'Aborcja Bez Granic'. Jest zawiadomienie do prokuratury - zdjęcie
12.12.19, 17:24Zdj. Suparna Sinha, CC BY SA 2.0, Flickr

'Aborcja Bez Granic'. Jest zawiadomienie do prokuratury

39

Ruchy proaborcyjne ogłosiły uruchomienie programu „Aborcja bez granic”. Ma on na celu ułatwienie kobietom uśmiercania ich nienarodzonych dzieci. Instytut Ordo Iuris, w imieniu własnym, poseł Anny Marii Siarkowskiej oraz działacza społecznego i polityka Jacka Władysława Bartyzela, złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zaangażowane w projekt. Inicjatorzy programu „Aborcja bez granic” zapewniają wsparcie logistyczne i finansowe dla kobiet, które chcą dokonać aborcji. Tego typu działania są w Polsce zabronione przez Kodeks karny.

Akcję propaguje Fundacja Dziewuchy Dziewuchom. Organizacja na swoich profilach w mediach społecznościowych umieściła informację o otwarciu, przy współudziale innych stowarzyszeń, infolinii, na której udzielane są porady w dokonaniu samodzielnej aborcji, sprzecznej z przepisami ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Co więcej, uruchomiono fundusz mający na celu finansowanie zabójstwa prenatalnego osobom, które o to wystąpią. Ponadto, fundacja zapowiedziała wsparcie w organizacji tzw. turystyki aborcyjnej.

W Polsce karze podlega ten kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w dokonaniu aborcji z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania. Karana jest także osoba, która publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa i która bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa (art. 152 KK par 2 kk, art. 255 par.1 kk i 258 par 1 kk). Z uwagi na fakt uzasadnionego podejrzenia naruszania prawa, Instytut Ordo Iuris poinformował odpowiednie organy ścigania składając m.in. wniosek o zabezpieczenie wszystkich komputerów, urządzeń mobilnych oraz nośników danych w celu ustalenia szczegółów podejmowanego procederu, jak również osób zaangażowanych w działalność i ich ról.

W ostatnim czasie rośnie aktywność polskich i zagranicznych środowisk wzywających do lekceważenia obowiązujących w Polsce przepisów prawa odnośnie ochrony życia w prenatalnej fazie rozwoju. Instytut już w 2017 r. sporządził opinię prawną wykazującą niezgodność z polskim prawem organizowania i nakłaniania kobiet do dokonywania aborcji poza terytorium RP (tzw. turystyki aborcyjnej). Opinia ta została wówczas doręczona do wszystkich Prokuratur Regionalnych przez Prokuratora Krajowego.

„Polskie prawo jako zasadę przyjmuje całkowity zakaz aborcji. Jeżeli jakkolwiek zorganizowana grupa nawołuje do jej łamania i składa ofertę wsparcia w zabijaniu dzieci nienarodzonych, prawo musi natychmiast otoczyć ochroną potencjalne ofiary zbrodni. Dlatego składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, liczymy na niezwłoczne podjęcie kroków przez właściwe organy ścigania i z pewnością będziemy aktywnie uczestniczyć we wszczętym postępowaniu” – mówi adw. Jerzy Kwaśniewski – Prezes Ordo Iuris.

 ordoiuris.pl

Komentarze (39):

