Abp Marek Jędraszewski: Nie możemy ulec nowemu kłamstwu - zdjęcie
03.08.19, 12:15

Abp Marek Jędraszewski: Nie możemy ulec nowemu kłamstwu

68

- Nie możemy ulec kolejnemu kłamstwu co do Boga i człowieka. Kłamstwu, które chce nas znowu poddać w niewolę. Najświętsza Maryja Panna i św. Józef swoją postawą w pełni czasów pokazali nam co znaczy być wolnym poprzez swoje wsłuchiwanie się w Boży głos, podjęcie tego czego Bóg od nich oczekiwał – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas uroczystej Mszy św. z okazji 100-lecia parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Lubomierzu.

Na początku Eucharystii proboszcz, o. Piotr Głód przypomniał krótko historię parafii, która została erygowana w 1919 roku. – Przeżywamy stulecie istnienia naszej parafii. Przeżywamy ten jubileusz w myśl słów św. Pawła „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście” – powiedział i w imieniu wszystkich zebranych powitał arcybiskupa oraz wyraził swą radość z jego obecności. Poprosił także o przewodniczenie Mszy św. i wygłoszenie Słowa Bożego.

W homilii arcybiskup nawiązał do słów św. Pawła, który powiedział, że gdy nadeszła pełnia czasów, ludzie zostali uwolnieni z niewoli „żywiołów tego świata”, by cieszyć wolnością dzieci Bożych i pełnią Jego dziedzictwa. Od tej pory człowiek może wołać do Stwórcy „Abba, Ojcze!”. Ten przełom dokonał się dzięki temu, że Jezus przyszedł na świat, rodząc się z łona Najświętszej Dziewicy. Podczas zwiastowania archanioł odkrył przed Maryją kim będzie dziecko, które narodzi, a ona w wolności podjęła decyzję i zgodziła się pełnić wolę Boga. Św. Józef będący w rozterce usłyszał we śnie Boże objawienie. Anioł Pański powiedział mu, że Syn Maryi jest poczęty z Ducha Świętego i zbawi swój lud.

– Te dwa orędzia skierowane do Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa mówią o Chrystusie, Bożym Synu. Anioł Gabriel mówił do Maryi: „będzie panował i jego panowaniu nie będzie końca”. Ten sam anioł mówi do św. Józefa „zbawi swój lud od grzechów”. Wolność jaką przynosi nam Pan Jezus to wolność od grzechów, która sprawia, że upada zapis starodawnej winy i możemy naprawdę być dziećmi Bożymi, mówić do Boga Abba Ojcze! – powiedział metropolita. Szczególna wolność dzieci Bożych polega na tym, że Jezus panuje nad nimi poprzez swe słowo, miłość objawioną na Golgocie i zwycięstwo nad grzechem. Człowiek powinien odpowiedzieć swoją miłością na miłość Chrystusa.

Arcybiskup przywołał postać św. Franciszka, który płakał nad tym, że „Miłość nie jest kochana”, a ludzie odrzucają Jezusa, nie odpowiadając miłością na Jego miłość. Św. Franciszek całym swoim życiem ukazywał co znaczy kochać Jezusa, i jak utożsamiać się z wzorem człowieczeństwa, który On nam pozostawił. Mówiono, że kto ujrzał Franciszka, zobaczył samego Zbawiciela. To wrażenie stało się jeszcze silniejsze, gdy pod koniec życia jego ciało zostało naznaczone stygmatami. Św. Franciszek często prosił Boga o łaskę przebaczenia i miłosierdzia dla ludzi, którzy nie potrafią swoim życiem odpowiadać na najwyższą miłość Jezusa. Podczas jednej z modlitw ukazał mu się Chrystus wraz ze swoja Matką i obiecał, że wszyscy ludzie, którzy od zachodu słońca 1 sierpnia do zachodu 2 sierpnia odwiedzą maleńką kapliczkę Porcjunkuli pw. MB Anielskiej pod Asyżem, dostąpią łaski odpuszczenia grzechów i darowania wszystkich kar. Od tej pory wielu pielgrzymów przybywało w to miejsce, odwiedzając również miejsce śmierci św. Franciszka. W 1967 roku św. Paweł VI rozciągnął ten przywilej na wszystkich wiernych. Ci, którzy odwiedzą swój kościół parafialny, odbędą szczerą spowiedź i przystąpią do Komunii Świętej, mogą uzyskać odpust.

