Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne - zdjęcie
25.11.18, 19:30

Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne

,,Jezus podkreśla zasadniczą różnicę między państwem Bożym, które nie jest z tego kosmosu, a państwem pochodzącym z tego świata'' - powiedział dziś przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. Jak dodawał, panowanie Chrystusa ma wymiar duchowy, nie polityczny.

,,Nie opiera się ani na broni, ani na przemocy, opiera się na dobrowolnie przyjętej miłości Jezusa'' - wskazywał.

,,Od momentu zmartwychwstania Chrystusa Jego panowanie rozprzestrzenia się na wszystkich, którzy wierzą. Kto wypełnia wolę Bożą, już należy do tego królestwa'' - mówił arcybiskup poznański.

Hierarcha mówił o zadaniu, jakie stoi przed świeckimi. ,,Jest nim takie przeobrażanie instytucji i sytuacji społecznych, by nie skłaniały one do grzechu, ale by były poddane normom sprawiedliwości i miłości miłosiernej. To odnowienie powołania, godności człowieka, rodziny, kultury, gospodarki i polityki, a także wspólnoty międzynarodowej'' - wskazywał.

Przypominał też o miłości narodów do Chrystusa. ,,Miliony chrześcijan oddały za Niego swoje życie i dalej je dzisiaj oddają. Obecnie co 3 minuty ginie jeden chrześcijanin, a dzieje się tak dlatego, że ludzie odpowiadają z wdzięcznością za miłość Jezusa posuniętą do ostateczności'' - przekonywał.

mod/kai, fronda.pl