Absurdy poprawności politycznej. Lubecka nie dostanie Grand Press - zdjęcie
04.12.20, 18:37Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)

Absurdy poprawności politycznej. Lubecka nie dostanie Grand Press

8

Dziennikarzowi „Gazety Wyborczej” Stanisławowi Skarżyńskiemu nie spodobało się, że dziennikarka Radia ZET Beata Lubecka została nominowana do Grand Press za wywiad z Michałem Szutowiczem ps. „Margot”. W ocenie Skarżyńskiego był to wywiad homofobiczny. Machina poprawności politycznej szybko ruszyła. Z konkursu wycofano kategorię, w której została nominowana red. Lubecka.

Po tym, jak Beata Lubecka została nominowana do nagrody Grand Press za wywiad z Michałem Szutowiczem, swój sprzeciw wyraził dziennikarz „Gazety Wyborczej” Stanisław Skarżyński.

- „Ten wywiad Beaty Lubeckiej, jeśli na coś zasługiwał, to na nominację do nagrody za antydziennikarstwo albo tytuł tępej dulszczyzny roku. W normalnym kraju za coś takiego Lubecka wyleciałaby z hukiem z pracy, a nie dostała nominację” – napisał na Twitterze publicysta.

Chociaż regulamin nie pozwala na wycofanie żadnej kandydatury przez jury, organizatorzy szybko znaleźli sposób, aby uczynić zadość swojej politycznej poprawności. Najzwyczajniej usunęli kategorię, w której dziennikarka Radia ZET została nominowana.

- „W tej sytuacji jako organizator konkursu podjąłem decyzję o rezygnacji w tym roku z wręczenia nagród w kategorii Wywiad” – poinformował Andrzej Skworz na portalu press.pl.

kak/press.pl, wPolityce.pl

Komentarze (8):

york2020.12.5 8:11
psy sie gryza dosypac im kosci.
Anonim2020.12.5 6:21
Polacy ! no to teraz macie namiastkę tego co będzie Was czekało jak lewica kiedyś wgra wybory . Bedzie tak wielki terror polityczny ( zwany poprawnością )i zamordyzm ,że Stalinizm to przy nich będzie niczym.
man.of.Stagira2020.12.4 19:06
SAMOWOLA oraz UZNANIOWOŚĆ - typowe cechy systemów socjalizmu realnego. Tutaj nie ma mowy o jakiejś 'p o p r a w n o ś c i'. Poprawność zakładałaby istnienie standardu, racjonalnej miary, w z o r c a do którego należy się odnieść. Tutaj mamy samowolkę. Nie dorabiajcie racjonalności do nonsensowności. Tyle.
Rychu2020.12.4 19:04
Skarżyński - kto eto?
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 19:02
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
Stańczyk2020.12.4 18:59
Rewolta pożera swój własny ogon.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.12.4 18:56
Słuszna decyzja, a teraz czekamy na przeprosiny Lubeckiej
man.of.Stagira2020.12.4 18:49
SAMOWOLA oraz UZNANIOWOŚĆ - typowe cechy systemów socjalizmu realnego. Tutaj nie ma mowy o jakiejś 'p o p r a w n o ś c i'. Poprawność zakładałaby istnienie standardu, racjonalnej miary, w z o r c a do którego należy się odnieść. Tutaj mamy samowolkę. Nie dorabiajcie racjonalności do nonsensowności. Tyle.