Abp Sławoj Leszek Głódź wydał oświadczenie, broni się przed atakami - zdjęcie
27.02.20, 13:34Fot. yt.radiomaryja

Abp Sławoj Leszek Głódź wydał oświadczenie, broni się przed atakami

21

Na stronie archidiecezji gdańskiej pojawiło się oświadczenie abp Sławoja Leszka Głódzia. Pisze on w nim o ataku, które na jego osobę przeprowadzają niektóre media. Jego zdaniem, ostatnie doniesienia medialne dotyczące jego osoby są: „próbą podjudzania opinii publicznej do nienawiści” i rozpowszechniają fałszywe informacje. Metropolita gdański podkreśla w swoim oświadczeniu: „nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa”. Zapowiedział również podjęcie kroków prawnych dla ochrony swojej osoby.

Cały czas nie milkną doniesienia o mobbingu, jakiego gdański arcybiskup miał dopuszczać się wobec księży oraz niewystarczającym postępowaniu w kwestii nadużyć seksualnych osób duchownych wobec małoletnich. Jak donosi tygodnik „Wprost”, sprawą abp Głódzia ma zająć się wyznaczony przez Stolicę Apostolską obserwator.

 

Pełna treść oświadczenia:

OŚWIADCZENIE

Po raz kolejny został przeprowadzony przez niektóre media brutalny atak na moją osobę. W używanej przez nie narracji w sposób wyraźny uwidaczniają się próby podjudzania opinii publicznej do nienawiści względem mnie przez stosowanie manipulacji i rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji.

Chcę podkreślić, że nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa. Prowadzone są one zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski.

W związku z tym, że moje bezpieczeństwo i życie zostało zagrożone, a także stan mojego zdrowia spowodowany chorobą nowotworową nieustannie się pogarsza, będę zmuszony wystąpić na drogę działań prawnych. Taką możliwość otwiera przykład św. Pawła Apostoła, który w sytuacji zagrożenia życia skorzystał z obwiązującego wówczas prawa (zob. Dz 25,1-12).

 +   Sławoj  Leszek  Głódź

Arcybiskup

Metropolita   Gdański

Gdańsk Oliwa, dnia 26 lutego 2020 r.

 

 

kak/ diecezja.gda.pl

Komentarze (21):