– Właśnie w ten święty czas spotykamy się tutaj, by zaczerpnąć Bożych Łask i całą piersią, całą naszą duszą oddychać wolnością Bożego Dziecka. Jednocześnie spotykamy się, by dziękować za stulecie powstania waszej parafii pw. św. Józefa w Lubomierzu – powiedział metropolita. Podkreślił, że historia tej parafii bardzo silnie łączy się ze zmaganiami o odzyskanie wolności ojczyzny. Kościół został wybudowany przed wybuchem I wojny światowej i stał się ostoją nadziei, że cała wioska zostanie ocalona. Gdy Polska od nowa budowała swą niepodległość, parafia pw. św. Józefa została erygowana. Po dwudziestu latach wybuchła II wojna światowa, która w sposób bardzo bolesny dotknęła tę wspólnotę. Zniszczono plebanię, a braci zakonnych zesłano do obozu. Współcześnie pojawiają się kolejne totalitaryzmy, którym należy się sprzeciwiać. Wzorem do naśladowania powinni być św. Józef i Maryja, którzy w swoim życiu wsłuchiwali się w głos Boga i pełnili Jego wolę.

– Dzisiaj chce się nam zabrać wolność, mówiąc że Boga nie ma, że człowiek to istota niewiele różniąca się od zwierząt. Są nawet tacy, którzy mówią, że człowiek to przekleństwo dla świata (…) Pomniejsza się jego godność jako istoty stworzonej na Boży obraz i podobieństwo, będącej królem stworzenia. Odrzuca się Boga i proponuje się wizję człowieka będącą jego karykaturą i pomniejszającą człowieczą godność: kobiety – żony, matki, mężczyzny – męża, ojca. Chcą nam to odebrać w imię tzw. „tolerancji”. Nie wolno nam do tego dopuścić – powiedział metropolita. Stwierdził, że nie można zrezygnować z wolności, którą niesie Chrystus.
– Brońcie swojej wolności, broniąc Boga w waszych sercach, a tym samym stojąc na straży swojej osobistej człowieczej godności, a także dalszych dziejów naszej wolnej i suwerennej Polski – podkreślił. Zauważył, że wszyscy zgromadzeni powinni dziękować za stulecie parafii, za niepodległość Ojczyzny i za przyczyną świętych prosić Boga, by nigdy nie utracić wolności i budować cywilizację miłości.

Na zakończenie Eucharystii parafianie podziękowali arcybiskupowi za odprawioną Mszę św. i wygłoszone słowo Boże. Zapewnili o swojej modlitwie w intencji metropolity i całej wspólnoty Kościoła, za wstawiennictwem Matki Bożej Anielskiej i św. Józefa. Poprosili także o pasterskie błogosławieństwo na dalsze lata wiernego trwania przy Jezusie i Jego Kościele.

Parafianie złożyli również arcybiskupowi serdeczne życzenia z okazji niedawno obchodzonych 70. urodzin. Życzyli wielu lat w zdrowiu, by wszyscy wierni mogli umacniać się jego świadectwem, wytrwałości w obronie ważnych wartości związanych z rodziną i ładu moralnego, błogosławieństwa Bożego.

– Życzymy byś zawsze jak do tej pory stanowczo mówił „tak” lub „nie”, bo w świecie, w którym żyjemy wszystko jest rozmyte i dobrze jest słyszeć proste przesłanie, aby nie zgubić się w rzeczywistości pełnej niejasnych wartości (…) Nasz kapłanie, na ciężkie czasy „masz zwyciężać”, a to dobro, które dajesz z siebie i otwartość na drugiego człowieka – oby do Ciebie wracały. – Po tych słowach odśpiewano arcybiskupowi życzenia.

