Abp Marek Jędraszewski: Gdzie w tych paradach miejsce na tolerancję?! Polega na bezkarnym poniżaniu wierzących? - zdjęcie
09.06.19, 12:00fot. Joanna Adamik via diecezja.pl / Flickr

Abp Marek Jędraszewski: Gdzie w tych paradach miejsce na tolerancję?! Polega na bezkarnym poniżaniu wierzących?

69

- Zwracając się do Was, ludzi polskich gór i okolic podgórskich, ludzi wolnych i pięknych, ludzi kochających wolność i piękno – co słyszymy w waszej niezwykłej, tak oryginalnej muzyce i co można podziwiać w waszych wspaniałych góralskich strojach – proszę was słowami Jana Pawła II: „abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością. - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski na nowotarskim rynku, gdzie przewodniczył Eucharystii z okazji 40. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Arcybiskupa przywitał ks. Stanisław Strojek, który zwrócił uwagę, że obecność metropolity łączy teraźniejszość z przeszłością, kiedy 40 lat temu do Nowego Targu przyjechał Ojciec Święty.

Nic nie jest w stanie zamazać tamtej pieczęci w sercach ludzi tej pięknej, ale zarazem trudnej ziemi. Powrócili dziś świadkowie tamtego wydarzenia. Przyszli też ich następcy, ale nie po to, aby wspominać, lecz zaczerpnąć z dziedzictwa Papieża Polaka.

W homilii, arcybiskup zauważył, że po zesłaniu Ducha Świętego, zalęknieni uczniowie wyszli z Wieczernika, z mocą głosząc wielkie dzieła Boże i prawdę o Chrystusowym zmartwychwstaniu.

Wielkie dzieła Boże to dzieła, które niweczą nikczemne i złe zamysły ludzi. Wielkie dzieła Boże to te, które ukazują daremność śmierci Chrystusa, przybitego „rękami bezbożnych do krzyża” i zabitego. Wielkie dzieła Boże to te, które wskazują na Chrystusa Zmartwychwstałego, ostatecznego Zwycięzcę śmierci, grzechu i szatana.

Słuchacze tej niezwykłej apostolskiej katechezy, poruszeni słowami Piotra, pytali, co mają robić. Pierwszy papież wzywał do nawrócenia i chrztu, które w konsekwencji przyniosą odpuszczenie grzechów, wolność i dary Ducha Świętego.

Taki był pierwszy dzień widzialnej historii Kościoła, zapisanej w Dziejach Apostolskich. Dzień Ducha Świętego. Dzień przepowiadania w tymże Duchu prawdy o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Dzień ludzi wolnych, obwieszczających innym wolność.

Metropolita przypomniał pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Ojczyzny i homilię, jaką wygłosił 2 czerwca na Placu Zwycięstwa w Warszawie, dowodząc, że Chrystus jest kluczem do zrozumienia człowieka i dziejów polskiego narodu: „Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. Nie może tego wszystkiego zrozumieć bez Chrystusa (…) Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego – tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas – bez Chrystusa. Jeślibyśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. Nie rozumielibyśmy samych siebie. Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem tak straszliwie trudną – bez Chrystusa.”

Z tym orędziem o Chrystusie, który przynosi nam wolność ducha i bez którego nie jesteśmy w stanie się zrozumieć ani jako poszczególni ludzie, ani jako naród polski, przybywał Jan Paweł II owego 8 czerwca 1979 roku do ludzi wolnych, od wieków zamieszkujących tę ziemię – od południa wyznaczoną wierzchołkami Tatr, od północy Gorcami, na wschód sięgającą po Pieniny, a na zachód ciągnącą się aż po masyw Babiej Góry.

Papież w Nowym Targu mówił o pięknie górskiego krajobrazu, które kieruje ludzką uwagę w stronę Boga-Stwórcy. Arcybiskup podkreślił, że człowiek potrzebuje piękna, które jest drugą stroną wolności.

Jeśli człowiek jest prawdziwie wolny, to jest on także duchowo piękny. I na odwrót: jeśli zachwycamy się czyimś duchowym pięknem, możemy być równocześnie pewni – to jest prawdziwie wolny człowiek.

