Po dzisiejszym posiedzeniu rządu premier wystąpił na konferencji prasowej wspólnie z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą.

- „Zdecydowaliśmy o przyjęciu kilku takich dodatkowych rozwiązań, dodatkowych przepisów, które będą bardzo dobre, bardzo korzystne dla polskich przedsiębiorców. Pierwsza grupa zagadnień wiąże się z kontynuacją naszej reformy dotyczącej użytkowania wieczystego”

- powiedział szef rządu.

Reformę wprowadzonego w okresie PRL użytkowania wieczystego rządzący zapowiadali już w ub. roku. Teraz ma ona stać się faktem.

- „Jeśli dobrze pamiętam, sprzed tych kilku lat, Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który posługuje się tego typu formułą. Słyszałem o tym, że samorządowcy gwałtownie podnosili opłaty za użytkowanie wieczyste. Drodzy przedsiębiorcy, drodzy właściciele firm, kto z was nie został dotknięty takim gwałtownym podniesieniem ceny przez samorządy na użytkowanie wieczyste? Chcemy z tym skończyć”

- oświadczył premier.

- „Cały ten przepis będzie dotyczył ok. 450 tys. podmiotów. Wprowadzamy wolnościowy standard prowadzenia działalności gospodarczej. Zostanie umożliwione uzyskanie na pełną własność gruntów, które przez wiele lat mają w użytkowaniu wieczystym”

- wyjaśnił.