Kapitan polskiej reprezentacji zaliczył znakomity występ w swym debiucie przed kibicami ze stolicy Katalonii. Lewandowski już w trzeciej minucie otworzył wynik meczu pomiędzy FC Barceloną a meksykańskim zespołem UNAM pokonując bramkarza rywali precyzyjnym technicznym strzałem z ostrego kąta.

W kolejnych minutach Polak dołożył jeszcze dwie fantastyczne asysty przy golach swych kolegów z nowego zespołu. Ostatecznie Barcelona rozgromiła rywali aż 6:0 a Robert Lewandowski został wybrany najlepszym graczem tego meczu. Lepszy debiut Polaka przed katalońską publicznością trudno byłoby sobie wymarzyć.

Już za 5 dni, w przyszłą sobotę Lewandowski zadebiutuje też na Camp Nou w pierwszym oficjalnym spotkaniu w ramach rozpoczynającej swe rozgrywki hiszpańskiej La Liga.