Metropolita przypomniał, że 40. lat temu, do papieża w Nowym Targu przybyli w pielgrzymce z Krościenka oazowicze wraz ze swoim założycielem – ks. Franciszkiem Blachnickim i złożyli na ręce Jana Pawła II Księgę Czynów Wyzwolenia, inaugurując tym samym dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które podejmują osoby deklarujące dobrowolną abstynencję od alkoholu.

Arcybiskup zauważył, że papieskie przemówienie dotyczyło również spraw rodziny i małżeństwa: „To życiodajne zjednoczenie osób uczynił Stwórca pierwszym sakramentem, a Odkupiciel potwierdził ów odwieczny sakrament miłości i życia i nadał mu nową godność, wyciskając na nim pieczęć swojej świętości. Prawo człowieka do życia związane jest z ustanowienia Stwórcy oraz z mocy Chrystusowego Krzyża z sakramentalnym i nierozerwalnym małżeństwem”. Ojciec Święty wskazał na rys socjologiczny, mówiąc że rodzina jest podstawową komórką życia społecznego, a małżeństwo związane jest z przekazywaniem Bożego daru życia i otaczaniem go największą miłością i najbardziej przejmująca troską. Arcybiskup zwrócił uwagę na aktualność tego przesłania i wagę papieskiej myśli.

Zamach na życie małżeńskie i rodzinne sięga dziś jeszcze bardziej głęboko. Usiłuje się bowiem podważyć samą instytucję małżeństwa jako wspólnoty kobiety i mężczyzny. Co więcej, podważanie to pragnie się zaczynać już od edukacji, a właściwie: deprawacji, dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie do szkół przez niektóre polskie samorządy tzw. Karty LGBT. Stoi za tym, jak wiadomo, ideologia gender, według której sprawa płci człowieka nie jest związana przede wszystkim z jego strukturą biologiczną, ale ma głównie charakter kulturowy i zależy od jego osobistej decyzji.

Metropolita dodał, że do głosu po raz kolejny dochodzi lewacki pomysł swoistej inżynierii społecznej, który odrzuca Boży zamysł odnośnie człowieka i jego życiowego powołania. Zacytował fragment listu Jana Pawła II do rodzin z 1994 roku: „Gratissimam sane”: „Ludzkie rodzicielstwo jest [więc] biologicznie podobne do prokreacji innych istot żyjących w przyrodzie, ale istotowo jest podobne – ono jedno – do Boga samego. Takie właśnie rodzicielstwo stoi u podstaw rodziny jako ludzkiej wspólnoty życia: jako wspólnoty osób zjednoczonych w miłości. W świetle Nowego Testamentu widać wyraźnie, że odniesienia dla tej wspólnoty, jej pierwowzoru, należy szukać w Bogu samym”.

Właśnie tę prawdę z wielką mocą podkreślał Ojciec Święty czterdzieści lat temu tutaj, w Nowym Targu. Odwołując się do jednego z haseł Wielkiej Nowenny przed Millennium Chrztu Polski, powiedział bowiem: „Rodzina Bogiem silna”. Bogiem silna. W tym stwierdzeniu słowo „Bóg” jest słowem fundamentalnym.

Arcybiskup zaznaczył, że kolejnym zamachem na wolność małżeństwa i rodziny jest instrukcja WHO, dotycząca edukacji seksualnej dzieci, która odbiera im naturalną wolność i niewinność, a także organizowane przez zwolenników LGBT tzw. „parady równości”, które zaprzeczają pięknu człowieczeństwa kobiety i mężczyzny i są okazją do szyderstwa z prawd wiary.

Pytam zatem wszystkich odpowiedzialnych za nasze życie społeczne i narodowe: gdzie w tych paradach jest jeszcze miejsce na tolerancję, którą ich organizatorzy mają nieustannie na ustach i której domagają się dla siebie? Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących i publicznie sobie z nich kpić i ich poniżać?

