Inox – co to znaczy?

Jeżeli właśnie zadajesz sobie pytanie: „co to takiego inox”, już spieszymy z wyjaśnieniem. Samo słowo inox oznacza stal nierdzewną i pochodzi od francuskiego słowa inoxydable, czyli „nieutleniający się”. Tak naprawdę jest to grupa stali, która odporna jest na korozję, a więc nie rdzewieje.

Inox – jaki to kolor?

Jaki to kolor inox? To kolor stali, czyli srebrny. Urządzenia AGD o wykończeniu inox mają zatem odcień srebra. Ale estetyka to niejedyny powód, dla którego stal nierdzewna stosowana jest jako pokrycie dla domowych sprzętów. Stal inox ma wiele zalet, które zapewniają nam komfort podczas użytkowania.

Okap podszafkowy Kernau KBH 0950.1 S

Zalety okapów koloru inox

Metal, jakim jest stal nierdzewna, to materiał, który charakteryzuje odporność na uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia, ale także wysokie temperatury. Okap kuchenny inox przez lata użytkowania, odpowiednio pielęgnowany, będzie wyglądać jak nowy. Nie powstaną na nim trudne do usunięcia plamy, a jego powierzchni nigdy nie pokryje rdza. Sprzątanie kuchni, w której goszczą sprzęty ze stali nierdzewne, jest mniej wymagające. Wygoda przede wszystkim polega na tym, że do stali nie przywierają mocno zabrudzenia, a kurz czy zachlapania wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Dodatkowym udogodnieniem może być stosowana przez niektórych producentów powłoka antiFingerPrint, dzięki której na obudowie nie pojawiają się odciski palców. Nie da się ukryć, że stal to także materiał elegancki, który pięknie prezentuje się w aranżacjach kuchennych. Odcienie srebra pasują do wielu wnętrzarskich stylów. To kolejna z zalet okapów koloru inox.

Okap wyspowy Kernau KCH 0140 X ISLAN

Okap w kolorze stali nierdzewnej – jaki wybrać?

Zalety okapów koloru inox są niepodważalne, a ich uroda wpisuje się w wiele wnętrzarskich stylów, dlatego z całą pewnością warto wyposażyć w nie kuchnię. Ale jaki okap inox wybrać? W zależności od tego, czy chcemy, by okap stanowił część kuchennej aranżacji, czy wręcz przeciwnie, możemy zdecydować się na wyciąg wolnostojący lub taki, który będzie ukryty w zabudowie meblowej. Okap w kształcie tuby czy przyścienny będzie okazale prezentować się we wnętrzu, z kolei okap podszafkowy lub teleskopowy będzie spełniać swoje zadanie w niezwykle dyskretny sposób. Jeżeli szukamy solidnie wykonanych okapów inox, dobrze jest bliżej przyjrzeć się ofercie marki Kernau. W asortymencie polskiego producenta znajdują się chociażby stylowe okapy przyścienne z obudową stanowiącą połączenie białego szkła ze stalą nierdzewną. Urządzenia te dodatkowo mogą pracować w trybie pochłaniacza i wyciągu, dlatego doskonale sprawdzą się w każdym kuchennym pomieszczeniu, bez względu na jego specyfikę. Skuteczność pochłaniania oparów zagwarantowana jest poprzez szczelinowy system zasysania, który jednocześnie zapewnia estetyczny wygląd okapu.