Zarzuty korupcyjne wobec b. ministra transportu Sławomira Nowaka należy traktować poważnie” – podkreślał poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski.

W rozmowie na antenie TVP Info rozmawiano dziś o aferze związanej z byłym ministrem transportu w rządzie PO Sławomirem Nowakiem. W rozmowie na antenie TVP Info sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński wydaje się całą rzecz bagatelizować. Stwierdził, że czeka na orzeczenie sądu i dodał:

Nie mam żadnego zaufania do tego, co robi CBA rządzone przez polityków PiS, więc spokojnie będę czekał na wyrok sądu w tej sprawie”.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski wskazuje z kolei, że sprawa musi być traktowana poważne i dodał:

Wychodzą kompromitujące fakty takie, które nawet ich sądy [...] muszą przyznać, że dochodziło do przestępstw i są stawiane zarzuty”.

Dalej stwierdził:

Myślę, że ten popłoch w szeregach PO wynika z tego, że oni wiedzę, że to będzie zataczać szersze kręgi i jeszcze paru kolegów będzie jeszcze w to zamieszanych”.

Z kolei wiceszef resortu aktywów państwowych Artur Soboń podkreślił, że PO za czasów Tuska czuła się „właścicielem Polski”, który może tworzyć system abonamentowy:

[…] który każe opłacać się, tym którzy sprawują w ramach tego systemu funkcje. To jest patologia w najczystszej postaci”.

dam/TVP Info,PAP