W świetle powyższych wydarzeń, metropolita przypomniał o inicjatywach podejmowanych od dłuższego czasu przez starostę tatrzańskiego, burmistrza miasta Zakopane oraz wójtów okolicznych gmin, mających na celu ochronę rodziny i małżeństwa, a także dzieci i młodzieży przed różnego rodzaju deprawacjami. Jednym z przejawem odpowiedzialnego zatroskania tatrzańskich samorządowców było zorganizowanie kilka dni temu konferencji „Rodzina w społeczeństwie i państwie”.

Kończąc homilię, arcybiskup podkreślił, że wszystkie sprawy małżeństwa i rodziny trzeba nieustannie polecać Panu Bogu za przyczyną Matki Najświętszej, która na Podhalu gazduje w trzech niezwykłych sanktuariach: w Ludźmierzu, na Rusinowej Polanie i na Krzeptówkach. Prosił również, aby nigdy nie odcinać się od swoich chrześcijańskich korzeni i być dumnymi z Polski.

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska

Diecezja.pl

Komentarze (69):

Stop agresji na Frondzie!2019.06.10 9:40
Szambo wybiło, adp Jędraszewski wygłosił homilię.
anonim2019.06.10 9:36
Jędraszewski u czy tolerancji. - Śmiechu warte. Jędraszewski zwalcza pedofilię w kościele - obraza inteligencji ludzi myślących.
zbyszek2019.06.10 7:37
Jak wy to robicie, tak wspaniale łączycie nienawiść w wiarą? To jest coś. Sam tego nie potrafię. Albo wierzę, albo gardzę drugim człowiekiem.
robaczek 2019.06.10 7:34
DROGA KRZYZOWA to to samo!!!! dlaczego paradujecie ze swoimi przekonaniami po ulicach? dlaczego wszystkim pokazyujecie swoje ceremonialy? zasmradzacie miasto kadzidlami budujecie oltarzyki dla waszych szamanów! a homomanifa to to samo przeciez? no to o co chodzi??? czarna mafia juz uczy nasze dzieci w szkolach i jakos tutaj nmikt nie widzi problemu. a kurde wiemy wszyscy ze jest z pedofilia. zaklamanie chrzescijan nie zna granic! zastanowcie sie czasami. wystarczy pomyslec! buziaczki patokatole!
marianl2019.06.10 7:00
SKOŃCZY SIĘ TYM ŻE, ABY OBRONIĆ SWOJE DZIECI,RODZINY LUDZIE WEZMĄ SPRAWY W SWOJE RĘCE!
anonim2019.06.10 3:29
Dokładnie, a celebracja quasi mszy w Warszawie świadczy o tym, iż mamy do czynienia z ruchem quasi religijnym, religią popędu. Jak tłumaczy ksiądz profesor Tadeusz Guz w neomarksizmie (LGBT, gender) popęd seksualny łączy się z popędem śmierci, czyli pragnieniem unicestwienia tego, którego się seksualnie wykorzystało i to propagują polscy samorządowcy z Trzaskowskim i Dulkiewicz na czele!
Maria Blaszczyk2019.06.10 0:29
Zmiażdzył nas normalnie ten specjalista od tolerancji. Który domagał się tolerancji dla gwałcicieli dzieci. Bo "zero tolerancji" to wypisz wymaluj nazizm. Jak w kościele się wymyśla niewinnym ludziom od zboczeńców i pedofilów - to jest piękne głoszenia słowa bożego. Jak się chce, by reagować na przypadki pedofilii wśród duchownych - to jest nazizm...
zbych20282019.06.9 23:00
Ja się zapytuję, gdzie jest nasz rząd kiedy na paradach zwanych równościowymi lub na przedstawienia typu Klątwa obraża się katolików? Może jest zajęty ściganiem tych co Judasza okładali kijami? Rząd dużo gada i nic nie robi. Bo co powiedzą na to za granicą. Jeżeli dla naszego rządu będzie ważniejsze nadal to co powie na działania zgodnie z polskim prawem zagranica, to my ten "zagraniczny" rząd zmienimy na nasz.
