W liście do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli parlamentarzyści PiS zwracają uwagę na pozbawienie przez marszałka Sejmu mandatów poselskich, aresztowanie i tortury stosowane wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

- „Dla nas kwestią kluczową jest sprawa bezprawnego aresztowania, zatrzymania, torturowania w zakładzie karnym dwóch parlamentarzystów, ale także to, że zostali oni w sposób absolutnie bezprawny pozbawieni mandatów poselskich”

- przekazał Arkadiusz Mularczyk.

Wczoraj poseł Mularczyk poinformował na konferencji prasowej, że o sprawie powiadomiona została Rada Europy.

- „Nie mamy wątpliwości, że próba dokarmiania Mariusza Kamińskiego przez nos i usta naruszała zasady, które są opisane w konwencji praw człowieka. Możemy to traktować jako tortury”

- oświadczył parlamentarzysta.

- „Jako delegaci polskiego Sejmu do Rady Europy zwracamy się z prośbą o zbadanie tej bulwersującej sprawy. To bezprawne, bezzasadne zatrzymanie dwóch parlamentarzystów, a następnie stosowanie wobec jednego z nich zasad nieludzkiego traktowania, stosowania tortur”

- dodał.