W czasie wczorajszej debaty nad projektem dot. zamrożenia cen energii poseł Waldemar Buda z Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę na postawę Pauliny Henning-Kloski, która przekonywała w mediach, że nie wie, kto odpowiada za wprowadzenie do ustawy kontrowersyjnych przepisów dot. liberalizacji zasad budowy farm wiatrowych.

- „Skąd te zapisy się wzięły, do tej pory nie wiemy. Pani Paulina Hennig-Kloska bardzo ciężko nad nimi pracowała, ale kiedy okazało się, że to jest bubel lobbystyczny, to dokładnie nie wie, kto je tutaj do ustawy wprowadził i dokładnie nie wie, kto za nie ponosi odpowiedzialność. Być może pan Borys Budka. Sam odpowiedział, że niekoniecznie się pod tymi przepisami podpisuje. Pan poseł śledczy Szczerba, pytany (...) czy wie, kto go napisał, czy wie (...), co tam w tym projekcie jest, powiedział: Nie do końca wiem, nie interesowałem się

- mówił.

- „Szanowni państwo, pani poseł Paulina Hennig-Kloska to jest Rywin w spódnicy tej kadencji, Rywin w spódnicy. Już widać, że każdej waszej ustawie trzeba się przyglądać słowo po słowie, bo lobbyści kręcą się wokół was i chcą swoje interesy załatwiać. Pani Hennig-Kloska uległa pierwsza, ale będą kolejne projekty. Trzeba będzie pilnować, w czyim interesie działacie”

- dodał.

W czasie dzisiejszego posiedzenia Sejmu poseł Henning-Kloska poinformowała, że skierowała do posła PiS przedsądowe wezwanie do zaprzestania naruszania jej dóbr osobistych.

- „Pan poseł Buda dostał dziś wezwanie do zaprzestania naruszania moich dóbr osobistych. Ma kilka dni na przeproszenie albo wyjaśnienie nazwania mnie Rywinem w spódnicy w sądzie”

- powiedziała.

Poseł Buda postanowił odpowiedzieć reprezentantce Polski 2050.

- „Pani poseł, muszę przeprosić. Widzę, że Pani jest w spodniach dzisiaj. Rywin w spodniach”

- powiedział były szef resortu rozwoju i technologii.

- „Ostatni tydzień w tym parlamencie to będzie historia największego przekrętu legislacyjnego, jakiego chcieliście dokonać od lat 90-tych. Rywin chciał wpisać dwa słowa do ustawy, a wy kilkadziesiąt. Tym się różnicie od Rywina”

- dodał.