Maria Blaszczyk2019.06.10 0:36
Bo widzisz - Was wszystko obraża. A to tekturowa wagina na patyku, a to nabożeństwo odprawione przez duchownego innej religii, a to przedstawienie napiętnujące gwałcenie dzieci przez księży. W szczególności to ostatnie. Jak ktoś chce napiętnować zboków w sutannach - to dzielni obrońcy mistycznego ciała Chrystusa wlezą do teatru z granatem i będą grozić aktorce, odgrywającej ofiarę (zupełnie prawdziwego) gwałtu śmiercią. Bo nie damy się czepiać naszych księży. To jest obrażanie katolików. A zgwałcone dzieci... no cóż... to nawóz, który sprawi, że nasz kościół będzie się miał dobrze, dobrostanem swoich duchownych, którym nikt nie powinien przeszkadzać w spełnianiu swoich zachcianek, ad maiorem Dei gloriam...
edi2019.06.9 21:47
LGBT JEST WROGIEM POLSKI i jako neoomarksizm BĘDZIE PRZEZ NAS POLAKÓW ZWALCZANA podobnie jak KOMUNIZM
Palindrom2019.06.9 21:43
Ciekawe, dlaczego tylko w Polsce dewianci swoje marsze nazywają marszami równości, a nie, jak na Zachodzie, marszami dumy (pychy?)? Języków nie znają? Niewykształceni? Zaściankowi? Czy tolerancję, szczęście, równość, miłość tak samo pokrętnie "tłumaczą" nazwę swoich marszów i parad? Lucyfer cz Lucyper — oto jest pytanie.
edi2019.06.9 21:40
Znowu RUSKIE TROLLE NA FORUM - SPADAĆ DZIADY DO WASZEGO PUTINA - WON Z POLSKI !! już was rozszyfrowaliśmy pomagacie lewakom w promowaniu w Polsce WSZELKICH DEWIACJI żeby zniszczyć POLSKIEGO KATOLICKIEGO DUCHA - ALE DAREMNY WASZ TRUD - W POLSCE JEZUS JEST PANEM A MARYJA KRÓLOWĄ !!!!!!!!!!!
andrzejhahn32019.06.9 21:36
ty szmaciarzu jedraszewski .........................SRAM TOBIE NA RYJ
Palindrom2019.06.9 21:46
Długo trenowałeś, skoro masz aż taki zasięg. Rozumiem, że na trening myślenia czasu zabrakło…
Palindrom2019.06.9 21:11
Tolerancja? Szczęście? Miłość? Szymon, czy Piotr? Szaweł, czy Paweł? Lucyfer czy Lucyper? Jak niewiele potrzeba, by z tolerancji, szczęścia i miłości zrobić nic niewarte atrapy. Wystarczy tylko… chcieć.
stinger2019.06.9 20:03
a u was jest tolerancja zboczeńcy watykańscy?
marmar2019.06.9 19:53
Porównanie w Wawie: Parada Równości: ok. 80 tys. ludzi, młodych, radosnych, kolorowych, muzyka, kolorowe flagi, pomysłowe transparenty (mnie np. bardzo podobało się: NORMALNA RODZINA TO TAKA, W KTÓREJ JEJ CZŁONKOWIE SĄ SZCZĘŚLIWI) Ten wasz marsz: max 10 tys. ludzi, w większości w wieku emerytalnym, idących smutno i ponuro, wyglądało to jak pogrzeb
Andrzej2019.06.9 19:02
Czy Fronda to portal tylko dla gejów "walących" w Kościół? Proszę o odpowiedź.
JONASIK2019.06.10 1:08
Nie. To portal gejów, pedofilów i dewotów udających obrońców kościoła.
justine2019.06.9 18:54
Panie Jędraszewski, tolerancja to ostatnia cnota umierającej cywilizacji (Arystoteles).
Czy wiesz co to ambicja2019.06.9 18:07
Bo tolerancja działa wtedy jak się poniża homoseksualistów jak oni nie pozostają dłużni to już jest nietolerancja chłopie czy ty w Boga wierzysz
dr n.med. faszysta2019.06.9 15:49
Czu ponad polowe warszafki to dewianci,zboczeńcy seksualni,koderaści,ubywatele, kałmuki i komuchy? Czy jest jeszcze w garstka uczciwych, normalnych ludzi?
Urszula2019.06.9 17:35
Nie ma. Nawet ty jesteś w tej grupie zboczeńców i.t.d :D
