Abp Stanisław Gądecki: Bóg przybywa, by pokazać nam drogę do prawdziwego szczęścia - zdjęcie
24.12.19, 08:15Screenshot Youtube - episkopat news

Abp Stanisław Gądecki: Bóg przybywa, by pokazać nam drogę do prawdziwego szczęścia

8

Święta Noc Bożego Narodzenia pozwala nam każdego roku na nowo odkrywać bliskość Boga. Stwórca, który każdego z nas powołał do istnienia nie przestaje się nami wciąż żywo interesować – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji Bożego Narodzenia. Wszystkim rodakom w kraju i za granicą życzył radości, jaką daje bliskość Boga.

Metropolita Poznański zaznaczył: „Przez wieki Bóg przemawiał przez usta proroków i pozostawiał w ludzkiej historii liczne znaki swojej miłującej obecności. W betlejemskim żłobie ofiarował nam jednak Dar wyjątkowy: Jego święta obecność stała się widzialna w ludzkiej postaci. Każdy, kto z wiarą spogląda na Dziecię Jezus, dostrzega w Nim prawdziwego Emmanuela – Boga z nami”. Dodał też, że Bóg nie przychodzi po to, by nas ograniczać, czy narzucać obce naszemu sercu prawa. „On przybywa, by pokazać nam drogę, która prowadzi do prawdziwego szczęścia. I nawet gdy na tej drodze pojawia się Krzyż, On nigdy nie pozostawia nas w samotności” – powiedział Przewodniczący Episkopatu.

Abp Stanisław Gądecki podkreślił też, że Boże Narodzenie łączy wszystkich Polaków w kraju i za granicą. „W tych pięknych Bożonarodzeniowych chwilach, życzę Wam, byście wśród nawału codziennych obowiązków, odkrywali tę cichą i delikatną, a równocześnie pełną miłości i mocy obecność Boga. Nowonarodzonego Chrystusa możemy przecież spotykać każdego dnia w sakramentach i na modlitwie. Niech takich głębokich spotkań będzie w Waszym życiu wiele i niech rozświetlają one blaskiem z nieba wszystkie trudy codzienności – podkreślił metropolita poznański.

Na zakończenie Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski powiedział: „Życzę też wiele pogody ducha. Jako uczniowie Jezusa mamy płynącą z wiary pewność, że chociaż nie wszystko w życiu układa się zawsze po naszej myśli, to jednak Bóg trzyma nas zawsze w swoich rękach. Życzę wreszcie umacniającego rodzinną miłość świętowania, jak również zdrowia duszy i ciała oraz wszelkiej doczesnej pomyślności. Na nadchodzący Nowy Rok 2020 z serca Wszystkim błogosławię”.

Episkopat.pl

Komentarze (8):

zbg.2019.12.25 10:47
Bóg nie może przybywać ani odchodzić bo Bóg jest wszędzie,w każdym miejscu,wszystko widzi iwszystko słyszy.Tak uczył mnie ksiądz na religii w 1950 roku.
andrzejhahn32019.12.24 14:46
gadecki.........sram na ciebie gnoju kocielny
andrzejhahn32019.12.24 14:45
gadecki ty nierobie i pasozycie spoleczny o jakim ty pitolisz bogu szmaciarzu koscielny.........w historii ludzkosci bylo ich tysiace i to jeszcze zanim wynaleziono taki kiczowaty idiotyzm jak katolicyzm
Zygmunt.2019.12.24 12:34
Gądecki ty nierobie w bogato zdobionej sukience, mieszkający w Pałacu, co tylko Mercedesem się poruszasz szybko zapier-dalaj do Holandii tam Eutanazia jest legalna. Będzie jednego zboka mniej !
Gnostyk2019.12.24 10:49
Tylko Gnoza zbawia!
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.24 8:33
co roku przybywa i przybyć nie może...
orPoG2019.12.24 9:03
Jak otworzysz Mu serce to przybędzie, zapewniam.
Awruk2019.12.24 10:13
W myślach chyba.