MaxFiend2019.12.13 20:06
Udzielanie prawdziwych informacji nie jest zabronione przez żaden kodeks karny.
Jakit2019.12.12 22:01
Locha będąca w ciąży ma małe stworzenie, ma żywe zwierzę w środku, w sobie, ma dziczka, małego, ślicznego dziczka w paseczki takie, w prążki… Bo on jest taki ładny, taki miły… Ale kobieta w ciąży to jest tylko <<zlepek komórek>>?”.
Jakit2019.12.12 21:57
„Co się wydarzyło w myśleniu ludzi, że locha będąca w ciąży ma małe stworzenie, ma żywe zwierzę w środku, w sobie, ma dziczka, małego, ślicznego dziczka w paseczki takie, w prążki… Bo on jest taki ładny, taki miły… Ale kobieta w ciąży to jest tylko <<zlepek komórek>>?”.
Jakit2019.12.12 22:00
Locha będąca w ciąży ma małe stworzenie, ma żywe zwierzę w środku, w sobie, ma dziczka, małego, ślicznego dziczka w paseczki takie, w prążki… Bo on jest taki ładny, taki miły… Ale kobieta w ciąży to jest tylko <<zlepek komórek>>?”.
Gosc2019.12.12 19:33
"W Polsce karze podlega ten kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w dokonaniu aborcji z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania." Dlaczego pomoc czy naklanianaie jest karalne, a sama kobieta za swiadoma I dobrowolna aborcje nie jest. Jezeli uznamy ze zarodek/plod to dziecko to za jego zabicie powinna byc taka sama kara, I powinna ona rowniez dotyczyc matki. Ale czy w takim razie nalezalo by badac kazde poronienie, czy bylo samoistne czy moze ktos sie do niego przyczynil? Bo jesli ktos umiera bez jasnej przyczyny (choroba, starosc) to sie to sprawdza.
anonim2019.12.12 19:38
Czy za poronienie mają kobiety iść siedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci? Skoro aborcja=morderstwo, to poronienie=spowodowanie śmierci. Czas przywiązać ciężarne do łóżek.
Cool2019.12.12 21:28
Raczej ciebie wsadzić w kaftan.
anonim2019.12.12 22:27
Oh nie. To jeden z moich fetyszy.
leszczyna2019.12.13 10:34
Jedno dobro mogłoby wyniknąć z tego, o czym piszesz: ustalanie przyczyn poronień, o których musiałby się wypowiedzieć lekarz. Wiele poronień jest z powodu zaniedbań lekarskich, a sami lekarze się nimi nie przejmują, bo nikt ich nie rozlicza z tego. Więc namawiają do kolejnej ciąży w ciemno, a gdy się uzbiera spora liczba poronionych maleństw, wtedy zaczynają myśleć, że coś jest nie tak.
Lublinianka2019.12.12 19:15
Diabeł małpą Pana Boga: katolicy wymyślili "Różaniec bez granic", czarownice z wieszakami i parasolkami w ręku - aborcję bez granic. Do niedawna kobiety wymieniały się przepisami na ciasta i pyszne obiady, ubraniami i wózkami po dzieciach, sadzonkami kwiatów, polecały sobie sprawdzone kosmetyki, fryzjerów, korepetytorów dla dzieci... Teraz jedna kobieta ma pomóc drugiej kobiecie stać się dzieciobójczynią. Brawo wy, "feministki" 😱😱😱 Brawo wy, panowie, którzy zostawiacie matki swoich dzieci samym sobie 😠😠😠 Brawo wy, ginekolodzy, zarabiający na mordowaniu niewinnych 😬😬😬
anonim2019.12.12 19:36
Gwarantuje Ci, że dawniej kobiety też wymieniały się domowymi sposobami spędzania niechcianych płodów.
Lublinianka2019.12.12 19:57
Chyba tylko te, które zdradziły mężów 😕😕😕 Mam w rodzinie mamę, teściową, 2 babcie, 3 siostry, 6 kuzynek, 5 żon kuzynów i 6 dorosłych córek mojego kuzynostwa oraz spore grono przyjaciółek i koleżanek i zapewniam Cię, że NIGDY nie wymieniałyśmy się "domowymi sposobami" na uśmiercenie dziecka. Tylko ktoś o IQ pantofelka mógł palnąć tak bezmyślny wpis jak Ty 😨😨😨
anonim2019.12.12 20:24
To dlaczego na Facebooku wstawiła pani analogowe zdjęcie sprzed 30 lat, zamiast aktualnego?
anonim2019.12.13 10:54