Palindrom2019.06.9 21:49
Getta istnieją…
dr n.med. faszysta2019.06.9 15:45
Totalna tęczowa targowica idzie na całość - rozwałka Ojczyzny poprzez "decentralizacje wszystkiego na ich modłę" oraz zniszczenie normalnych polskich chrześcijańskich rodzin przez promocję i sponsorowanie wszelakich dewiacji i zboczeń towarzystwa lgbtq+. Czy to normalna sytuacja propagować patologię? Czy katolik popierający tego typu dewiacje nie staje się apostatą?
nikt2019.06.9 15:37
Byłoby całkiem dobrze i o wiele lepiej by nam się żyło , gdyby wyżsi rangą przedstawiciele tego Kościoła przestali wypowiadać się na temat tolerancji . A jeszcze lepiej by się nam żyło gdyby stali się niemi . Nie byłoby tylu konfliktów . Czyż to nie ten Kościół właśnie ostatnimi czasy wywołał wojnę na Bałkanach chcąc oderwać chrześcijańską Chorwację . To ostatnio . Zamilknę już o tym co było wcześniej . A jakie to słowa padają z ambon ? Słowa " kochaj opozycję swoją " ? Takie ? Czyż oni nie widzą jak jak się już w najwyższym stopniu ośmieszają tą hipokryzją , kłamstwem , własnym ( kościoła ) interesem ? To walka o przetrwanie ? Tak czy siak jest on skazany na wymarcie . Wszystkie znaki na niebie i ziemi o tym krzyczą . A on jest ślepy i głuchy .
Adele2019.06.9 14:48
Biblia bezkarnie poniża różne grupy ludzi i wszystko jest ok :)
Chrzescijanin2019.06.9 17:00
Biblia nikogo nie poniża-naucz sie ja czytać
Urszula2019.06.9 17:32
To nie całkiem jest prawda. Można mieć zastrzeżenia do Starego Testamentu, ale Ewangeliom nic nie mozna zarzucić. Dodam, że nie spotkałam sie w ST z oznakami poniżania.
Janek2019.06.9 14:19
Jędraszewski, który bronił zboczeńca Paetza mówi o moralności, no koń by się uśmiał.
W-wa = z Bródna = Lech = Ha, ha = słowiczek2019.06.9 14:08
Pomaszerowaliśmy na rekord! Blisko 100tys uczesztników na warszawskiej Paradzie Równości! Byłem i ja :) "Wg. policjantów, którzy zabezpieczają wydarzenie, pochód ma ok. 4 kilometrów długości. Według pierwszych szacunków w paradzie bierze udział 80 tys.osób." Relacja: https://www.youtube.com/watch?v=6mRBzhJqbrE http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,24877013.html#s=BoxOpImg2 🌈❤️Duma duma i jeszcze raz DUMA!🌈❤️
W-wa = z Bródna = Lech = Ha, ha = słowiczek2019.06.9 14:08
jestem głupiom trollom, przyjechałom z białorusi sprzątać polskie kible i spammuje kłamstwami całe forum, nie mam osobowości, wstydzę się tego kim jestem dlatego podszywam się pod innych jestem choro psychicznie i prosze o pomoc :( Mój email: [email protected] Mój IP adres, oto moje proxy 𝐈𝐏 46.42.4.138 - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - BIAŁORUŚ nie dajcie się nabrać, że Rosja, żadna Rosja! Każdy może to sprawdzić.
W-wa2019.06.9 14:06
Prawdy propagandą pedale nie zagłuszysz, ja jestem w W-wie, ty nigdy W-wie nie byłes i nie będziesz. W Polsce ciebie nie ma, jesteś suką kremlowską i na szczęście starą zdychajacą. Łżesz suko kremlowska, policja nie wydała oficjalnego komunikatu. Ja dane znam, mam kogoś tam z rodziny, pedale. Nie dziw się dziwko putina, że znam twój 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀
Zerr02019.06.9 13:21