Lubomierz aż do wieku XX należał do parafii pw. św. Sebastiana w Niedźwiedziu. W 1913 roku staraniem ks. Józefa Bajdy rozpoczęto budowę kościoła i plebanii, którą ukończono w 1915. Parafia pw. św. Józefa została erygowana w 1919 roku. Od 21 kwietnia 1934 roku opiekę nad nią pełnią franciszkanie z Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię. Podczas II wojny światowej wojsko niemieckie spaliło plebanię i wywiozło trzech zakonników od obozu Auschwitz-Birkenau w akcie zemsty za pomoc ruchowi oporu. Po wojnie budynek został ponownie wzniesiony i dokonano niezbędnych remontów. W latach sześćdziesiątych w głównym ołtarzu kościoła znajdował się obraz Matki Bożej, „Królowej Gorców”, który został zwrócony do Przemyśla, a na jego miejscu umieszczono figurę Maryi. Na zasuwanym obrazie w kościele znajduje się św. Józef. Współcześnie dokonano przebudowy nawy głównej i ocieplenia kościoła. Proboszczem parafii jest o. Piotr Głód.

bsw/Diecezja.pl

Komentarze (68):

twitter: @PromocjaPWS2019.08.3 21:23
Teoretyczne podstawy stygmatyzacji kultury, zwalczania przeciwnika ideowego i wyk. mniejszości seksualnych w teorii krytycznej. Pojęcie osobowości autorytarnej, skali F i manipulacji marksistów/lewicy polegającej na utożsamianiu postawy konserw. z faszyzmem. historiasztuki com pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html#4 historiasztuki com pl/strony/021-06-00-ANTYKULTURA-PODSTAWY-STYGMATYZACJA.html
olaboga2019.08.3 17:34
Jedraszewskiemu nie przeszkadzalo, ze jego kompan arcybiskup-pedal Juliusz Paetz gania za mezczyznami po berlinskich dworcach, probujac namowic ich na gejowski seks. Na swojego kompana sie nie oburza i nie szczuje swoich baranow na niego. On trzyma na celowniku osoby LGBT, i glosi swoja gownoprawde przeciwko nim - pacholek ukrytych pedalow i zakonspirowanych pedofilow watykanskich, autorytet moralny pozbawiony moralnosci, uczciwosci, i elementarnej przyzwoitosci.
edi2019.08.3 14:58
UWAGA PROTEST !!! Jestem ojcem czwórki dzieci i jako rodzic NIE WYRAŻAM ZGODY NA JAKIEKOLWIEK ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ KOGOKOLWIEK W DUCHU IDEOLOGII GENDER/LGBT - zbliżenie się do moich dzieci z przekazem ideologii gender, nauczania masturbacji oraz innych działań tego typu BĘDĘ TRAKTOWAŁ JAKO AKT PEDOFILSKI I BĘDĘ TEN FAKT ZGŁASZAŁ DO PROKURATURY !!!!!!!!!!!!!!
AntyZerro2019.08.3 15:33
Fałszywe zgłoszenia do prokuratury też są karalne więc dowiedz się najpierw na co chcesz donosić. Twoja interpretacja LGTB nie ma tu znaczenia. Ale może dzieciakom będzie lepiej bez tatusia co ma obsesje na punkcie masturbacji.
verdi2019.08.3 17:22
Ale wymyśliłeś ,dewiancie !
Jarek2019.08.3 19:06
Zgłaszaj, to wolny jeszcze kraj.
Hak Ci w smark2019.08.3 14:43
Dobrze, że Jędraszewski coś tam wybełkotał i jest owsiak bo fronda nie miałaby o czym pisać
anonim2019.09.8 23:22
I ty byś nie mał gdzie jadu wylewac ,bo biskup Jędrzejewski to twój ulubiony temat ,co ty byś biedaku robił .
Stop tęczowej zarazie2019.08.3 14:13
Słowa Arcybiskupa są jak złoty deszcz o wielkiej mocy a seplenienie zwierząt typu dumny gej,nowak i inni jak szczyny.
AntyZerro2019.08.3 14:25
Złoty deszcz o wielkiej mocy? No chyba w waszym kółku różańcowym XDDD
:P2019.08.3 14:26
Złoty deszcz o wielkiej mocy <3 śmieszny/a jesteś
mamut2019.08.3 13:42
