abp Gądecki o Janie Olszewskim: Symbol, człowiek wiary i solidarności - zdjęcie
08.02.19, 18:29fot. episkopat.pl

abp Gądecki o Janie Olszewskim: Symbol, człowiek wiary i solidarności

4

Prawdziwy symbol, człowiek wiary i solidarności, mąż stanu i polski patriota - tak o zmarłym wczoraj wieczorem Janie Olszewskim w napisał liście kondolencyjnym abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Gądecki podkreślił, że w osobie i życiu śp. Jan Olszewskiego - jak w soczewce - skupiło się wszystko to, co polskie, wszystko to, co patriotyczne, wszystko to, co demokratyczne, wszystko to, co budowało silną i niepodległą Polskę i wszystko to, dzięki czemu wielokrotnie udawało się Polsce zrzucać kajdany niewoli: Bóg - Honor - Ojczyzna.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup zapewniał o modlitwie i duchowej bliskości z rodziną Zmarłego, szczególnie z żoną Jana Olszewskiego, Panią Martą.

Źródło: VaticanNews.va

Komentarze (4):

Tak pytam...2019.02.12 10:31
Tak pytam. Czy wypowie się ktoś kompetentny? Olszewski przez większość życia był masonem. Za panowania JPII wydano: "„Pozostaje jednak niezmieniona negatywna opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ ich zasady zawsze były uważane za niezgodne z nauką Kościoła i dlatego przynależność do nich pozostaje zakazana. Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej”. (Deklaracja o Stowarzyszeniach Masońskich podpisana w roku 1983 przez późniejszego papieża Benedykta XVI, a ówczesnego prefekta Świętej Kongregacji Nauki Wiary, Josepha kard. Ratzingera. Deklarację zatwierdził papież Jan Paweł II)." Podobnych dokumentów jest więcej. No więc jak to jest formalnie? Listy biskupów są pełne pochwalnych słów, więc jak odnieść to do dokumentów Kościoła. O samego Gadeckiego tu nie chodzi, bo jego wypowiedzi często są... śmieszne. Chodzi o prawdę. I co w takim razie z katolickim pogrzebem
michu2019.02.9 15:32
Jak chwali go ktoś taki jak arcbp Gądeck, to też o nim świadczy.
ect2019.02.9 10:13
O jakiej wierze J. Olszewskiego mówi abp. Gądecki? Mam nadzieję, że nie o katolickiej? Czy zmarły Jan Olszewski nie był znanym masonem? O ile dobrze się orientuję, masoneria to organizacja zwalczająca Kościół katolicki.
Quec.2019.02.9 3:34
A gdzie jest ten sqrwyson, spec odbytniczy! Piszę póki go nie ma! Zauważyłem, że gdy raz mu odpiszę to póżniej mam problem, by mu odpowiadać a ten wojuje. Jak czytam jego (pedzia) "opinie" czy "odpowiedzi" innym, flaki się przewracają. Nie tylko brak kultury ale i wiedzy. Prymityw doskonały! Ale WY ludzie, uczciwi ludzie, włączcie się by tego chorego gnać! Ja podejrzewam tyż, że ten fircyk może pracuje dla frondy. Ja już pisałem do frondy ale brak pozytywnej reakcji na to chamstwo! Jest to dziwne. Myślę tyż, że jeszcze parę jego "opinii" skopiuję i wyślę np. do Naszego Dziennika, Gazeta Polska, niezalezna.pl! I niech ocenią inni na co pozwala fronda! I pod jakimi artykułami szczególnie ten mycek wypisuje! - Ja mówię mamusia w czepku go urodziła a gdy podrósł to myckę włożyła. Wszystko, rozwój i umysł zostało ubezwłasnowolnione. Zresztą zobaczcie z tzw opozycją