Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnym profilu Wojowników Maryi w mediach społecznościowych, właśnie 10 grudnia w Kościele katolickim obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej, „szczególnie powracając do chwili, gdy Maryja przyjęła na siebie najbardziej wyjątkowe powołanie – bycie Matką Syna Bożego”.

„Zwracamy się więc do Maryi w szczególnym czasie, gdy jako naród spoglądamy w bardzo niepewną przyszłość. Polityczne zmiany przynoszą bowiem ze sobą niebezpieczeństwo właśnie dla życia w jego początkowej fazie, kiedy każde dziecko wymaga wyjątkowej, pełnej miłości opieki ze strony swojej matki” – piszą WM.

„Życie tych najbardziej niewinnych istot jest zagrożone – z jednej strony możliwością liberalizacji prawa aborcyjnego, a z drugiej wprowadzenia finansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego, w czasie której dochodzi do bezprecedensowego łamania godności i podmiotowości człowieka. Wkrótce rzeczywistością Polaków może stać się masowe zabijanie dzieci poczętych, ale także ich eugeniczna selekcja i przedmiotowe traktowanie ludzi na wczesnym etapie rozwoju, co ma miejsce w czasie procedury in vitro.

W obliczu tych zagrożeń chcemy wspólnie modlić się w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu w czasie Procesji Różańcowych za Życiem.

Wychodząc na ulice polskich miast, pragniemy stać się wezwaniem do przebudzenia dla całego narodu” – brzmi przeslanie męskiej wspólnoty Wojowników Maryi, którzy zachęcają do uczestnictwa całymi rodzinami w tym wydarzeniu.