ABW zatrzymało Palestyńczyka w Olsztynie. ,,Stwarzał zagrożenie terrorystyczne’’ - zdjęcie
17.06.21, 12:13Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

ABW zatrzymało Palestyńczyka w Olsztynie. ,,Stwarzał zagrożenie terrorystyczne’’

4

Wspólne działania Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozwoliły na zatrzymanie na terenie Olsztyna Palestyńczyka, którego dalszy pobyt w RP stwarza realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym. Zatrzymany przebywa obecnie w ośrodku Straży Granicznej, gdzie oczekuje na wydalenie z Polski.

Straż Graniczna, działając na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrzymała w dniu 24 maja 2021 r. mężczyznę pochodzącego z Autonomii Palestyńskiej. Materiały zgromadzone w tej sprawie wskazują, że Palestyńczyk utrzymuje relacje z członkiem organizacji terrorystycznej, jest silnie zradykalizowany religijnie i nie stosuje się do zasad współżycia społecznego.

Ustalono, że w przeszłości radykalna postawa o podłożu religijnym powodowała frustrację mężczyzny, która przełożyła się na podejmowanie działań agresywnych wobec innych osób. Zatrzymany wykazuje skłonność do przemocy i ma niestabilną osobowość.

Materiały ABW dowodzą również, że mężczyzna posiada wiedzę z zakresu chemii, technologii i obsługi broni palnej. W ocenie Agencji pobyt Palestyńczyka w Polsce stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP.

Zgodnie z decyzją sądu Palestyńczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, gdzie czeka na wydalenie z Polski.

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych


Komentarze (4):

katolik2021.06.17 14:52
Nie ma szczepionki na katar i nie będzie, nie ma odporności populacyjnej na katar i nie będzie. Polacy dali się oszukać, biorąc chemię genetyczną, jak Naród bez przyszłości, realizowany jest plan ludobójstwa, holocaustu, eksterminacji Narodu. Wszystko od początku co powiedzieli , mówią i co powiedzą naziści SSPIS i pseudoznachorzy z rady było, jest i będzie kłamstwem, aby robić panikę i zastraszać społeczeństwo, PINKAS powiedział-- ze szczepionkami nie będzie problemu, wywołamy taki strach, ze będą chciec szczepionki. Pseudoszczepionki będa powodować wiele chorób i śmierc. Wszystko nadaje się do prokuratury, jest złamaniem Konstytucji, praw człowieka i obywatela
Po11...2021.06.17 14:27
Po naszemu go, tj. po izraelsku; zastrzelony przy próbie zamachu!
rychu2021.06.17 13:22
Chyba moski go zatrzymały
NEOS com pl2021.06.17 14:05
... no jak nie ...???? zagrazal pejsato amerykanom szabrownictwa 2.0 ... rudy tytanu .... do ktorego majo prawo w polin ... bo gojhe sa spokojne i POPOzwalaja na wszystko jak lemingi .... https://www.youtube.com/watch?v=cRWMZLN0LMQ&t=16s