Abp Madrytu: Ufajcie papieżowi ws. rozwodników w nowych związkach - zdjęcie
11.08.15, 20:48abp Carlos Osoro (fot. media)

Abp Madrytu: Ufajcie papieżowi ws. rozwodników w nowych związkach

8

Arcybiskup Madrytu Carlos Osoro uważa, że papież Franciszek zajmuje w sprawie rozwodników w nowych związkach całkowicie wytłumaczalną i racjonalną postawę. Należy w jego ocenie odrzucić wszelkie oskarżenia pod adresem papieża. „Papież chce być blisko wszystkich ludzi” – powiedział abp Osoro w rozmowie z hiszpańskim portalem informacyjnym „Infovaticana”. Do ludzi, których blisko chce być Franciszek, należą także ci, którzy „żyją niezgodnie z naszym pojmowaniem życia”.

Bliskość papież osiąga nie tylko słowami, ale także czynami. Ojciec Święty chce dostrzec w każdym człowiek obraz Boga. By to osiągnąć, trzeba robić to, co robił Jezus: „patrzeć na każdego człowieka”. Arcybiskup wezwał wiernych, by nie podchodzili do wypowiedzi Franciszka z podejrzliwością. Powinni raczej robić tak samo, jak papież, który widzi w każdym swojego brata, kogoś, dla kogo umarł Chrystus.

70-letni Osoro został mianowany na arcybiskupa Madrytu w 2014 roku przez papieża Franciszka. Zastąpił tym samym 78-letniego, konserwatywnego kardynała Antonio Marię Rouco Varelę. Abp Osoro był wcześniej, od 2009 roku, arcybiskupem Walencji. Od lat pełni też funkcję wiceprzewodniczącego hiszpańskiego episkopatu, ciesząc się w nim dużym poparciem.

bjad/kathweb

Komentarze (8):

anonim2015.08.11 21:01
:)
anonim2015.08.11 21:59
Ostatni akapit właściwie wyjaśnia wszystko. Jest sam w sobie komentarzem do powyższego.Poprzedni arcybiskup był za stary, czy za konserwatywny? :)
anonim2015.08.11 22:06
Cala Hiszpania była kiedyś za stara i zbyt konserwatywna. No i teraz mają tam raj na ziemi pod rządami jaśnie oświeconych
anonim2015.08.11 22:08
A czy abp Osoro zapytał Pana Boga, co On o tym sądzi? Nie, zapytał się, bo odpowiedź Jezusa Chrystusa jest znana od dwóch tysięcy lat i czy wiedza jaka ona jest. Ale teraz Osoro i jemu podobni nie chcą już słuchać Boga, bo oni mają swoją prawdę, która krok po kroku ma zastąpić prawdę Boga. Kościół Jezusa Chrystusa chcą przejąć wyłącznie dla siebie po to, by głosić swoje mądrości i zyskiwać poklask świata. .
anonim2015.08.11 22:38
Przez zaniedbania i taką postawę wobec Ewangelii w KK szerzy się demoralizacja i fałszywe nauki. Samo powoływanie się na Papieża nikogo nie usprawiedliwia, Papież ma obowiązek przestrzegania dekalogu i niema prawa zmieniać nauki Pana Jezusa.
anonim2015.08.11 22:41
Dokładnie tak @athos! Nowy Porządek Świata jest faktem. Chcą zneutralizować katolicyzm. Tylko my się im opieramy. Inne wyznania chrześcijańskie nie są już dla nich groźne, ale my - tak. My mamy eucharystię! Oni wiedzą, że nasza wiara jest prawdziwa i właśnie DLATEGO chcą ją zniszczyć. Np. wyznania ewangelickie nie zabraniają wstępowania swoich wiernych w szeregi masonerii. W czasach rewolucji meksykańskich amerykańscy ewangelicy wspierali masonerię w walce z Meksykanami.
anonim2015.08.12 8:20
Znowu jakieś farmazony. Jezus też był blisko ludzi, ale jednocześnie WZYWAŁ ich do nawrócenia. Teraz powstaje nowa nauka: papież chce być blisko ludzi, ale już nie wzywa do nawrócenia rozwodników w drugich związkach. Papież tylko cudzołóstwa nie zamierza potępiać, bo na przykład plotkarzy czy obłudników jakoś nie toleruje.
anonim2015.08.12 18:07
Falszywe naucznie o rozwodnilach w KK Falszywego Proroka