Chodziło mi o dawniej, dawniej. Nie o Twoje babcie. No ale jak widać wpis pantofelka Cię przerósł.
ZERR02019.12.12 20:22
hahaha trucicielki zaś wymieniały się domowymi sposobami na pozbycie się mężusia i/lub teściowej. Np ile arszeniku dosypać, żeby kopnął w kalendarz ale żeby felczer nie rozpoznał dlaczego kopnął.
stan2019.12.12 19:13
W Holandii, zgodnie z prawem można zabić już dziecko do 1. roku życia, dyskutuje się, by przedłuzyć do 10. roku. Ku temu stopniowo zmierza cała Europa? Co na takie przepisy powie p. Nowicka? Czy roczne dziecko jest człowiekiem, czy jeszcze nie? Jak wogóle można dopuścić do dyskusji w jakim miesiącu, czy roku można zabić człowieka i którego zabić, a którego nie. Czy jeszcze jesteśmy ludźmi, jeśli tak myślimy? Holandia jako pierwsza wprowadziła też eutanazję. To jest państwo - prekursor zbrodniczej ideologii gender. Tam wprowadza się i sonduje masońskie nowinki.
anonim2019.12.12 19:36
Kłamiesz Kochanie. "84 proc. pediatrów w tym kraju chce wprowadzenia eutanazji dla nieuleczalnie chorych dzieci w wieku 1-12 lat, za zgodą ich rodziców. " Prawo jeszcze nie weszło w życie. A aborcje w Holandii są dopuszczalne do 22 tygodnia ciąży. Więc te twoje informacje są od kant dupska rozbić. A z eutanazją o co Ci chodzi? To takie straszne, że człowiek, który cierpi w męczarniach chce te męczarnie zakończyć?
ZERR02019.12.12 20:39
Straszne jest to, że pod pretekstem eutanazji zmusza się tysiące ludzi aby popełniali samobójstwo. Nie wspominając już o tym, że obecnie liczni pracownicy szpitali dorabiają sobie do pensyjki likwidując nazbyt kosztownych pacjentów. Nawet jak któryś wpadnie, to sady zawsze uwalniają ich od winy i kary.
Maria Blaszczyk2019.12.12 21:40
A byłeś kiedyś świadkiem tego, jak to się załatwia? Jak to się ciągnie i jak często nie spełnia się warunków? Bo ja - tak... To było widać w historii tej dziewczyny, Noa Podhoven, której - skądinąd ona rzeczywiście nie spełniała warunków - odmówiono eutanazji, lecząc ja w sposób w Polsce w ogóle nie stosowany, co i raz wprowadzając ją w śpiączkę, kosztujący miliony euro przez kilka lat. W międzyczasie w Polsce człowiek by umarł 3 razy, po prostu z powodu gorszej jakości opieki...
ZERR02019.12.12 22:17
Oficjalnie zarejestrowano 7000 na rok. Przy czym nie rejestruje się 1/4 zabójstw. Zaczynano od 2000 "wyjątkowych przypadków" i w oczywisty sposób liczba wyjątkowych przypadków nadal wynosi 2000. Reszta to nie są wyjątkowe przypadki, tylko przypadki samobójstwa wymuszonego. Rodzinka ma wiele metod jak dopieprzyć starcowi albo gówniakowi, żeby mu się żyć odechciało. To jest proceder nie do wychwycenia. "Począwszy od 2007 roku, liczba nagle wzrosła. Wyglądało to tak, jakby Holendrzy zdołali przywyknąć do idei zorganizowanej śmierci. Znam wielu ludzi, którzy dziś mówią, że istnieje tylko jeden sposób, w jaki chcą umrzeć, a to poprzez zastrzyk. To staje się zbyt normalne" i właśnie o to chodzi - to MUSI stać się normalne i musi stać się kulturowym przymusem.
anonim2019.12.12 22:25
Zmusza się? Że niby im się na siłę do gardła wlewa cyjanek? Weź się chłopie nie ośmieszaj ;)
ZERR02019.12.13 0:44
Przemoc psychiczna to tez przemoc. Nacisk i obyczaj to też może być przemoc
stan2019.12.12 22:00
