Abp Depo: Przyszłość człowieka jest niemożliwa bez Chrystusa i Ducha Świętego! - zdjęcie
13.12.15, 17:57(fot. youtube.com)

Abp Depo: Przyszłość człowieka jest niemożliwa bez Chrystusa i Ducha Świętego!

3

– Przyszłość człowieka jest niemożliwa bez Chrystusa i Ducha Świętego, który daje umocnienie moralne i nadzieję na nieśmiertelność – mówił abp Wacław Depo 13 grudnia podczas uroczystości otwarcia Drzwi Jubileuszowych, tzw. Bramy Miłosierdzia, w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie.

Abp Wacław Depo zaingurował Rok Święty Miłosierdzia w archidiecezji częstochowskiej.

– Tajemnicą wiary Kościoła jest wewnętrzne zjednoczenie Boga z człowiekiem i ludzi pomiędzy sobą. Ta łaska stale nas przerasta, a jest uprzedzającą miłością Boga, który wychodzi naprzeciw człowiekowi i zaprasza do współpracy. Dlatego ważne jest podjęcie wysiłku przemiany i nawrócenia, bowiem Miłosierdzie wyrasta z miłości Boga do ludzi i domaga się mądrej dobroci i łaski zmiłowania - mówił duchowny

– Niech dzisiejsze przejście przez Drzwi Święte – według woli papieża Franciszka – sprawi, że poczujemy się wspóluczestnikami miłości miłosiernej. - dodawał.

- Porzućmy wszelkie formy lęku i strachu, bo nie przystają one temu, kto jest kochany; żyjmy radością spotkania z łaską, która wszystko przemienia. -zaznaczył hierarcha.

Abp Wacław Depo udzielił błogosławieństwa połączonego z odpustem zupełnym, ponieważ przejście przez symboliczne bramy umożliwia uzyskanie odpustu i łask duchowych
W tym szczególnym czasie łaski bowiem mają być „miłosierni, jak Ojciec jest miłosierny”.

kz/niedziela.pl

Komentarze (3):

anonim2015.12.13 19:41
Ciekawe o jakich człowieków chodzi Arcyczłowiekowi. Papież Franciszek twierdzi że żydzi mogą zostać zbawieni w swojej wierze w której nie ma Chrystusa ani Trójcy Świętej. Oni mają przyszłość bez Chrystusa. Frondziakom trzeba ten fakt dzień w dzień przypominać bo coś za łatwo im on wylatuje z głowy.
anonim2015.12.13 20:11
"Tajemnicą wiary Kościoła jest wewnętrzne zjednoczenie Boga z człowiekiem" Hm... to Bóg ma się łączyć z człowiekiem, nie człowiek z Bogiem? Co za odwrotność nauczania; człowiek postawił siebie wyżej Boga i Bóg ma się z nim złączyć. Od kiedy to "tajemnicą Kościoła jest zjednoczenie Boga z człowiekiem"? Co to za tajemnica, która mówi o zjednoczeniu Boga z człowiekiem? Takie mówienie nie stanowi już tajemnicy. - Masło maślane. Wejrzyj w siebie i zastanów się nad swoim stanem świadomości; zadaj sobie pytanie kapłanie: Czy moje myślenie jest właściwe? "Ta łaska stale nas przerasta, a jest uprzedzającą miłością Boga" - chore myślenie; poplątanie z pomieszaniem.
anonim2015.12.13 20:50
"Dlatego ważne jest podjęcie wysiłku przemiany i nawrócenia, bowiem Miłosierdzie wyrasta z miłości Boga do ludzi i domaga się mądrej dobroci i łaski zmiłowania." - masło maślane. To wstyd i hańba, że mamy takich Arcybiskupów, którzy, nie wiedzą i nie mają pojęcia, że to Bóg domaga się od nas miłości: "Miłosierdzia chcę, a nie ofiary" Mat.9,13. Taki gest uczynił również Jezus w stosunku do Boga: "Ja cię u w i e l b i ł e m na ziemi i dokonałem dzieła, które mi zleciłeś, abym je wykonał" Jan 17,4. A tu fałszywi nauczyciele wmawiają owieczkom, że Bóg ich kocha, więc nie muszą obdarowywać Boga miłością. Znów odwrotne nauczanie. Nawrócenie zacznij Arcybiskupie od siebie, bo przemawiasz językiem diabła: pychy i wyniosłości. .