Abp Jędraszewski: Noc walki i radość Poranka wielkanocnego - zdjęcie
28.03.18, 10:23Zdj. Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska, CC BY SA 2.0, Flickr

Abp Jędraszewski: Noc walki i radość Poranka wielkanocnego

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski skierował do archidiecezjan list oraz życzenia na Wielkanoc 2018.

 

Kraków, Wielkanoc 2018

Umiłowani Archidiecezjanie!

W roku obchodów Millennium Chrztu Polski arcybiskup metropolita krakowski Karol Wojtyła napisał poemat Wigilia wielkanocna 1966, w którym zawarł m.in. następujące słowa: „Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie, najbardziej jesteśmy Kościołem - jest to noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją: ta walka wciąż się nakłada na wszystkie walki dziejów, napełnia je wszystkie w głąb".

Ta noc walki rozpaczy z nadzieją zakończyła się radością Poranka wielkanocnego, gdyż właśnie wtedy Zmartwychwstały Chrystus zwyciężył grzech, śmierć i szatana.

W stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w świetle tego Chrystusowego zwycięstwa patrzymy z wielką wdzięcznością na walki wielu pokoleń naszych ojców o wolną i sprawiedliwą Polskę. W świetle radości Poranka wielkanocnego zechciejmy, Moi Drodzy, spojrzeć także na nasze współczesne zmagania o prawe sumienia, o obecność Ewangelii w naszym życiu osobistym i społecznym, o wzajemne pojednanie w duchu prawdy i wzajemnej miłości.

Na takie właśnie przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Wam, Drodzy Archidiecezjanie, z serca błogosławię


+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski


 diecezja.pl/materiały prasowe