Czy wśród purpuratów tylko jeden znalazł się odważny ? gdzie reszta,gdzie Episkopat?dlaczego boicie się bronić nie tylko narodu i ojczyzny ale nawet samych siebie.Wielki szacunek mam dla Abp.Jedraszewskiego w przeciwieństwie do pozostałych hierarchów,którzy przecież powinni znać Pismo Święte i dawać świadectwo prawdzie.Od lat milcząc dawaliście przyzwolenie na takie ataki, nie broniliście Kościoła ani Narodu,czekacie żeby was bronili parafianie, możecie się nie doczekać jak tak będziecie postępować.
bea2019.08.3 13:38
Bog Zaplac za uswiadomienie lewicowym i liberalnym genderowym ideologiom co to jest Normalnosc naturalnosc i wiernosc naszej Katolickiej Polskiej Kultury
Foster2019.08.3 13:27
Coś musi w nim być złego, skoro nawet koledzy z Liceum Ogólnokształcącego nie chcieli go uszanować.
bea2019.08.3 13:50
grzech boli prawda tez jest niewygodna
Jarek2019.08.3 13:26
FRONDA.PL PORTAL POŚWIĘCONY - chyba diabłu. Rozumiem, że jadem piszą trolle, ale jad sączy się też w wypowiedziach niby obrońców wiary, nauki Chrystusa. Chrystus pokonał grzech nie walką, lecz swoją śmiercią i zmartwychwstaniem. Kazał swojemu uczniowi schować miecz i uzdrowił ucho żołnierzowi. Agresja rodzi agresję - nie zapominajcie słów Chrystusa: Kto mieczem wojuje, od miecza ginie" Już kiedyś napisałem, żołnierze niemieccy mieli naszywki z napisem GOTT MIT UNS. Kazania takie jak Jędraszewskiego, można porównać do wypowiedzi papieża PIUSa XI, który błogosławił armię niemiecką aby zniszczyła bolszewizm. Teraz też jest wróg. Na szczęście mamy mądrego Papieża, który zareaguje na słowa Jędraszewskiego, ale tego na frondzie nie napiszecie. Jak my Polacy nienawidzimy siebie nawzajem, chyba nie ma drugiego takiego narodu. Kibicuje nie temu klubowi - wróg; Ma pralkę Bosh - wróg; Idę do knajpy z kolegą - wróg (LGBT) itd. Opamiętajcie się.
stahu2019.08.3 13:52
aż się posikałem ze śmiechu....co to za lewackie bre -dnie ??! Chrystus napi...ał pejczem własnoręcznie skręconym po łbach w świątyni.......-Twoich sponsorów !! Cytuje Jego słowa lewaku uwaga ,, Nie przyszedłem przynieść pokoju- lecz wojne!!,, (z szatanem) czyli z tobą i podobnymi . To obowiązuje wierzących w Chrystusa mają walczyć ze złem !
Jarek2019.08.3 19:05
Naćpany byłeś jak to pisałeś - jedynie to by tłumaczyło Twoje brednie.
Andrzej2019.08.3 21:46
Tak jest napisane. Nie ćpał.
Jarek2019.08.4 8:42
Chyba jednak ćpał, człowiek zupełnie mnie nie zna, a nazwał mnie: lewakiem, zrównał z szatanem, i bredzi o jakiś moich sponsorach. Jesteście gorsi od świadków Jehowy. Wypadałoby wiedzieć w jakim kontekście zostały wypowiedziane przytoczone słowa. Prawdziwi wyznawcy Chrystusa - GOTT MIT UNS!
Jarek2019.08.4 11:52
Do stahu - możesz się chwilę nad tym zastanowić, jeśli potrafisz: Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata
Real2019.08.3 13:20
Przykład Maryi i jej Męża Piotr nie jest dobrze trafiony,jeżeli Jezus nie był synem Piotra znaczyłoby to że Maryja go zdradziła. Tylko proszę nie pisać o jakiś bajkach że ją jakiś duch zapłodnił
pat2019.08.3 14:25
Nie wiem, kto zapłodnił twoją matkę, ale na pewno nasienie było mocno uszkodzone, żeś taki niedorozwinięty.
aspiring educationalist2019.08.3 13:18
