Parada wojskowa, która zazwyczaj odbywała się w Warszawie została odwołana, a zamiast tego – jak czytamy na stronach Ministerstwa Obrony Narodowej – żołnierze zapraszają na pikniki. Poza tradycyjną "wojskową" grochówką, odwiedzający będą mogli pooglądać sprzęt polskiej armii z bliska”.

"W całym kraju zorganizujemy kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to, co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka oraz oczywiście sami bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych" - podano w komunikacie.

Na terenie pikników i poza nimi będą rozlokowane ponadto punkty informacyjne, w których będzie można uzyskać informacje na temat możliwości wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

"Na piknikach i punktach rekrutacyjnych będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Będziemy zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk – kim tylko chcesz" – pisze w komunikacie MON.