Przeciez na tych paradach Dominacji Sejty LGBT jest tolerancji do wyrzygu. Oczywiście - tolerancji postępowej, wyzwalającej Jak to opisał guru lewaków Herbert Marcuse - prawdziwa tolerancja jest tylko wyedy, gdy wyzwala postępowe mniejszości. Dla reakcyjnej większości żadnej tolerancji być nie może. Tolerancja klasyczna jest złem - ponieważ pozbawia Rewolucyjne Mniejszości siły do zdominowania reakcyjnej większości, i jako taka musi być wykluczona. No więc Sekta LGBT jest Tolerancyjna tolerancją wyzwalającą - wszystkie Prawa są dla nich, dla normalnych ludzi jest knebel, pała policjanta i kula z pistoletu dla opornych.
Waarnemer2019.06.10 8:00
Poza tym źle interpretowane jest słowo "tolerancja". "Tolerować" to nie znaczy "lubić", tylko "znosić" albo "ścierpieć". Jak upominam ludzi LGBT że źle robią i wzywam ich do nawrócenia, to jestem niby nietolerancyjny? Ależ jestem. Toleruję ich. Choć patrzę z obrzydzeniem na ich czyny, życzę im jak najlepiej. Życzę im opamiętania i odwrócenia się od zła. Chcę dla nich dobra. Dobra najwyższego, czyli życia wiecznego w szczęściu z Bogiem. Upominam ich, bo to co robią teraz nie doprowadzi ich do tego największego szczęścia. Niestety wiem, że większość nie posłucha i wpadną w pułapkę. "Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.9 13:21
Uwaga Uwaga słowiczkowe ściierwo pod jednym z wielu swoich wcieleń W-wa twierdzi, że PiSowska policja kłamie! Smuteczek...😂😂😂😂😂😂😂
W-wa2019.06.9 13:03
GW milczy jak zaklęta, bo doskonale wiedzą, że tym pochodem PIS wygrywa wybory ! Nic lepszego dla PIS-u nie mogło się zdarzyć jak taka ciota ze zdjęcia i jej słowa ! Pedalstwo wygrało wybory dla PIS-u. Możecie sobie pogratulować. Biedrońcia jak będzie w PE, będzie pedałem samotnym, do żadnego ugrupowania nie wejdzie bo co i kogo sobą reprezentuje - 6% wyborców, niewiele więcej od degeneratów z Konfederacji. Pedał nie będzie premierem, będzie nikim. Wyszedł z moralnego rynsztoka i tam powróci. Wg. policji pedalstwa bylo ledwie kilka tysięcy, mniej niż w latach ubiegłych. Prawdy propagandą pedale nie zagłuszysz, ja jestem w W-wie, ty nigdy W-wie nie byłes i nie będziesz. W Polsce ciebie nie ma, jesteś suką kremlowską i na szczęście starą zdychajacą. Pedałow jak na lekarstwo, same lesbos.
Ryszard Olejniczak2019.06.9 12:52
Władza powinna zastosować najdalej idące środki aby zdziczały motłoch na naszych ulicach nie obrażał świętej dla nas wiary i trwających w tej wierze od tysiącleci całych pokoleń Polaków..
zatroskany2019.06.9 12:38
Jezu ratuj nas :) ufamy Tobie
anonim2019.06.10 9:39
Zapewne król Polski i królowa obronią. Spoko dziadek !
Tryb Zabójcy Z Indywidualnego Profilu said2019.06.9 12:35
Twój komentarz oczekuje na moderację. 2019-06-09 (Niedziela) @ 12:26:31 Ten artykuł https://fakty.interia.pl/polska/news-bita-i-gwalcona-w-pustostanie-na-dworcu-kolejowym-w-chelmzy-,nId,3035568 został wygenerowany przez sztuczną (szczenkę) inteligencję bo są one dostosowane do moich indywidualnych potrzeb z osobistego profilu. Jak na niego klikniecie to wyskoczy wam błąd 404 lub kurza twarz chyba że idziecie tak jak ja trybem zabójcy tęczowych satanistów. https://youtu.be/qxD9YjDos_s Owszem szukam sobie pustostanu by może dożyć lepszych czasów ale nie w mieście tylko na prowincji. https://youtu.be/dzyWB-IBXg4 Ale teraz tego już za wiele i będę przez cały dzień puszczał laifika z tego co mi zamieszczają ci z google w przeglądarce. ???? Nie jestem robotem
