- „Mamy ważne kontrakty rosyjskie, wiadomo, że my tego gazu norweskiego za dużo nie potrzebujemy i w związku z tym polski rynek jest za mały dla Norwegii” – te słowa Donalda Tuska z 2014 r. przypomniał Jabłoński w reakcji na kolejne manipulacje lidera PO.

Niewiarygodna bezczelność, niewiarygodne zakłamanie” – stwierdził Paweł Jabłoński odnosząc się do skandalicznej wypowiedzi Tuska.

- Kłamstwo @donaldtusk nie powinno ujść mu na sucho – napisał wiceszef MSZ na Twitterze.

Kolejne ordynarne kłamstwo lidera PO, to stwierdzenie, że on nigdy nie zaprzeczał, że mur na polsko-białoruskiej granicy powstanie. Internet jednak obecnie przypomni kłamcom i manipulatorom absolutnie wszystko.

- „Ja nigdy nie mówiłem, że mur nie powstanie” – powiedział Tusk po zapowiedziach polskiego rządu dotyczących budowy zapory na granicy polsko – białoruskiej, po tym jak Rosja wspólnie z reżimem Łukaszenki rozpoczęli akcję hybrydową nielegalnego przerzucania imigrantów przez naszą wschodnią granicę.

- Wpierw twierdził, że nigdy nie był przeciw, a jedynie „zgłaszał wątpliwości”. Innym razem przekonywał, że „ten mur nie powstanie”. Postawa lidera Platformy Obywatelskiej na temat zapory na granicy z Białorusią od początku budzi wątpliwości. W sobotę w Sosnowscu polityk zaskoczył jednak swoją deklaracją o tym, że „nigdy nie mówił, że mur nie powstanie”. Kłamał. Przypominamy, co były premier mówił na ten temat wcześniej – opisuje portal TVP Info.

– „Oni nie chcą zbudować żadnego muru; jakby chcieli, to by to zaczęli robić. Ja bym wiedział jak to zrobić, mam trochę doświadczenia w budowaniu w Polsce różnych bardzo czasami skomplikowanych infrastruktur – przekonywał lider PO.

- „Ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat, bo nie jest wcale intencją zbudowanie dobrych, skutecznych zapór. Ich intencją jest robienie emocjonalnych spektakli i wydanie blisko 2 mld zł bez żadnej kontroli” – twierdził wtedy Donald Tusk.

Inwestycja ta rozpoczęła się pod koniec stycznia 2022 i została ukończona w połowie tego samego roku. W efekcie powstał 187-kilometrowego odcinek zapory na granicy z Białorusią.