Sprawę ataku ukraińskiego drona wodnego na port wojenny w Noworosyjsku na Morzu Czarnym potwierdzili również Rosjanie.
Jednak według władz rosyjskich ukraiński atak miał zostać odparty.
Tymczasem źródła w ukraińskiej służbie bezpieczeństwa donoszą o udanym ataku ukraińskiego pływającego bezzałogowca na należący do Federacji Rosyjskiej spory okręt desantowy „Oleniegorskij Gorniak”.
Ukraiński dron, który miał spowodować uszkodzenie rosyjskiego okrętu wojennego miał być w tym celu wyposażony w 400 kg trotylu.
Zapis wideo z akcji zorganizowanej przez ukraińską SBU oraz marynarkę wojenną Ukrainy zamieszczony został w mediach społecznościowych.
Ubiegłej nocy ukraińskie nawodne bezzałogowce dokonały ataku na rosyjskie okręty w pobliżu portu w Noworosyjsku. Trafiony został okręt desantowy „Oleniegorskij Gorniak” projektu 775 Ropucha, który zbudowany został w gdańskiej Stoczni Północnej. pic.twitter.com/Pm8CiFQnQX
— PortalMilitarny.pl (@P_Militarny) August 4, 2023