Albert2019.06.9 12:27
"Gdzie w tych paradach miejsce na tolerancję?! Polega na bezkarnym poniżaniu wierzących?" Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Akurat wszelkie pretensje dotyczące poniżania wygłaszane przez przedstawiciela najbardziej podłej, ohydnej i zakłamanej sekty w historii ludzkości są wręcz podręcznikowym przykładem skrajnej hipokryzji. Tolerancja? TAK, ale z wyłączeniem kleruchów. Oni na nią nie zasługują.
katolik2019.06.9 13:51
Albert! A ty do jakiej sekty należysz? Jakie zbrodnie chcesz przypisać Kościołowi Katolickiemu? Jesteś historykiem czy uwierzyłeś propagandzie swojej sekty.
Albert2019.06.9 14:32
Należę do sekty Rozum, do której żaden katolik nigdy się nie dostanie. Zbrodnie KK są doskonale znane, wszelkie próby ich tuszowania są z góry skazane na porażkę.
Chrzescijanin2019.06.9 16:56
kolejny tolerancyjny -coraz lepiej.Ach jak dobrze,ze odkrywacie swa twarz-nikt nie będzie miał złudzeń co do waszej tolerancyjności
Tak sie pytam2019.06.9 12:21
Gdzie jest Episkopat? Kościół Katolicki ma osobowość prawną, a nawet państwo, ma środki, ludzi, w tym prawników i umowę z Polską o nazwie Konkordat dlaczego więc w tej i innych, podobnych sprawach nie działa? Dlaczego nie wytacza procesów rządowi polskiemu i nie reaguje na szczeblu dyplomatycznym? Dlaczego to wierni mają walczyć z bluźniercami po sądach? Od czego wy s...syny jesteście?
Albert2019.06.9 12:29
"Dlaczego nie wytacza procesów rządowi polskiemu" Boby się tylko zbłaźnił, o czym doskonale wie. Zostaje więc tylko poszczekiwanie szeregowych śmieci w sukienkach.
Urszula2019.06.9 17:28
No co ty? Kler bierze kasę z budżetu państwa, wszystkie mozliwe ministerstwa ładują w czarnych kasy ile sie da i KK miałoby gryźć tę dojną krowę?
Tak sie pytam2019.06.10 4:04
Znacie pojęcie pytanie retoryczne?
man.of.Stagira2019.06.9 12:21
. . . Pytam zatem wszystkich odpowiedzialnych za nasze życie społeczne i narodowe: gdzie w tych paradach jest jeszcze miejsce na tolerancję, którą ich organizatorzy mają nieustannie na ustach i której domagają się dla siebie? Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących i publicznie sobie z nich kpić i ich poniżać? . Jego Ekscelencja Arcybiskup Marek Jędraszewski
Maria Blaszczyk2019.06.10 0:30
Bo tolerancja, wg księdza arcybiskupa, należy się, np. księdzom gwałcącym dzieci. Bo watykańska zasada "zero tolerancji" to, wg tego przedstawiciela chrześxijańśkeigo boga, nazizm...
Glaudiusman2019.06.9 12:18
Parady i wszelkie demonstracje zboczeńców powinny być zakazane.
Czy wiesz co to ambicja2019.06.9 18:09
Bóg ich stworzył wierzysz w Boga
Waarnemer2019.06.10 7:40
Bóg nie stworzył zła. Zło to dobrowolne zanegowanie Boga. Bóg stworzył aniołów jako dobrych, ale część wybrała zło, zanegowałą dobro i miłość płynącą od Boga i przeszłą na ciemną stronę. To, że Bóg stworzył anioły które upadły, nie oznacza, że mamy ich akceptować. Tak samo i tutaj.
anonim2019.06.9 12:17
W jedynie słusznej religii rzymsko-katolickiej tolerancja to naczelne hasło... dla swoich!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.9 12:12