antoni.s2020.02.28 22:31
A mógł się zachować przyzwoicie i przeprosić.
Antoś.2020.02.28 7:57
Księża są skołowani i nie wiedzą co się dzieje. Targa nimi złość. Cholerne owieczki zaczynają kablować na nietykalnych. To ich strasznie boli - oj boli. Sukienkowi już szykują jakąś niespodziankę z nieba dla owieczek. Ludzi trzeba trzymać za mordy, żeby nie przychodziło im więcej do głowy podnosić rękę na księdza.
ridado2020.02.27 23:27
Biskup Glodz to wielka postac polskiego kosciola. Teraz tylko jedyna droga pozostala aby dac mu tytul swietego. Ma juz piekna posiadlosc gdzie zamierza spedzic swoje dni na tak zwanej emeryturze. Modlmy sie za niego. Amen
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.02.27 17:09
Co tam, Głódź? Za ile święcisz kible? Za 20 czy 30 tysięcy?
"filmy online" - NIELEGALNE!!!2020.02.27 17:03
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
anonim2020.02.27 16:52
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Oloo2020.02.27 15:51
Bierze na litość z chorobą,ciemny lud pewno to kupi.
RS2020.02.27 15:35
Urna z prochami pana Adamowicza w kościele to jest kpina ze świątyni i wiernych.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.02.27 15:42
A to akurat prawda.
Albert2020.02.27 16:31
Kpiną to jest robienie wysypiska śmieci z krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.
ArcyMordochlejaGłódziaPrześladujeKac2020.02.27 15:18
Arcy-mordochlej Głódź chory?! Robaki rozkładu zacierają już odnóża z radości - kupa otłuszczonego mięcha nasączona alkoholem to pyszna atrakcja wielkopostna. Jednak kac to nie choroba. Wystarczy nie chlać codziennie dwóch litrów koniaku i samopoczucie się poprawi.
biskup Cichy2020.02.27 14:45
Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.02.27 13:56
Stoi przed państwem biskup polowy, Ciężki, ogromny, znany z twardej głowy Biskup trunkowy ... Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Gorzała strasznie od niego bucha: Buch - "aqua vitae"! Uch - "aqua vitae"! Puff - "aqua vitae"! Uff - "aqua vitae"! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, - a jeszcze wypić musi na stypie. Wszyscy do niego dziś przypijali Sam biedak nie wie, ile obalił. (I pełno ludzi, każdy w ukłonie, Całują szaty, całują dłonie, I generalskie liżą lampasy, Na takie gesty biskup jest łasy) Najpierw wychylił likier z bananów Piątkę lub szóstkę ruskich szampanów, I znowu flaszka, O! Jaka wielka! Potem 'popływał' znowu w bąbelkach Wjechała w beczce Polska Dębowa Leszek z zachwytu nie wyrzekł słowa "Flaszka" przegryzał między flaszkami Zjadł staropolski bigos z grzybkami Tych porcji chyba zżarł ze czterdzieści, Sam nie wiem, gdzie się w nim wszystko mieści. I choćby przyszło tysiąc kleryków I każdy przyniósłby po "sznapsiku" Na końcu świata by je schowali, On je wywącha, potem "obali". Nagle - bee! Nagle - łee! Wzdął się brzuch! Biskup w ruch! Najpierw tak smutno z goryczą i z żalem Rzekł nasz duchowny "Apage"! gorzale. Podniósł swe cielsko i ciągnie z mozołem, Raz obok stołu, to znowu pod stołem I biegu przyspiesza, i gna jak szalony (stał koniak na drodze, został wysuszony) A dokąd? A dokąd? Dokąd? Do WC! (w jelitach, w żołądku, w przełyku go rżnie) Po schodach, przez bufet, korytarz, przez hol (a w głowie "jawohl, ich liebe alkohol") Do taktu wciąż beka i charczy jak żul W żołądku burczenie i głośne bul,bul I gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak kleszka, gdy z tacą wyrusza po szmal Nie ciężki duchowny zziajany,zdyszany Lecz kleryk przez Paetza nagiego ścigany. A skądże to, jakże to, czemu tak gna? Staropolski bigos "Flaszeczkę"tak pcha Kapusty i grzybków nie mieści już brzuch Te zaś "aqua vitae" wprawiła w ten ruch, To wódka z żołądka ten bigos do góry Przesyła przełykiem, który ma kształt rury I wyżej, wciąż wyżej, i biskup się toczy, A wóda te grzybki, kapustę wciąż tłoczy, I słychać już tylko - "Od złego mnie zbaw" To paw to, to paw to. to paw.. Autor wiersza pozostaje nieznany.
Albert2020.02.27 13:56
„nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa” To prawda. Opieszałość można wykazywać tylko wtedy, kiedy się coś robi. Flaszka nawet tym swoim tłustym paluchem nie kiwnął.
Glaudiusman2020.02.27 13:54
Wara lewakom od Arcybiskupa. Niech POpaprańcy wyliczą tylko swoje grzechy, bo lista ich jest tak długa jak pas startowy.
antoni.s2020.02.27 13:48
Ichnie prawo kanoniczne nie dotyczy świeckich,więc ci co obnażyli gniazdo węża mogą spać spokojnie.
Simpson2020.02.27 13:46
„Ach, ty mój actimelku”. „Durniu, nawet wódki nie umiesz polać?”
Jarek2020.02.27 17:46
Jeszcze słynne "N I E P I E R D O L"
Sauron2020.02.27 13:42
Aż miło patrzeć jak dobre czasy dla sukienkowych nierobów powoli się kończą.
jula2020.02.27 13:41
Nie ma archidiecezja gdańska szczęścia do pasterzy.
ZERRO2020.02.27 13:38
Oby został odwołany bez czekania na wiek emerytalny.