Portal wPolityce.pl zapowiada najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”, w którym ukaże się wywiad z wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem. Przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych opowiedział o podejmowanych przez rząd wysiłkach dot. wzmocnienia polskiej armii. Podkreślił, że wysiłki te służą odstraszeniu potencjalnego agresora.

- „Wojsko Polskie musi być tak liczne i tak silne, że samo jego istnienie odstraszy agresora. Władcy Kremla nie uderzą w silnego; gdy widzą słabość, to atakują. Zarówno jeśli chodzi o  artylerię, jak i o wojska pancerne, to nie będzie finalnie w Europie silniejszego państwa. Wśród europejskich państw NATO będziemy mieli najsilniejsze wojska lądowe”

- zapowiedział szef resortu obrony.

W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” Mariusz Błaszczak mówił również o „wielowarstwowej osłonie”, która ma ochronić Polskę przed potencjalnymi uderzeniami rakietowymi ze strony Rosji. Przypomniał, że już w tym roku do kraju dotrą pierwsze wyrzutnie Patriot, polskiego nieba będzie również bronić bateria tożsama z brytyjskim systemem Sky Sabre.