Nie kłamię, dopuszczalne jest zabijanie dzieci do 1. roku życia - to fakt. Za zgodą rodziców, owszem. Ale piszę o meritum sprawy, o zabijaniu ludzi. O zbrodniczej ideologii! Nie łapiesz sensu mojej wypowiedzi? To jest morderstwo. Znany mi był przypadek, gdy matka cierpiała., ale nie prosiła o eutanazję, chciała żyć.. Syn powiedział, że gdyby to go spotkało, to poddałby się eutanazji. Owszem, dopadła go choroba, gorsza niż choroba matki. Bardzo cierpiał, leczył się w klinice leczenia bólu, chwytał się wszelkich sposobów, ale eutanazji się nie poddał, też chciał żyć jak najdłużej. Tak to jest, jesteśmy chojrakami, dopóki nas to nie dotyczy. Dlatego uważam, że nikt nie ma prawa odbierać życia innym. A to, że w Holandii rozważa się wydłużenie okresu życia dzieci do ewentualnej eutanazji, to też fakt. Na szczęście, w Polsce są matki, które swoje niepełnosprawne dzieci kochają i starają się przedłużać ich życie. Możesz sobie być za eutanazja, ale dla siebie, Twoja sprawa (chociaż starałbym się odwodzić od tego kroku). Ja zawsze będę przeciwko zabijaniu ludzi niezależnie od poziomu ich rozwoju, choroby, niepełnosprawności. Nigdy nie będę po stronie hitlerowców.
anonim2019.12.12 22:24
Skoro to jest fakt, to daj mi źródło tego faktu, Pysiaczku. Co ta historia wnosi? Nie chciał, to się nie poddał. Ale są ludzie, którzy chcą. "Możesz sobie być za eutanazja, ale dla siebie, Twoja sprawa (chociaż starałbym się odwodzić od tego kroku). Ja zawsze będę przeciwko zabijaniu ludzi niezależnie od poziomu ich rozwoju, choroby, niepełnosprawności. Nigdy nie będę po stronie hitlerowców." i vice versa. Bądź sobie przeciwko, ale dla siebie. I eutanazja nie pochodzi od hitlerowców, założenie godnej śmierci istnieje już od dawien dawna. Ale wy wszystko ad hitlerum.
leszczyna2019.12.13 10:28
A jak ktoś jest przeciw LGBT, to wy zaraz ad Hitlerum, że homoseksualistów do obozów wsadzał, więc każdy, kto nie popiera LGBT, to faszysta, rasista, ksenofob, homofob i czym tam jeszcze możecie plunąć.
anonim2019.12.13 10:52
No przykro mi, ludzie obrzucający marsze równości kamieniami to homofobowie. Tak samo jak ludzie uznający, że polacy to pijacy i złodzieje to polanofobowie. I chce zaznaczyć, że nigdy z moich ust i palców nie wyszło ad hitlerum ;)
trasz2019.12.12 19:10
Aborcja za granicą jest zgodna z prawem, więc pomoc w niej również jest zgodna z prawem.
leszczyna2019.12.13 10:24
Za granicą może tak, w Polsce nie.
Michauowa2019.12.12 18:58
W przypadku całkowitego zakazu aborcji CIĄŻA=ŚMIERĆ! I próbujcie wtedy przekonać kobiety jałmużną 500+ by rodziły dzieci. Powodzenia!
stan2019.12.12 19:06
Ciąża=śmierć? Co za bzdury!
1235446%76678)72019.12.12 19:25
Co ty berdzisz, nieuku i lewacki propagandysto?! Ile dzieci urodziłeś/przysposobiłeś, że żałujesz rodzicom wsparcia finansowego na dzieci?! Wszystkie normalne kraje w UE oferują wsparcie finansowe dla rodzin tylko Polska nie może?! Bo co? Bo u nas to mają mieć dobrze tylko złodzieje VAT-u i sędziowską kasta?!
aspiring educationalist2019.12.12 18:47
Czy "ordojuris" nadal spamuje plikami papierowych przelewów osoby, które kiedykolwiek przelały im choć złotówkę?
man.of.Stagira2019.12.12 18:40
"Nigdy nie potrafię tego zrozumieć" jak mawia mistrzyni języka polskiego Mrs Olga Tokhartschuk hę?
komunizm, hitleryzm, lewactwo zawsze takie samo, 2019.12.12 18:24
Parafrazując tzw feministki: Nikt nikogo nie zmusza do pracy w obozie śmierci. Likwidujesz podludzi, twój wybór. Nie podoba ci się, to sobie rób coś innego.
Pfft2019.12.12 18:33
Miło zobaczyć, że jesteście fizycznie niezdolni do dyskusji o takich tematach bez budowania chochołów i argumentum ad hitlerum.
Dam2019.12.12 19:18
Hitler był prawicowcem. Żałośni jesteś w tym twoim kłamstwie.
ZERR02019.12.12 20:24
Hitler był socjalistą, kryptogejem i katofobem.
anonim2019.12.12 22:21
Nie zapomnij dodać, że weganem ;)
ZERR02019.12.13 0:40
Nie był weganem. Był jaroszem. Oraz okultystą nienawidzącym katolicyzmu za "żydowskie korzenie"