Mimo decyzji Sądu Najwyższego, marszałek Sejmu stoi na stanowisku, wedle którego Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik utracili mandaty poselskie i uniemożliwia im pełnienie poselskich obowiązków. 7 lutego posłowie próbowali wziąć udział w posiedzeniu Sejmu, jednak na polecenie lidera Polski 2050 nie zostali wpuszczeni do budynku przez Straż Marszałkowską. Kamińskiego i Wąsika wspierali wówczas inni posłowie PiS. W czasie dzisiejszej konferencji prasowej Szymon Hołownia zapowiedział, że będzie rekomendował prezydium Sejmu ukaranie ich najwyższą możliwą karą finansową. Jego rekomendacja znalazła poparcie w czasie posiedzenia Prezydium.

- „Ukaranie - tak, pan marszałek (Sejmu) zawnioskował, by ukarać posłów pozbawieniem diety parlamentarnej na okres trzech miesięcy. I Prezydium przychyliło się do tej decyzji i teraz pewnie wpłyną do Prezydium odwołania, które będziemy rozpatrywać”

- przekazała po posiedzeniu wicemarszałek Monika Wielichowska z KO.

Ukarani posłowie to Małgorzata Gosiewska, Katarzyna Sójka, Edward Siarka, Jan Dziedziczak, Antoni Macierewicz, Jacek Bogucki i Jerzy Polaczek.