Pomaszerowaliśmy na rekord! Blisko 100tys uczesztników na warszawskiej Paradzie Równości! Byłem i ja :) "Wg. policjantów, którzy zabezpieczają wydarzenie, pochód ma ok. 4 kilometrów długości. Według pierwszych szacunków w paradzie bierze udział 80 tys.osób." Relacja: https://www.youtube.com/watch?v=6mRBzhJqbrE http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,24877013.html#s=BoxOpImg2 🌈❤️Duma duma i jeszcze raz DUMA!🌈❤️
Jestem w Kościele2019.06.9 13:11
0.1 mln / 38 mln = 0.26% I gdzie ci wszyscy geje? Nie ma ich.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.9 12:11
Gdzie katoskuurwysynie miejsce na tolerancję w biblii, katechizmie, propagandzie homofobiczne? No gdzie bydlaku obrońco kleropedofilów Jędraszewski śmieciu? Gdzie miejsce na tolerancję ze strony twojej katosekty, która jest odpowiedzialna za zbrodnie przeciwko ludzkości, no gdzie?
katolik2019.06.9 12:36
Co się tak pienisz? Co słowo to przekleństwo albo wyzwisko? Czy tak wygląda miłość "dumnego geja"? A dlaczego u siebie nie zauważasz "mowę nienawiści"?
ed2019.06.9 13:00
BolszewikuDurnaCioto, jesteś wzorem chamstwa, zbydlęcenia, prostactwa. Pochodzenie twoje w prostej linii od małpy. Jeszcze wiele pokoleń potrzeba na ucywilizowanie twoich potomków. Lepiej zostań dalej ciotą.
Urszula2019.06.9 17:22
Ale ci ulżyło, co? :D Masz bardzo małe wymagania. :D
Chrze\\\\\\\\305\\\\\\\\233cijanin2019.06.9 16:48
właśnie tym wpisem pokazałeś swoją tolerancję i to kim naprawdę jesteś,żal mi Cię bo nie masz pojęcia ani co to kultura,ani co to tolerancja,ani w ogóle co to Katolicyzm czy Chrześcijaństwo .Z Twoich ust zionie tylko wstrętna mowa nienawiści .Tacy jak Ty sa koronnym dowodem ,że ideologia gender zniewala
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.9 17:28
Nie ma żadnej tolerancji dla katoskuurwysyństwa, nie ma tolerancji dla dyskryminacji, nie ma tolerancji dla łamania Praw Człowieka. Społeczność LGBT nigdy takiej tolerancji katofaszystom nie deklrarowała.
Chrzescijanin2019.06.9 17:58
Jedyne na co cię stac to potok bluzgów i porażające chamstwo i właśnie chamska obrzydliwa dyskryminacja. A prawem człowieka jest również prawo do wiary w Boga ,do religii i do tego by nikt nie obrażał osób ją wyznających .Wy to notorycznie robicie a sami chcecie szacunku i tolerancji .Chamstwem zdziałacie tylko tyle,że nawet jak ktoś miał dla Was trochę szacunku to go straci.Żałosne...
Andrzej2019.06.9 18:56
Czy to co czytam w komentarzu PADG to nie jest mowa nienawiści? Tu niema co odpowiadać. Sperma zalała mózg. A swoją drogą dlaczego "Fronda" nie blokuje takich nienawistnych wpisów.
Palindrom2019.06.9 21:14
Ale siarką zapachniało! Widzę, że robisz się coraz "szczęśliwszy".
edi2019.06.9 21:42
RUSKI TROLLU- DEMONIE - SPADAJ DO TWOJEGO PUTINA - WON Z POLSKI !! już was rozszyfrowaliśmy pomagacie lewakom w promowaniu w Polsce WSZELKICH DEWIACJI żeby zniszczyć POLSKIEGO KATOLICKIEGO DUCHA - ALE DAREMNY WASZ TRUD - W POLSCE JEZUS JEST PANEM A MARYJA KRÓLOWĄ !!!!!!!!!!!
Grzegorz2019.06.13 7:07
Dumny ruski pedale won
ooo2019.06.9 12:11
Ładną pogodę Bóg zesłał na ten marsz LGBT, akurat jeden dzień w tygodniu taki nie za zimny, nie za gorący