Przecież sami tworzycie kłamstwa. Te o "edukacji seksualnej przez gejów" w szkołach, mającej zmieniać dzieci w seksualne monstra, w odmieńców. Wiecie dlaczego ten mit trafia w "tymkraju" na tak podatny grunt? Bo to nic innego jak nowa wersja mitu o "porywaniu dzieci na macę" przez religijnych Żydów. Mitu tak mocno zakorzenionego w polskim antysemickim społeczeństwie, aktywnie podsycanego przez Kościół - vide antysemickie malowidła w sandomierskiej katedrze. Jedyna istotna różnica w tym mechanizmie, to że geje zastąpili w tej paszkwilanckiej narracji Żydów.
Karol2019.08.3 14:14
Ty od dziecka taki glupi byles, czy pozniej dostales kolkiem w leb ?!
pat2019.08.3 14:19
Geje to w większości chazarskie potomstwo, które ma talmudyczne wyobrażenie o swojej wyższości nad gojami. Często potomstwo żydokomuny, antypolskie i antykatolickie od pokoleń.
edi2019.08.3 13:15
– Dzisiaj chce się nam zabrać wolność, mówiąc że Boga nie ma, że człowiek to istota niewiele różniąca się od zwierząt. Są nawet tacy, którzy mówią, że człowiek to przekleństwo dla świata (…) Pomniejsza się jego godność jako istoty stworzonej na Boży obraz i podobieństwo, będącej królem stworzenia. Odrzuca się Boga i proponuje się wizję człowieka będącą jego karykaturą i pomniejszającą człowieczą godność: kobiety – żony, matki, mężczyzny – męża, ojca. Chcą nam to odebrać w imię tzw. „tolerancji”. Nie wolno nam do tego dopuścić – powiedział metropolita. Stwierdził, że nie można zrezygnować z wolności, którą niesie Chrystus.- Abp Jędraszewski - ŚWIĘTE SŁOWA - DZIĘKUJEMY !!
Jabel2019.08.3 13:14
Hańba temu biskupowi. Down with the bishop.
Żigolak ateista dumny cwel2019.08.3 13:04
Zbudujmy pomnik Ernsta Rohma. Nazisty geja, przywódcy SA współtwórcy obozów śmierci, który został podstępnie zgładzony przez homofobów w wyniku nocy długich noży.
Mormo2019.08.3 13:01
hoooooju ponad 2500 lat kłamiecie.
pat2019.08.3 14:31
Hooooooooooooooju, aleś się popisał- straciłeś pewnie na wyartykułowanie tej "wzniosłej" myśli ostatnią szarą komórkę.
Mirek2019.08.3 13:01
Arcybiskup Jędraszewski jest jednym z niewielu hierarchów Kościoła który nazwał zło złem . Tęczowa zaraza w postaci LGBT atakuje Polskę i musimy się temu obrzydlistwu przeciwstawić . Dziękuje księże arcybiskupie za jasny przekaz .
edi2019.08.3 13:01
obrońcy homo ciągle celowo lub nie NIE ROZUMIEJĄ O CZYM MÓWI ABP JĘDRASZEWSKI mówi WYRAŹNIE I JEDNOZNACZNIE O IDEOLOGII LGBT(tęczowej zarazie) a nie o ludziach homo - tak samo jak mówi się o czerwonej zarazie IDEOLOGII MARKSISTOWSKIEJ
anonim2019.08.3 13:16
A co z ideologią chrześcijańską?
pat2019.08.3 14:27
Na chrześcijaństwie zbudowano całą obecną wspaniałą cywilizację, na ideologii LGBT może zostać unicestwiona.
Maria Blaszczyk2019.08.3 15:40
Niby jaką wspaniałą cywilizację??? Cywilizację stosów i pieców krematoryjnych? Cywilizację podboju i pogardy dla inności? Cywilizację mizoginii, antysemityzmu, rasizmu i homofobii? Nasza cywilizacja rozwinęła się pomimo hamującej działalności chrześcijaństwa. Na korzeniach - wybitnie gejowskich - antycznych. Greckiej i rzymskiej filozofii. To się pomieszało z wpływami pogańskimi, chrześcijańskimi i muzułmańskimi - a z tych wszystkich historycznie najbardziej hamujące było chrześcijaństwo.
Maria Blaszczyk2019.08.3 15:35
