2019.06.28 12:23
Idź głupia lejbo na interię lub onet.
Maria Blaszczyk2019.06.28 13:21
Ale dlaczego głupia i niby na jeakiej podstawie czujesz się uprawniony do chamskiego rozkazywania mi. Stwierdzenie oczywistego faktu (popartego niepodważalnym dowodem w postaci istnienia Komunistycznej Partii Polski) nie jest chyba niczym niewłaściwym? Niewłaściwe jest raczej wypisywanie łgarstw w internecie, np. o tym, że komunizm w Polsce jest nielegalny.
anonim2019.06.28 16:04
lecz się
Maria Blaszczyk2019.06.28 16:07
Na co konkretnie? Na brak ttolerancji dla łgarstw wypisywanych w internecie?
anonim2019.06.28 16:10
sama wypisujesz łgarstwa
Maria Blaszczyk2019.06.28 21:46
Jakie na przykład?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 16:37
To pracodawca ustala co promuje w swojej prywatnej firmie, a nie związek zawodowy. Jak się nie podoba to wolna droga nikt na siłe w pracy nie trzyma.
Toja2019.06.27 20:21
Przyjedz tylko z tej swojej Moskwy to porozmawiamy. Kryptofaszysto.
Cogito ergo sum2019.06.27 16:34
Jednym z elementów tęczowej bolszewi jest stworzenie sieci pracodawców życzliwych tęczowej rewolucji. W Norwegii można zobaczyć czasem tęczowe flagi przed sklepami lub lokalami gastronomicznymi. Takie sieci mogą być preferowane w zamówieniach publicznych. Tego próbował komisar Trzaskowski w Warszawie. Jest to oczywiście wbrew Konstytucji.
ardo2019.06.27 18:00
Dla bolszewików nie ma czegoś takiego jak konstytucja. Liczy się władza proletariatu.
Zofia2019.06.27 16:28
Brawo!!!
Cogito ergo sum2019.06.27 16:25
BOJĄ SIĘ KATOLE, BO ZARAZ BY WYSZŁO, ŻE NAJCHĘTNIEJ CHŁOP Z CHŁOPEM TO W ŚRODOWISKACH ULTRARELIGIJNYCH.
Andrzej 2019.06.28 18:06
jesteś idiotą bez obrazy idiotów, ale niestety na to nie ,ma lekarstwa.
Antosia2019.07.13 0:06
Nie stawianie spacji przed przecinkiem zamiast po też nie ma lekarstw.