Adoracja w intencji zamordowanych koptyjskich chrześcijan - zdjęcie
17.02.15, 09:57Adoracja w intencji zamordowanych koptyjskich chrześcijan (fot. archiwum)

Adoracja w intencji zamordowanych koptyjskich chrześcijan

4

Kilka dni temu ekstremiści z Libii, którzy deklarują związki z Państwem Islamskim, opublikowali zdjęcia porwanych przez siebie 21 chrześcijan. Chodzi o Koptów z Egiptu, którzy trafili w ich ręce na przełomie 2014 i 2015 roku. Muzułmanie pokazywali, jak upokarzają chrześcijan i ich mordują. Według niektórych źródeł wszystkim tym ludziom obcięto głowy.

Świat gromadzi się w marszach solidaryzując się z ofiarami terroryzmu. Nikt nie chce pamiętać o 21 brutalnie zamordowanych koptyjskich chrześcijanach. W sposób szczególny pragniemy się zebrać w obliczu Chrystusa pamiętając o 21 jeden chrześcijanach i wielu innych pozbawionych życia ze względu na wiarę w Jezusa. To jest nasz marsz solidarności z prześladowanymi. Pragniemy także modlić się za prześladowców, za morderców... Jeśli jest ci bliski los tych chrześcijan, przyjdź i razem z nami bądź z Chrystusem w tej szczególnej godzinie solidarności z ofiarami i prześladowanymi chrześcijanami... Wylejmy nasze łzy przed PANEM...

W najbliższą niedzielę 22 lutego od 19:00 do 20:00 w parafii NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia (ul. Pana Tadeusza 16A 10-416 Olsztyn) odbędzie się adoracja w milczeniu w intencji prześladowców oraz prześladowanych i zamordowanych koptyjskich chrześcijan. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć, klikając TUTAJ. Jeśli osobiście nie możesz wziąć udziału w adoracji, pamiętaj o zamordowanych w swoich modlitwach w niedzielę o godz. 19.

MaR

Komentarze (4):

anonim2015.02.17 10:23
Trwa w kościołach adoracja Najświętszego Sakramentu. Za braci w wierze, w Syrii, Iraku, w innych krajach, i tych ostatnio spektakularnie zamordowanych, możemy się modlić już dziś.
anonim2015.02.17 10:32
kurcze... czy to prawda, co pisze nieformalny rzecznik prasowy "tradsów" - Dextimus? że nawet śmierć za Jezusa, jeśli miało się pecha urodzić w niewłaściwym odłamie chrześcijaństwa, nie ma znaczenia? patrz: http://breviarium.blogspot.com/2015/02/franciszek-krew-naszych.html bo jeśli tak, to nie ma sensu umierać za Boga tradsów... nawet, jeśli ci Koptowie, za życia trwali w błędzie, to podobno było coś takiego, jak "chrzest z krwi", który - jak to chrzest - gładzi wszystkie grzechy... czy może temu Dextimusowi chodziło tylko o to, żeby czymkolwiek i jakkolwiek - nawet śmiercią Męczenników dowalić obecnemu Papieżowi???
anonim2015.02.17 15:27
@naos Czy Ty musisz być cynikiem nawet w obliczu takiej tragedii? Żebyś się nie doigrał...
anonim2015.02.17 18:31
@Chordad Jak już pisałem pod innym artykułem na ten temat wg. Nauki Kościoła nie jest to prawdą. Kongregacja Nauki Wiary "Deklaracja Dominus Iesus" 20...Przede wszystkim należy stanowczo wierzyć w to, że «pielgrzymujący Kościół konieczny jest do zbawienia. Chrystus bowiem jest jedynym pośrednikiem i drogą zbawienia, On, co staje się dla nas obecny w Ciele swoim, którym jest Kościół; On to właśnie, podkreślając wyraźnie konieczność wiary i chrztu (por. Mk 16, 16; J 3, 5), potwierdził równocześnie konieczność Kościoła, do którego ludzie dostają się przez chrzest jak przez bramę»... ...Dla tych, którzy nie są w sposób formalny i widzialny członkami Kościoła, «Chrystusowe zbawienie dostępne jest mocą łaski, która, choć ma tajemniczy związek z Kościołem, nie wprowadza ich do niego formalnie, ale oświeca ich w sposób odpowiedni do ich sytuacji wewnętrznej i środowiskowej. Łaska ta pochodzi od Chrystusa, jest owocem Jego ofiary i zostaje udzielana przez Ducha Świętego»... http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/dominus_iesus.html# Proponuję mniej "Brevarium" z ich wyrwanymi z kontekstu cytatami z dokumentów KK.