Jest tylko jeden szkopuł. Ideologia LGBT nie istnieje. A panowie Prawdziwi Polacy w Białymstoku bynajmniej nie w ideologię rzucali butelkami z moczem - tylko w ludzi. Nie za ideologią latali po mieście z bejsbolami - tylko za dzieciakami i co drobniejszymi dziewczynami. Nie na włosy ideologii leciały petardy - tylko zupełnie normalne ludzkie włosy znajdujące się na ludzkich głowach. Nie ideologii kazali wypierd..ć - tylko innym Polakom, tyle że o innych poglądach czy innej orientacji albo tożsamości płciowej. To ludzie się boją - a nie ideologia. My, zwykli ludzie - Polacy, płacący podatki, sprzątający po psach, chodzący na każde wybory - obawiamy się, że jakiś katolik zakatuje następnym razem naszych bliskich - nasze dzieci, rodzeństwo czy rodziców. Że po kolejnym kazaniu nie skończy się na kilku szwach i traumie - tylko na pogrzebie. Nie wiem, jak możesz tego nie rozumieć, obrońco katolikóa.
zaraza won!2019.08.3 12:57
Widać że tęczowe trolle maja biegunkę. Sześciokolorowi naziści nie moga pojąć, że Polacy nie chcą nowego totalitaryzmu. Wystarczy już wyczynów hitlerowskich gejów z SA.
klops2019.08.3 12:55
Abp Marek Jędraszewski: Nie możemy ulec nowemu kłamstwu sekty katolickiej!
stahu2019.08.3 14:05
Racja... Gejowski Watykan i Papież Franciszek szatański katolicyzm nam robi na siłe... Ale my wierni Bogu i nauczaniu JP2
andrzejhahn32019.08.3 12:42
No lewaki i edzie wszelkie lgb-towcy macie buuuuul pupy co? 😛🤣 Abp. Daje wam popalić a spróbujcie użyć siły doprowadzić do rekoczynow co pewnie będzie miało miejsce to ryje wam okujemy 😡🚳
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.3 12:46
Podróbko możesz być pewien, że śmieć Jędraszewski wolno po ulicy chodzić już nie będzie. Polacy nie darują tu jest Polska nie Watykan tu się katofaszyzmu ine wspiera.
pat2019.08.3 12:52
Tu jest Polska, kraj Dumnych Słowian, więc stul ryja zboczony chazarze i nie smrodź.
andrzejhahn32019.08.3 12:54
Policz ilu nas jest was co kot naplakala i z natury swej podziskiej nie ma w was haryzmy do bicia się szabelka wy ty tylko torebkami po plecach się okladacie, mieczaki😂😀💅 Zboczeńcu paznokcie wymalowales? Bydlaczku jesteś typowy cienki Bolek😛😜zwykły pederasta masz czas by się odwrócić od swojej ohydy
Pisbusters2019.08.3 13:31
Około 35% głosujących na PiS w tym 25% tylko dlatego że dali się przekupić durny pseudo katolu
andrzejhahn32019.08.3 13:38
Pewnie palę miałeś z matematyki pseudo nazisto A paznokcie 💅 wymalowales 😂🤣
pat2019.08.3 12:40
Dziękujemy Mądry i Boży Biskupie za przełamanie zmowy milczenia zwierzchników Kościoła na temat antykościelnej i antypolskiej ideologii LGBT. Oczekujemy na większą aktywność pozostałych biskupów w tej sprawie, na usunięcie Lemańskiego i podobnych wilków z szeregów kapłańskich i twardą obronę wartości chrześcijańskich przed zalewem brudu i zgorszenia lewackiego.
Jarek2019.08.3 13:39
No to powinieneś wnieść wniosek do Ministerstwa o wykreślenie utworów Konopnickiej z listy lektur, i o pośmiertne pozbawienie jej obywatelstwa polskiego. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka sławnych osób, którzy się z tym nie obnosili.
pat2019.08.3 14:10
Takie typki jak ty tak już mają, wszędzie widzą zboków, nawet Jezus to dla nich homo. Wasza choroba atakuje zmysł orientacji i spostrzegania świata, uszkadzając zdrowy rozsądek.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.3 12:39
Bełkot arcydiabła Jędraszewskiego propagandzisty katofaszyzmu zgłoszonego do prokuratury. Innym razem bronił pedofila Pella teraz propaguje faszyzm. Miejsce tego obłąkanego zwyrodnialca jest za kratami bynajmniej nie parafialnymi.
pat2019.08.3 12:49
Ale cię nosi, zboczony chazarski pomiocie. Pamiętaj, wścieklizna zaawansowana jest nieuleczalna. I myj ryja, bo cuchnie.
Prawdziwy katolik2019.08.3 13:26
Głoście sobie do prokuratury ile chcecie, prokuratura jest nasza już prawdziwa katolicka i przyjdzie czas na sądy
Polak2019.08.3 17:19
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje gównolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie wlewają ci do d.py dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórke. ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język, którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
ebe ebe2019.08.3 12:36
W zasadzie wciskanie ludziom kitu, dla pozyskania ich dóbr - to oszustwo. Państwo polskie patrzy na to jednak przez palce, więc z ambony Jędraszewski może ludziom serwować co tylko zechce, byle nie naruszać wolności, praw i interesów ludzi - którzy tego nie chcą.
Karol2019.08.3 14:08
ebe ebe cos sie zajaknal ? Kto ci pajacu kaze sluchac tego "kitu "? I nie troszcz sie tak o innych sami zatroszczymy sie o siebie, lepiej wyrzygaj te nienawisc, ktora nosisz w sercu, jeszcze nie jest za pozno !
bogdanus2019.08.3 12:31
Siła oddziaływania słów biskupa jest potężna. Środowiska LGBT dostają wścieklizny i małpiego rozumu. Trzeba ponawiać naukę o prawdzie, wzmacniać i uświadamiać wiernych.
Sariel2019.08.3 12:26
Za to ulegliście kłamstwu, że ksiądz w Szczecinie został zaatakowany przez osoby, które chciały, żeby udzielić im homoseksualnego ślubu Taką wersję ogłosiła Fronda, taką wersję ogłosiły wiadomości TVP Tymczasem sam pobity ksiądz stanowczo zaprzeczył takim doniesieniom a prokuratura potwierdziła jego słowa ZERO sprostowania na Frondzie Bądźcie dalej tak naiwni i zaszczuci przeciwko LGBT, tak łatwiej wami rządzić
lolek kremowka2019.08.3 14:00
https://www.fronda.pl/a/ks-aleksandra-ziejewskiego-pobito-bo-chcieli-homoslubu,130734.html
KATOLIK2019.08.3 12:18
"Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła." Prawdziwa wolność wg tego człowieka to ślepe i bezmyślne podążanie za mitologią stworzoną w 4-5 wieku.
pat2019.08.3 12:43
Ubrał się diabeł w szaty....katolika. Jakiś ty żałosny.
KATOLIK2019.08.3 13:02
Gdy kler w Polsce wyciąga łapki po pieniążki i władze, to krzyczy że tacy ludzie jak ja to też katolicy. Więc w czym problem? Nawet po apostazji kler gromadzi informacje i prowadzi kartoteki ludzi.
Czytelnik2019.08.3 13:09
Zgadzam sie tylko z tym co napisales w 2 zdaniu ....po co te kartoteki... dla SB ?
Czytelnik2019.08.3 13:16
Chodzi o kartoteki tworzone na podstawie współpracy księży z SB, i na podstawie spowiedzi członków opozycji.
stahu2019.08.3 13:37
duuuuuuuurniu ....4,5 tysiąca lat !!!.... i napędza całą cywilizacje BIAŁEGO CZŁOWIEKA ! Niestety...zostało ci tylko tupanie nóżkami
Karol2019.08.3 14:01
Szatan chroni swoich.! Nosisz ksywe KATOLIK, a z geby leje sie szatanska maz, nie czujesz zapachu siarki ? Odmien sie poki nie jest za pozno !
pat2019.08.3 14:36
Jedyną twoją kartoteką jest "ciemny i niereformowalny" oszust, podszywający się pod tych, których nienawidzi. Rozpoznanie medyczne- rozdwojenie jaźni.
polak2019.08.3 15:36
pedalstwo powinno sie wypalać żółty żelazem zaraz w Polsce zostanie zniszczona ---Polacy tak trzymać i nie dać się tym zbokom
mobi2019.08.4 14:02
pomyliles sie o kilka wiekow. ale czego oczekiwac od ignorancji